Czy rzeczywiście emocje dzieli się na pozytywne lub negatywne? Rozwój osobisty i emocjonalny

Czy rzeczywiście emocje dzieli się na pozytywne lub negatywne_, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Czy rzeczywiście emocje dzieli się na pozytywne lub negatywne?

Zirytowanie, zdenerwowanie, złość, lęk są negatywne, a szczęście pozytywne?

Na pewno nie jest dobrze, gdy straszymy się czarnymi scenariuszami i tkwimy w żalach sprzed 20 lat, ale zabezpieczanie się przed “negatywnymi” emocjami również nie jest wyjściem.

Żyjemy w świecie, gdzie znieczulica uważana jest za siłę, a także wiele z nas chciałoby wyłączyć sobie uczucia, by łatwiej żyć. 

Jednak to nie emocje / uczucia są problemem, tylko to, że nie rozumiemy jak działają i nie potrafimy nimi zarządzać, czyli jak sobie z nimi poradzić. Skąd w końcu mamy to wiedzieć?!

Blokujemy, ignorujemy, rozpraszamy się od uczuć na różne sposoby, aby ich tylko nie odczuć. Ironia, prawda?

Szkoda, ponieważ często się okazuje, że wystarczy je tylko ODCZUĆ, a miną jak burzowe chmury na niebie. Wcale nie muszą niszczyć i być negatywne.

Gdy czujesz się źle, boisz się, – to wszystko jest ok, jesteś człowiekiem i możesz sobie dać na to przyzwolenie 🙂

Uczucia rozróżniają ludzi od robotów. Tancerze, aktorzy nie ukrywają ich, a wyrażają całą ich ferię, a my siedzimy na widowni w operze zahipnotyzowani, jak opowiadają nam fascynującą historię.

Emocje potrzebują miłości, uwagi i opieki 💙

To specyficzny język, który dostarcza wiele cennych informacji i sprawia, że jest się bardziej autentyczną i kolorową. 

W “Przygodzie jaką jest życie” wiele narzędzi związanych z inteligencją emocjonalną. Link do księgarni:

KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s