“Kieruj się uczuciami, rób co czujesz” może być bardzo ryzykowne… Rozwój osobisty i emocjonalny

“Kieruj się uczuciami, rób co czujesz” może być RYZYKOWNE, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

“Kieruj się uczuciami, rób co czujesz” może być ryzykowną ideą…

Uczucia to szeroki i specyficzny język.

Często nie są łatwe do rozpoznania, ponieważ mamy wiele niekorzystnych nawyków i sposoby myślenia, np. fałszywe przekonania, które powodują złe samopoczucie. Jeśli by działać na ich podstawie, to można podjąć bardzo złą decyzję.

Uczucia również mogą powracać z przeszłości jak wspomnienia.

Często również same wyciągamy wnioski, które nie muszą być prawdą, np. popełniasz błąd w prezentacji w pracy i myślisz, że teraz wszyscy oceniają Cię na niekompetentną, czujesz się z tym źle i unikasz robienia prezentacji, by się więcej na to nie narazić. Ale być może prawda jest taka, że nikt nie zwrócił to to uwagi i wcale tak nie pomyślał.

Niektórzy tkwią w toksycznych związkach, ponieważ tak “czują”. Myślą, że czują miłość i wierzą, że to może wszystko zmienić, podczas, gdy są bardziej uzależnieni od drugiej osoby.

Emocje mogą być jak warstwy, u góry jest złość, smutek, rozczarowanie, które są bardziej automatyczne, a dopiero niżej kryją się prawdziwe i głębsze uczucia. Gdy wszystko się w człowieku kotłuje, niełatwo jest je rozróżnić.

To, co czujesz, że jest dobre, nie musi być WŁAŚCIWE. Ja uwielbiam chipsy, ale to produkt bardziej jedzenio-podobny, przetworzony, bez żadnych dobrych właściwości dla ciała. Często czuję, że chcę je zjeść, ale NIE jest to dobre dla mojego organizmu. Można sobie nawet wkręcić, że dbamy o siebie, gdy objadamy się fast foodem, ponieważ to poprawia humor i coś od życia się należy 😉

Czasem nie mówimy prawdy, nie konfrontujemy się, gdy powinnyśmy, udajemy, ponieważ nie jesteśmy w stanie przełamać emocji. 

Często czuję, że nie chce mi się pisać i tworzyć posty, lepiej poczekać na inspirację. Ale pewnie musiałabym się długo naczekać 😉

Mało kto zna język uczuć, nie uczymy się go w szkole 🙂 Świadomość i wysoka inteligencja emocjonalna to super umiejętności. 

Dobra wiadomość jest taka, że pracując nad sobą, wiele się naturalnie klaruje.

Poznaj lepiej język emocji w “Podróży jaką jest życie”, skąd pochodzą i jak je rozróżniać – link do księgarni:

KSIĘGARNIA

Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s