Jaki jest Twój język miłości? :) 5 języków miłości wg. Chapmana / rozwój osobisty, relacje i miłość

Jaki jest Twój język miłości_, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jaki jest Twój język miłości? 🙂 

Gary Chapman wyróżnia 5 języków miłości:

  • dotyk fizyczny
  • słowa uznania (affirmation),
  • wspólny czas (quality),
  • prezenty,
  • czyny pomocne (act of service)

Generalnie, każdy chce być akceptowany, doceniony, zrozumiany, zauważony, usłyszany, uszanowany (np. jeśli chodzi o granice).

Jeśli tego nie otrzymuje, to będzie się zachowywał głośno lub dziwnie, kłócił się i udowadniał coś, aż ktoś to zauważy lub odwróci się na pięcie i odejdzie – zależnie od charakteru.

Języki miłości, jak je komunikować i na czym polegają:

Dotyk fizyczny – to język poza werbalny, mowa ciała. To przytulanie, całowanie, trzymanie za ręce, okazywanie sobie czułości, intymność.

Słowa uznania – można komunikować jako wsparcie, kibicowanie, słuchanie, docenianie, komplementowanie. Komunikacja werbalna lub pisemna to w tym wypadku priorytet. Pomysł, wrzucenie karteczki z miłym słowem, aby ukochana osoba je zauważyła.

Wspólny czas – rozmowy bez zbędnego rozpraszania, czas razem (nie w większym towarzystwie), tworzenie wspólnych wspomnień, spacery, podróże, wyjazdy na weekend to priorytet.

Pomocne czyny – to słowa “pomogę Ci…” i zrobienie tego, bycie zaangażowanym i zainteresowanym sytuacją drugiej osoby i partnerstwem, by czuł/a, że jesteście razem. To wspólne wykonywanie zadań domowych i innych prac, może być to również podanie śniadania do łóżka lub ułatwienie czegoś.

Prezenty – to komunikacja wyrażająca, że druga osoba jest wyjątkowa i zasługuje na prezenty. Nie chodzi tylko o wielkie i drogie prezenty, ale o gesty i pamięć. Taka osoba bardzo doceni nawet najmniejszy prezencik i ucieszy się, gdy tobie spodoba się prezent od niej/ niego.

Jaki jest Twój? Czy wiesz już jak komunikować swój język i czytać język partnera?


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s