Poznaj swoje ego, do końca życia będziesz je mieć, jak każdy człowiek na Ziemi / rozwój osobisty i duchowy

POZNAJ SWOJE EGO, A PRZESTANIESZ SIĘ OSZUKIWAĆ, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Nie wiem gdzie jesteś na swojej drodze rozwoju osobistego, czy innego, ale wiem, jak WAŻNE jest poznanie części siebie (i innych – każdego człowieka), która nazywa się ego.

O tym jest sporo w książce “Przygoda jaką jest życie” – przeczytasz o niej niżej, ale najpierw najważniejsze…

Odkrywanie ego jest jak zanurzenie się w głębiny oceanu, czarną otchłań nocą. Ego wiele razy zostało zranione i czuje się gorsze lub lepsze, brzydkie, pełne przeróżnych lęków. Zawsze podkopuje podjęte decyzje, tworzy wątpliwości, mówi, że trawa jest bardziej zielona u sąsiadów, że inni są lepsi lub gorsi. Zawsze musi wtrącić swoje grosze, aby pokazać ze jego / jej zdanie jest ważne i zaznaczyć swoją wyższość, a zaraz potem żalić się jak ma ciężko i to wina wszystkich dookoła. Jest tyranem “bycia dość dobrą”. Ma liczne taktyki ochronne, unika niewygodnych sytuacji za wszelką cenę, buduje mury. Dokucza innym z kompleksów. Uważa się za wszechwiedzącego i wiele innych.

Każdy z nas ma ciemna stronę i do końca życia będzie ją miał. 

To bardzo odmienny pogląd i wręcz kontrowersyjny dla wielkich rozwiniętych i świętych osób, które uważają, że już “przepracowały ego” i żyją w wiecznym olśnieniu 😉

Piszę o tym, ponieważ mnie samą kiedyś to zwiodło, dałam się nabrać na to, że można się “pozbyć” ego, przepracować wszystkie negatywne nawyki i postępować tylko właściwie, ewentualnie czasem popełniając mały błąd. Doznałam niezłego SZOKU poznając jak funkcjonują niektóre tak “wysoko rozwinięte” osoby! To, co mówią, a to co robią – to dwie inne rzeczy. 

Szkoda życia na taki wymysł ego.

Choć to czasem niewygodne, to o wiele prościej jest mieć świadomość, że ego zawsze jest i będzie w człowieku. 

Ważne jedynie, aby szybko rozpoznać jego głos (u siebie i innych), by nie decydowało o ważnych sprawach.

Ego można bardziej porównać do intelektu, a prawdziwą inteligencję do duszy, której mądrość dociera do sedna, korzeni problemu, w przeciwieństwie do szybkiego i tymczasowego naprawienia skutków.

Ego to umysł w ciele ograniczonym czasem, dlatego jest niecierpliwe i również jego wiedza jest ograniczona. Można powiedzieć, że ego jest niepełnoletnie, a dusza bardzo stara, zawsze otwarta by uczyć się o miłości.

Podróżowanie i poszerzanie horyzontów umysłowych w “Przygoda jaką jest życie” :

KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s