Nawyki, czyli autopilot, który musi być aktualizowany. Sposób na szybką zmianę / rozwój osobisty

NAWYKI, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Nawyki – wytwarzają się w dzieciństwie / dorastaniu / wychowaniu, także w trudnych momentach, gdy np. ktoś zostaje mamą, traci pracę, w jakiejś okropnej sytuacji, np. poczucia wstydu. Tworzą naszą podświadomość i rządzą decyzjami, zachowaniem. Często nawet nie wiemy, jakie mamy nawyki. Jednak takie działanie na “autopilocie” jest często niekorzystne, przestarzałe lub w ogóle oparte na czymś, co nie jest prawdą. Może hamować i utrudniać życie.

Często są oparte na tzw. Fałszywych przekonaniach = ograniczone poglądy = samoograniczające, blokujące osądy, ślepe przesądy.

Zmiana nawyków nie jest łatwa, ponieważ, gdy robimy coś całe życie, to nie powinnyśmy się spodziewać, że dokonamy zmiany za pierwszym razem. Zwyczajnie zapominamy o tym.

Wiele badaczy uważa, że aby coś trwale zapamiętać, trzeba to powtórzyć od 16 do 21 razy.

Moim zdaniem, najlepszą, szybką i wygodna metodą jest zapisywanie sobie HASŁA na karteczce lub w telefonie. Są również aplikacje na telefonie, które przypominają o tym co, sobie zapiszesz i możesz też wybrać ilość, godziny i formę przypomnienia.

Podróżowanie i poszerzanie horyzontów umysłowych:

“Przygoda jaką jest życie” ebook – link do księgarni w biografii. Tutaj rozdziały to hasła, by łatwo jest zapamiętać i ułożyć sobie w głowie:

KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s