Nadmierna inwestycja to duży problem osób empatycznych, chętnych do pomocy, którym zależy na innych… Rozwój osobisty, relacje, miłość, kobiety

Nadmierna inwestycja to duży problem osób empatycznych, chętnych do pomocy, którym zależy na innycH, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Kobiety z siebie dają, aż jest za późno i czują się kompletnie wydrenowane.

Nadmierna inwestycja to duży problem osób empatycznych, chętnych do pomocy, którym zależy na innych… To źle się kończy dla obydwu stron, ponieważ ktoś może wcale tego nie chcieć lub chętnie tylko bierze i przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy…

Wiele kobiet ma problem z braniem na siebie za wiele zadań, martwieniem się o innych, chęcią “pomocy” każdemu, angażowaniem się w życie innych, a potem zmęczeniem, niezadowoleniem, poczuciem bycia wykorzystaną lub wkładaniem więcej pracy, niż się powinno. 

Gdy myślisz o sprawach innych osób, które nie dotyczą Ciebie, masz w tym samym momencie mnóstwo własnych wyzwań, które zasługują na Twoją pełną uwagę, kreatywność i zasoby umysłowe. Na tym należy się skupić, ponieważ Ty i Twoje życie zasługujecie na własną pełną uwagę.

Jak rozróżniać co jest Twoją sprawą, a co nie? Co jest Twoim obowiązkiem, a co nie? Co jest Twoją odpowiedzialnością, a co nie? Czy powinnaś oddać temu swoją uwagę, czas i energię, czy też nie?

Klarowność i porządek w relacjach bardzo ułatwia życie.

Proponuję Narzędzie “Mój czy Twój biznes?”, które polega na zadaniu sobie odpowiednich pytań, a następnie zrobieniu co możesz i odpuszczeniu reszty, by sprawy biegły własnym torem. Więcej tego rodzaju narzędzi znajdziesz w książce “Przygoda jaką jest życie” kliknij KSIĘGARNIA

Czy stworzyłaś problem, który widzisz? Czy jesteś osobiście odpowiedzialna?

Czy jesteś najwłaściwszą osobą pod względem umiejętności, wyszkolenia, zasobów, obiektywności, czasu, zdolności, chęci, bliskości itp., aby rozwiązać ten problem? Czy to Twoja pasja?

Czy rozwiązanie tego problemu wywoła poczucie, produktywnej satysfakcji, czy też sprawi, że poczujesz się wyczerpana i nieszczęśliwa?

Czy w chwili obecnej uważasz, że możesz dokonać znaczącej zmiany i naprawdę rozwiązać ten problem?

Czy to wzmacnia i popycha cię do przodu, czy też sprawia, że ​​żałośnie biegasz w kółko?

To, co jest naprawdę twoim biznesem, to coś, w czym możesz być produktywna – coś, co jest pod twoją kontrolą, masz na to wpływ i rozwiązanie przyczynia się do twojego celu życiowego.

Wszystko inne… trzeba odpuścić.

Ponieważ wszystko, co nie przyczynia się do twojej pasji i celu, zabiera to.

Nie możemy zrobić wszystkiego. Nie mamy nieograniczonego czasu. Nie odpowiadamy za cały świat i za innych. Jeśli zostaniemy poproszone o pomoc i możemy to zrobić, to wspaniale… ale kiedy nie jesteśmy poproszone lub nie możemy pomóc, musimy pilnować własnych spraw i nie wtrącać się w cudze.

Na koniec ćwiczenie, przeczytaj różne sytuacje i odpowiedz sobie <czy to mój czy NIE mój biznes> tak lub nie:

🚫☑️❓Atmosfera w pracy jest toksyczna i nie widać światełka w tunelu. Zastanawiam się nad innymi opcjami.

🚫☑️❓Dlaczego moja koleżanka nie może się ogarnąć? Jestem zmęczona jej narzekaniem na wszystkich… Ciągle wpada w kłopoty i nie wyciąga wniosków.

🚫☑️❓Codziennie mu powtarzam, że musi popracować nad swoimi problemami. Nie rozumiem, dlaczego tego nie robi… może nie wyjaśniam tego we właściwy sposób? Jak inaczej mogłabym to powiedzieć? Muszę tylko znaleźć sposób, żeby w końcu to zrozumiał i zmienił.

🚫☑️❓Gdyby inni zachowywali się jak tego chcę, wszystko by się dobrze układało.

🚫☑️❓Mam dość nadwagi. Nie wiem co zrobić, ale może powinnam czegoś spróbować.

Jakie są twoje odpowiedzi? Jeśli masz problem z pewnymi, napisz 🙂


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s