Kiedy strach jest dobry, a kiedy jest podstępnym sabotażystą, który skłania do złych decyzji… Rozwój osobisty i duchowy

Ego się boi, ale dusza jest odważna, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Kiedy strach jest dobry, a kiedy jest podstępnym sabotażystą, który skłania do złych decyzji…

Podzielę się z Wami moją niebezpieczną sytuacją, która kiedyś mnie się przytrafiła… Na terenie bardzo pięknych, ale równie ostrych skał wulkanicznych nagrywaliśmy z partnerem całą okolicę dronem, aż nagle zerwało się połączenie i rozbił się. Poszliśmy go szukać, ponieważ najbardziej w tej sytuacji szkoda nam było karty pamięci. Zaczęłam się wspinać trochę wyżej i wyżej, aż przeraziłam się, ale zanim napiszę dlaczego, to zaznaczę coś ważnego.

Granica między tym, by zebrać w sobie całą siłę i coś dokonać, a zupełnie zrezygnować – jest cienka. Wiedzieć kiedy trzeba się zaprzeć i działać, a kiedy trzeba odpuścić – to jest wg mnie wielka mądrość. 

Jak to zrobić, jak słyszeć intuicję, gdy serce bije w szybkim tempie, a świat zdaje się wirować?

Przeraziłam się, gdy spojrzałam w dół i uświadomiłam sobie jak wysoko weszłam, jak teren jest “śliski”, a kamienie i głazy osuwają się z każdym krokiem. Na trzęsących się nogach zeszłam w dół i postanowiłam, że czas odpuścić. Żadna rzecz nie jest warta zdrowia.

W tym wypadku można było zobaczyć realne zagrożenie i dlatego natura nas uzbroiła w “alarmy”, które włączają się, wywołują stres i reakcję “ucieczka”. 

Jednak w naszym świecie więcej sytuacji związanych jest brakiem widocznego zagrożenie, nie ma tygrysa czyhającego w lesie, za to jest wiele pułapek…

Ego się boi, ale dusza jest odważna.

Instynkt przetrwania i strach są dobre, ale ego ma często fałszywe przekonania, nie widzi prawdy i straszy bez powodu.

Więcej na ten temat w książce “Przygoda jaką jest życie” KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s