Jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na świecie “Szmaragdowa tablica” Kybalion i hermetyczne prawa / rozwój osobisty i duchowy

Jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na świecie “Szmaragdowa tablica” Kybalion i hermetyczne prawa, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na świecie “Szmaragdowa tablica” Kybalion i hermetyczne prawa.

Napisana przez tajemniczego autora Hermes Trismegistus, a według pewnych źródeł przez samego boga Egipskiego Tota i wydane pod tajemniczą nazwą „Trzej Wtajemniczeni”. Nie znamy czasu powstania (pierwsze tłumaczenie znaleziono około VI wieku). Istnieje wiele legend na temat znalezienia tablicy, w tym odkrycie grobowca ze zwłokami mężczyzny siedzącego w środku na złotym tronie trzymającym ją. Nie mamy też samej tablicy… Jednak wszystkie te czynniki nie zniechęciły ludzi do studiowania praw naszego świata zawartych w niej. Wiemy, że wiele znanych umysłów, takich jak Newton, było zafascynowanych i przetłumaczyło księgę w XVII wieku.

Jeśli nigdy wcześniej o tym nie słyszałeś, możesz pomyśleć, że to stara, zakurzona filozofia, ale wiedza to potęga i ta może nas wnieść na zupełnie nowy poziom.

Uwaga: są dwie podobne księgi! Tu chodzi o niewielką tablicę napisaną przez Hermes Trismegistus.

Przed przejście do najciekawszego, tutaj kilka słów kluczowych ułatwiających zrozumienie całości:

  • Tot to starożytny Egipski bóg słów, komunikacji, mądrości, nauki. Zazwyczaj przedstawiony z głową ibiza. Hermes to odpowiednik tego samego boga w mitologii Greckiej, a Merkury w Rzymskiej (obie te mitologie są młodsze od Egipskiej).
  • Istnieje legenda, która mówi o tym, że Tot przybył do Egiptu z tonącej Atlantydy – mitycznej wyspy, gdzie ludzie znali prawa życia i śmierci na Ziemi oraz prawa Wszechświata, żyli w zgodzie z dzikimi zwierzętami i naturą, byli bardzo wysoko rozwinięci, jedli tylko świeże owoce z drzew i warzywa. Platon opisał tę wyspę jako idealną ziemię. Niektórzy uważają ją za ogród Edenu.
  • Hermetyzm to filozofia bazująca na pismach Hermesa T. ( znalazłam informacje, że pochodzi ona z ok II wieku naszej ery, a pierwsze tłumaczenie tablicy jest z ok VI wieku… Jeśli wiecie coś więcej to piszcie w komentarzu).
  • “Kybalion: hermetyczna filozofia” to książka wydana incognito w 1908 roku.

Starożytne pisma są symboliczne dla przyszłych pokoleń, aby ludzie mogli je zrozumieć bez względu na czas, w którym żyją, trendy, religie i tak dalej.

Jaka jest zawartość tajemniczej tablicy?

To najbardziej interesująca część! W rzeczywistości całe współczesne „prawo przyciągania” opiera się na tych zasadach. Częściowo można go znaleźć w wielu tradycyjnych powiedzeniach, naukach i religiach. Możemy to przeanalizować, aby głęboko zrozumieć świat i podnieść poziom naszego życia.

Siedem hermetycznych zasad:

1. Prawo mentalizmu


„Wszystko jest umysłem; wszechświat jest mentalny. ”
Wszystko zaczyna się od myśli.
“Słowo ciałem się stało”.
O czym myślimy – tym się stajemy.
Przyciągamy to, o czym myślimy.
Możemy zmienić nasz świat, zmieniając nasze myśli.
Jeśli mamy dobre myśli – przyciągamy dobre rzeczy.

2. Prawo korespondencji


„Jak wyżej, tak poniżej, jak poniżej, więc powyżej. Jak w środku, więc bez, jak bez, więc w środku. ”
Istnieją stałe powiązania między płaszczyznami: mentalną, fizyczną i duchową. Twój świat zewnętrzny lub fizyczny jest odbiciem twojego świata wewnętrznego. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz najpierw zmienić swoje uczucia, myśli, percepcję, emocje, punkt skupienia, uwagę, poglądy, zajęcia.

3. Prawo wibracji


„Nic nie spoczywa; Wszystko się rusza; Wszystko wibruje. ”
Życie jest ciągłą zmianą. Podobne przyciąga podobne. Musisz być wibracyjnym odpowiednikiem tego, co chcesz zamanifestować. Można to zrobić po prostu dobrze się czując jakby to już się stało. Wszystko ma unikalne wibracje: niskie lub wysokie. Aby mieć szczęśliwe, satysfakcjonujące życie, skorzystasz z dążenia do tego, aby stać się źródłem wysokiej energii.

4. Prawo biegunowości


„Wszystko jest podwójne, wszystko ma bieguny i wszystko ma swoją parę przeciwieństw”
Światło i ciemność istnieją dla utrzymania równowagi. Gdybyśmy nie doświadczyli tego, czego nie chcemy – nie docenilibyśmy tego, czego chcemy. Przeciwieństwa mają identyczny charakter, ale różnią się stopniem.

5. Prawo rytmu


„Wszystko płynie, wychodzi i wchodzi; Wszystko ma swoje przypływy; Wszystkie rzeczy powstają i upadają ”.
Wszechświat ma swój własny cykl. Wszystko rośnie i umiera. „Na wszystko jest czas. Czas na śmiech i czas na płacz. Czas sadzenia i czas zbiorów. Czas do pracy i czas na odpoczynek ”. To szacunek dla pór roku. Jeśli coś Ci się nie udało, to nie znaczy, że nigdy się nie uda!
“Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” Heraklit z Efezu (czyli, że wszystko stale się zmienia, my się zmieniamy, nie jesteśmy tą samą osobą co wczoraj, okoliczności są inne niż wczoraj).

6. Prawo przyczyny i skutku


„Każda przyczyna ma swój skutek; Każdy efekt ma swoją przyczynę. ”
To, co zasadzisz, zbierzesz. W pewnych kulturach zwane karmą. Akcja reakcja. Zacznijcie dziś sadzić miłość, życzliwość, pokój. Wszechświat pomnoży wszystko, co zasiejesz, i zwróci je tobie.

7. Prawo płci „Płeć jest we wszystkim; Wszystko ma swoje męskie i żeńskie zasady. ”


Nie chodzi o płeć, ale o energię, ponieważ wszyscy mamy zarówno męską, jak i żeńską. Bardzo dobrze jest poznać różnice między nimi i znaleźć własną równowagę, korzystać z nich w zależności od sytuacji, np. w pracy możemy wzmocnić naszą męską energię, aby wykonać wszystkie zadania (działanie), ale w domu możemy dostosować się do naszej kobiecej energii, aby być bardziej ciepłym dla naszych ukochanych, być bardziej zrelaksowanym i spokojniejszym. Aby zamanifestować coś, czego pragniemy w naszym życiu, musimy stworzyć to w naszym umyśle (kobieca energia – tworzenie) i podjąć działanie w tym kierunku (męska energia).


Jeśli jesteś osobą, która chce się rozwijać, mieć pozytywny wpływ na świat, dokonywać dobrych zmian, istnieje wiele sposobów na wprowadzenie tych zasad w życie codzienne. Łatwiej jest zaakceptować, że na tym świecie istnieją pewne odwieczne prawa i żyć zgodnie z nimi, zamiast marnować nasz cenny czas, wysiłek i energię. To jak żeglowanie z wiatrem, a nie walka z nim.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

One response to “Jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na świecie “Szmaragdowa tablica” Kybalion i hermetyczne prawa / rozwój osobisty i duchowy”

  1. starożytny Egipt… czas, który odszedł w mroczną niepamięć…

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s