Inspiracje baletowe

INSPIRACJE BALETOWE, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (2)

Inspiracje baletowe

Słyszę i widzę od lat, że wiele kobiet ma poczucie niespełnionej baletnicy 😉 Nie ma co żałować, balet to ciężka robota psychiczna i fizyczna, która wymaga całkowitego poświęcenia, a podejście szkołach baletowych jest często boleśnie prymitywne. 

Mam zatem dla Ciebie, jeśli masz ochotę, utwory i balety, które są dla mnie porywające i może Ciebie również zachwycą, zapraszam… 

Tutaj widać ewolucję tańca na przykładzie czarnego łabędzia. Widać jak technika i artyzm rozwijały się na przestrzeni lat, bardzo ciekawe!

Poniżej jest wariacja klasyczna z baletu Esmeralda, tutaj wg mnie najcudowniejsze wykonanie, choć nagranie stare i beznadziejne: 

To samo, ale zatańczone w 3 wersjach, przez 3 osoby, może ci się spodoba porównanie jak każdy jest inny i jak to widać na scenie:

Jedne z najlepszych uznanych tancerek, watro zobaczyć, są niesamowite! Natalia Osipova i Svetlana Zakharova:

Znana muzyka Czajkowskiego “taniec rycerzy” jest niesamowicie silna i przeszywająca, również ciekawe:

Niesamowitym muzykiem – skrzypkiem był również Paganini, który był oskarżony o to, że sprzedał duszę diabłu za swój talent, co zaczął jeszcze podsycać bardziej! Mydlił struny skrzypiec, by nie było słuchać dźwięków i ćwiczył cały czas doprowadząjąc swój kunszt do wybitnego mistrzostwa. Nie dziwię się, że wielu ludzi uznało, że człowiek nie jest w stanie tak grać 🙂

Tutaj klasyk: https://www.youtube.com/watch?v=jERzLseoAOM

A tutaj w nowoczesnej wersji David Garett https://www.youtube.com/watch?v=ITzcZia7fsQ 

A tutaj nie balet, lecz opera Le Figaro Mozzarta, popularna raczej wśród ludzi w wieku 100 lat 😉 Opery czasem tak na mnie działają, że siedzę jako jedyna w operze ze łzami w oczach, bo tak pięknie 🙂


Intersuje Cię makijaż sceniczny i świat baletu?

KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s