Kiedyś panowała mumio-mania, jedzono i smarowano się Egipskimi mumiami, uważano to za lek…

Kiedyś PANOWAŁA mumio-mania, jedzono i smarowano się Egipskimi mumiami, uważano to za lek, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Wiecie, że kiedyś była mumio-mania, jedzono i smarowano się Egipskimi mumiami, uważano to za lek.

Tak, ciężko w to uwierzyć, ale w około 16 wieku Europa wyżarła mnóstwo egipskich mumii. Królowie sobie zamawiali ten cenny “lek”. Proszkowano mumie i mieszano z ziołami. Stało się tak podobno dlatego, że ktoś się pomylił w tłumaczeniu, ale dotarcie do przyczyny jest teraz nieważne. 

My w 21 wieku, patrzymy na to i ręce nam opadają od tego idiotyzmu. 

I najgorsze jest to, że kiedyś ludzie będą patrzeć na nas, na zachowania 21 wieku i myśleć, o mój boże Ci prymitywni, ciemni ludzie nie wiedzą co czynią. Np. myśleli, że piją jako dorośli mleko obcego gatunku i będą zdrowsi. Albo stworzyli sobie sami erę hejtu.

Wiecie, że jak zaczęto produkować papierosy na dużą skalę to w reklamach grali sportowcy i ten produkt był polecany dla zdrowia? I kondycji. Chyba mogę to pozostawić bez komentarza…

Kolejny przykład, kiedyś lekarze, którzy wypowiedzieli się, że powinni myć ręce byli wyśmiani przez innych w ich środowisku. Jeden lekarz, nie pamiętam imienia, był zamknięty w psychiatryku, bo uważał, że jego koledzy powinni umyć ręce po sekcji zwłok – nie robili tego, a potem przyjmowali poród i wiele kobiet umierało.

Zawsze staram się obserwować takie rzeczy i wyciągać wnioski, myślę że

Warto wybiec trochę w przyszłość i spojrzeć czy napewno to, co się powszechnie robi, czy to co jest modne, aby napewno takie będzie za dekady? Czy będzie głupie, prymitywne, ciemne, szkodliwe i rujnujące architekturę, sztukę, zdrowie, naturę oraz zwierzęta.

Piszcie w komentarzach, co może takie być, aby nas wszystkich bardziej olśniło 😉

PS. Widzisz na zdjęciu złotą mumię? To w muzeum cywilizacji w Kairze i okazało się, że ma ciekawą historię… Kiedyś na jakiś event w muzea w Nowym Jorku przyszła Kim Kardashian i zrobiła sobie selfie, które obiegło cały świat i wyobraź sobie, że to znana zaginiona mumia, której poszukiwał Egipt od dawien dawna!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s