Zajęta kolorowym bogatym i soczystym życiem / Rozwój osobisty, kobieca energia, związki i miłość

BYCIE ZAJĘTĄ ŻYCIEM, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jedna z najważniejszych rzeczy jakie mamy do zrobienia jako kobiety, by nasze związek i relacje kwitły, by przyciągać do swojego życia osoby o wysokiej wartości – to stworzyć sobie kolorowe bogate soczyste życie.

Co to dokładnie jest i dlaczego, zaraz się dowiesz. A na końcu co to znaczy być zajętą – ważne, ponieważ często mamy mylne pojęcie o tym, np. myślimy, że codziennie trzeba wychodzić gdzieś, spotykać się, itp.

Jeśli nie wychodzisz za często, a Twój kalendarz towarzyski jest pusty, nie płacz z tego powodu i nie czuj się “gorsza” w porównaniu z innymi osobami! To tylko kultura masowa tworzy taki obraz, że lepiej jest cały czas wychodzić i skupiać na zewnętrznych wydarzeniach. Tylko gdyby spojrzeć dookoła, mamy samych smutnych ludzi z depresją. Także wyraźnie widać, że nie tędy droga do kolorowego bogatego i soczystego życia…

Kolorowe bogate soczyste życie to Twoja droga, Twój pomysł na życie, gdzie robisz to, co jest dla Ciebie ważne, masz i realizujesz swoje pasje, powołanie, tworzysz to, co przynosi Ci radość i jest SPÓJNE z Tobą. 

Jesteś ZAJĘTA, masz swoje zdanie, Twój punkt uwagi skupiony jest na własnym życiu.

Plusy z tego są ogromne:

Wykonujesz to, do czego czujesz powołanie i zostawiasz tutaj swój odcisk palca na Ziemi, co przynosi ogromne spełnienie i poczucie misji, celu w życiu. 

Nie masz czasu na głupoty i negatywnych ludzi. 

Nie przejmujesz się specjalnie tym, co robią i czego nie robią inni.

Nie jesteś skupiona jak wiązka laseru na innych (chłopak, mąż, dzieci) dlatego czują, że mogą oddychać, dajesz im wolność, więc sami wolą przychodzić do Ciebie. Zauważ, że mężczyźni mają dużą potrzebę robienia swoich rzeczy, spędzania czasu w swojej jaskinii. Wiele kobiet to martwi, stresuje się tym, że się oddalają, więc nachodzą i męczą pytaniami, aż mężczyzna odsuwa się jeszcze bardziej. Wystarczyłoby się zająć własnymi artystycznymi rzeczami i wszyscy byliby szczęśliwi. 

Nie masz obsesji kontrolowania innych oraz wydarzeń niezwiązanych z Tobą.

Rozwijasz siebie i swoje życie.

Płyniesz z nurtem życia i zaczynasz lubić zmiany.

Życie staje się przygodą, a nie pełną problemów egzystencją.

Masz więcej radości na codzień.

Łatwiej i szybciej podnosisz się po upadkach.

Masz swoje życie, tryskasz energią życia i witalności, a Twój zapał daje innym świetny przykład.

CO TO ZNACZY BYĆ ZAJĘTA?

Wielu osobom wydaje się, że bycie zajętą, to chodzenie do pubu po pracy i wracanie jak najpóźniej do domu, spotykanie się ze znajomymi jak najczęściej się da, wychodzenie do restauracji jak najczęściej się da lub w takie miejsca jak teatr, koncert, muzeum, fashion show, zakupy, itp. Tak przynajmniej obserwuję od wielu lat w dużych miastach przyglądając się innym. Wiele osób, jeśli nie prowadzi takie stylu życia, czuje pustkę i samotność, nie mają o czym rozmawiać w porównaniu do innych, którzy o tym opowiadają na przerwie. Na imprezie opowiadają gdzie byli ostatnio i gdzie pójdą. To takie rozproszenie od bólu i pustki wewnętrznej.

Kiedyś również myślałam, że jestli mój kalendarz towarzyski nie jest wypełniony po brzegi każdego dnia, to coś jest ze mną nie tak…

A jednak skupienie na zewnątrz i funkcjonowanie tylko na zewnątrz, powoduje pustkę i samotność wewnątrz.

Kobieta, która rozwija się i tworzy sobie kolorowe bogate soczyste życie, czy jakkolwiek chcesz swoje nazwać, zapełnia je aktywnością wewnątrz. Robi to, co sprawia jej przyjemność, co jest przerwą od pracy, sprawdza wiele różnych rzeczy, aż odnajduje prawdziwą pasję lub nawet powołanie! Ile to osób odkryło w ten sposób misję swojego życia albo powróciło do robienia tego, co zawsze kochało już od dzieciństwa i wszystko stało się jasne.

Dla kobiety, która stała się diamentem, cisza w domu to raj, oswoiła się z tym i wypełnia je tym, co uwielbia. Potrafi być, po prostu być i czuć się cudownie. Poznała siebie, słucha swojego głosu wewnętrznego, więc rozpraszanie uwagi telewizorem jej niepotrzebne.

Cisza jest dla niej jak czyste płótno dla malarza.

“Bycie zajętą” może znaczyć to, że czytasz książkę, medytujesz lub wycisz swój umysł, zajmujesz się swoimi roślinami, tulisz się ze zwierzątkiem, czy poświęcasz swój czas na cokolwiek, co chcesz i lubisz. To może być jakaś forma sztuki lub praca manualna, np. pisanie, robienie decoupage, garncarstwo, szydełkowanie i nic nikomu do tego 🙂

Dialog 🙂

Ktoś: Hej, co słychać?

Ja / Ty : Wszystko wspaniale, jestem bardzo zajęta.

Ktoś: Co robisz? Chciałem / chciałam Cię gdzieś zabrać na kolację.

Ja / Ty : Dziękuję, ale nie mogę, maluję.

Ktoś: Nie wiedziałem / nie wiedziałam, że potrafisz malować.

Ja / Ty: Nie potrafię.

Ktoś: hmmm?

Ja / Ty: Maluję anioły i kwiaty, nie najlepiej mi to wychodzi, ale uwielbiam to robić.

Ktoś: Ok…

Często wydaje się dziwne powiedzieć “jestem zajęta kąpaniem orchidei w piątek wieczorem, więc nie mogę się spotkać”, oczywiście nie trzeba tego tłumaczyć, jeśli się nie ma ochoty, ale ważne by czuć pewność siebie, że robię to, na co mam ochotę i robię to dla siebie. To buduje poczucie wartości siebie. Sprawia, że stajesz się ciekawsza, bardziej intrygująca, pełna pasji, więc nie uwiesisz się na innych. Jesteś liderem, a nie “follower”. To Twój znak charakterystyczny i rozpoznawalny co robisz. Ludzie, którzy tylko chcą spotykać się z innymi, zazwyczaj mają mało ciekawego do powiedzenia o sobie, zapomina się o nich. Może śmieją się nieco z młodej kobiety, której ciągle szydełkuje koce, ale przynajmniej ją zapamiętają. Zresztą ludzie wyśmiewają wszystko, więc lepiej robić to, co się kocha.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s