Dwa lęki ukształtowane w przeszłości, które teraz psują relacje – strach przed porzuceniem i zatraceniem w obliczu drugiej osoby / Relacje, kobieca energia i miłość

DWA LĘKI W RELACJACH_ PRZED PORZUCENIEM I PRZED BYCIEM STŁAMSZONĄ, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Identyfikacja słabych punktów, szczególnie LĘKÓW, które powstały w przeszłości – to pierwszy krok do zmiany i uleczenia. Nie można bowiem naprawić problemu, jeśli się go nie jest świadomą.

Możesz spojrzeć na tabelę poniżej i sprawdzić jakie masz tendencje, a jakie Twój partner lub partnerzy z przeszłości.

To są tendencje z dalekiej przeszłości, które nas ukształtowały i teraz mogą nam mocno mieszać w życiu miłosnym.

Często osoby, które mają duży strach przed porzuceniem, miały rodziców, którzy nie mieli dla nich czasu (mogli być dobrymi ludźmi, lecz bardzo zapracowanymi) lub nie dbali o dziecko, zapominali, itp. Natomiast, osoby, które mają silne lęk przed byciem stłamszoną i DEFENSYWY przed bliskością, miały w przeszłości rodziców / opiekunów kontrolujących.

Strach przed byciem porzuconą Ten / ta, która się zbliżaStrach przed byciem stłamszoną / przed zatraceniem
Ten / ta, który się oddala
Strach przed byciem samą.Strach przed byciem zbyt blisko.
Nie potrafi się pogodzić z potrzebą czasu dla siebie partnera.Nie potrafi się zaangażować i zobowiązać, gdy partner potrzebuje wiedzieć, na czym stoi.
Przywiązuje się szybko i chce spędzać jak najwięcej czasu z partnerem.Trzyma dystans i chce mieć czas dla siebie.
Zbyt wiele toleruje i na wszystko się godzi.Bierze partnera za pewne i czuje się przytłoczona jego nim.
Otwarcie dzieli się swoimi myślami i uczuciami.Trzyma sekrety i może być zła, gdy partner zadaje pytania.
Bardziej dba o partnera niż o siebie.Czuje, że należy jej się być zadbaną przez partnera i nie musi się odwdzięczać.
Daje bez końca.Dawanie i branie postrzega jako nieciekawy obowiązek.
Zgadza się na to, by partner decydował o spotkaniach.Woli kontrolować decyzje.
Ma słabe granice, problem z mówieniem “nie”, asertywnością.Ma twarde, przestarzałe granice, niską tolerancję.
Jest uzależniona od partnera i daje coraz więcej siebie dla drugiego.Uwodzi partnera i trzyma na dystans.
Pragnie niekończącej się czułości i potwierdzania miłości.Jest poirytowana lub zawstydzona czułością i wyznaniami miłości.
Uwielbia wylewność i zachęca ją to.Nie znosi wylewności i odrzuca to ją.
Może używać seks, by zdobyć miłość i związek.Może używać seksu jako substytutu bliskości lub wstrzymywać się od seksu, by manipulować.
Może przekroczyć swoje własne granice seksualne, by zaspokoić potrzeby partnera lub być bezsilna w obliczu wykorzystywania.Może wycofać się seksualnie i okazywać brak zainteresowania, aby utrzymać swoją niezależność, formę ochrony przed intymnością i wrażliwością.

Czy już rozpoznajesz swoje tendencje? Dobra wiadomość jest taka, że zdrowa relacja z innymi, zaczyna się od siebie. To leży w naszych rękach i jedna osoba może wiele zmienić.

Życzę Ci wiele miłości!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s