Medytacja słońca i księżyca, równowagi męskiej i żeńskiej / Bóstwa lunarne i słoneczne / Rozwój osobisty i duchowy

Medytacja słońca i księżyca dla kobiet, by rozwinąć kobiecość i zdobyć sukcesy. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Każda osoba ma energię żeńską i męską, to jest niezależne od płci i ważne jest, aby była zrównoważona. Inaczej prowadzi do toksycznych zachowań, czego przykładem jest nasz patriarchalny od tysiącleci świat. 

Artykułów o energii kobiecej i męskiej jest więcej na tej stronie – możesz sobie zajrzeć, aby poszerzyć wiedzę, a tutaj jest tabela, która pokazuje ogólny zarys i różnice:

ENERGIA KOBIECAENERGIA MĘSKA
KSIĘŻYCSŁOŃCE
WOLNO-PŁYNĄCA ENERGIA (W ZNACZENIU NIEOGRANICZONA), JEST JAK OOCEANUKIERUNKOWANA ENERGIA NA CEL, LINIOWA, NIEUGIĘTA (NIEPODATNA NA ZMIANĘ)
STYMULOWANA PRZEZ POCHWAŁĘSTYMULOWANY PRZEZ WYZWANIE
ENERGIA PORUSZA PRZEZ MIŁOŚĆ I EMOCJE W BLISKIEJ RELACJI ENERGIA PORUSZANA JEST PRZEZ PRZEZ NIEGO W KIERUNKU, JAKI OKREŚLIŁ, BEZOSOBOWA, BEZEMOCJNALNA 
TO BYCIE W CIELE I ODCZUWANIE ZMYSŁAMI ZMIENIA EMOCJE W ŚWIADOMOŚĆ
Z MAŁYCH RZECZY ROBI DUŻEZ DUŻYCH RZECZY ROBI MAŁE
PRZYWIĄZUJE SIĘŁATWIEJ MU ODPUŚCIĆ
TO ENERGIA PRZEPŁYWU, WIELOKIERUNKOWA, NIE PRZESZKADZAJĄ JEJ NAGŁE ZMIANY KIERUNKUTO ENERGIA, KTÓRA ROZDZIELA SPRAWY I SKONCENTROWANA JEST NA JEDNEJ RZECZY W DANYM MOMENCIE
SZUKA MIŁOŚCISZUKA PROBLEMÓW DO ROZWIĄZANIA

Cechy damskie i męskie są reprezentowane przez słońce i księżyc, to bardzo pomocne skojarzenie.

Słońce wstaje każdego dnia i zachodzi. Jego postawa jest optymistyczna, pokazuje, że wszystko się kiedyś kończy i to złe też ma swój koniec, po nim nastaje nowy dzień. Jest zawsze, nawet za chmurami. Księżyc jest również cykliczny, choć w innym znaczeniu. Rządzi oceanami, przypływami i odpływami, kobiecym cyklem co 28 dni. Słońce i księżyc tańczą na nieboskłonie, zbliżają się i oddalają w nowiu i pełni, ukazują kontrast między aktywnością a czuciem, umysłem a ciałem, stałością i zmiennością. Męska energia daje, a żeńska przyjmuje i transformuje. Przyglądając się naturze, można odkryć jeszcze więcej tajemnic.

Bóstwa lunarne i słoneczne

Na całym świecie, w każdej starej kulturze, jednymi z najważniejszych bóstw, to właśnie te słoneczne i lunarne. Lunarne zazwyczaj są przedstawiane jako kobiety, choć w starożytnym Egipcie był to męskiej płci Khonsu z głową ptaka, a słoneczne najczęściej mają męskich przedstawicieli. W mitologii greckiej i rzymskiej boginią lunarną jest Selena / Luna oraz Artemis / Diana. Grecką Hekate również uważa się za powiązaną z księżycem, choć nie bezpośrednio reprezentację księżyca. Bóstwa słoneczne to egipski Ra i jego różne aspekty jak Kepri (wschód) i Atum (zachód), grecki Helios, rzymski Sol.

Kamień księżycowy i kamień słoneczny

Piękne kamienie, księżycowy biało-przezroczysty z jasną perłową poświatą, a księżycowy bardziej pomarańczowy, emanują energią magnetyczną (księżycowy) i dynamiczną (słoneczny). 

Dodatkowo, złoto reprezentuje bardziej męską i słoneczną energię, a srebro bardziej księżycową i żeńską.

“Medytacja Słońca i Księżyca” integracji energii męskiej i żeńskiej

Znajdź sobie chwilę prywatności, przygotuj siebie i otoczenie, np zapal świece i kadzidło (białą szałwię, pało santo lub inne), zrelaksuj się, oddychaj, poczekaj aż wszystkie natrętne myśli przeminą, nie próbuj ich blokować! Inaczej będą jeszcze gorsze 😉 W końcu miną jak chmury na niebie. 

Za pierwszym razem zrób taką medytację na spokojnie, a potem ją powtarzaj i przypominaj sobie o niej kiedy chcesz, nawet w miejscach publicznych. Możesz nosić przedmiot, np kamień lub biżuterię z kamieniem księżycowym lub słonecznym lub ustaw sobie tapetę na telefonie, aby przypominały Ci o RÓWNOWADZE tych energii i byś mogła ich używać wymiennie, kiedy bardziej potrzebujesz.

Popatrz lub wyobraź sobie wielkie ogniste słońce, jak cię ogrzewa jego ciepło, jak z góry spływa na Ciebie do każdej części ciała i energetyzuje. Jego promienie są bardzo przyjemne i ożywiają Cię do działania, z każdą chwilą masz jej coraz więcej. Weź jej tyle, ile potrzebujesz. Czujesz się silniejsza, zdrowsza, pewna siebie, zaczyna dopisywać Ci dobry humor. Wiesz kim jesteś i co masz robić. Twoje granice są silne. Potrafisz mówić “nie”. Znasz swoją wartość. Czujesz teraz, że Twoje światło, Twoja aura mocniej świecą, są jaśniejsze. 

Tę energię słoneczną możesz wykorzystać na własne życie, by było kolorowe, bogate i soczyste, byś świeciła i emanowała jak kwiaty, rozkwitała. Wtedy wszyscy, którzy mogą przy Tobie przebywać będą szczęśliwsi, ponieważ możesz się z nimi dzielić, tym co masz dobrego. Jeśli komuś się to nie podoba, to trudno, bądź jak słońce, które świeci i nie przejmuje się tym, że komuś to przeszkadza. To jego praca do wykonania.

Teraz wyobraź sobie wielki srebrzysty księżyc, robi się coraz ciemniej i spokojniej, tajemniczo. Słońce powoli zachodzi, pojawiają się gwiazdy, i wyłania się piękna magiczna kula zza chmur. Jesteś jak księżyc – przyjmujesz światło słońca i świecisz. Dobre energie napływają do Ciebie, padają jak światło księżyca, a ty coraz bardziej błyszczysz srebrną poświatą. Wyostrza się Twoja intuicja i siła duszy, kreatywność, kobiecość, cykliczność zgodna z rytmem wszechświata. Jest ciemno, ale ty poruszasz się z łatwością, kieruje Tobą wewnętrzny głos. 

Teraz następuje równowaga energii księżycowej i słonecznej, obydwie potrzebne. Księżycowa, by korzystać z intuicji i serca, słoneczna, by osiągać sukcesy w świecie. Wtedy można się z nimi dzielić…

Powodzenia!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s