Zakynthos turkusowa grecka wyspa 📍Najlepsze miejsca do zobaczenia i zrobienia

Zakynthos, Grecja, wyspa, podróże, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zante znana jako Zakynthos, jest jedną z południowych wysp na morzu Jońskim i jednym z najbardziej popularnych kierunków Grecji. Nie ma się co dziwić, zobacz jak jest piękna…

Zacznę jednak od złej wiadomości, punk widokowy najbardziej znanej plaży Navagio z wrakiem statku, został bardzo ograniczony w 2022 i być może nadal jest. Wszędzie są taśmy, śmieci, straż i brzydki płot dookoła klifu. Jedyne miejsce, gdzie możesz zobaczyć co dzieje się na dole, to mini punkt z wysoką metalową balustradą. Trzeba tu stać w kolejkach w sezonie oczywiście, a potem wszyscy na Ciebie patrzą jak robisz zdjęcia i wpychają się… Rozumiem, że klify były niebezpieczne, ale na pewno są lepsze rozwiązania, niż karanie turystów za to, że tu przyjeżdżają.

Zakynthos, Navagio view point 2022, Malvina Dunder

Wybacz, że grafiki są opisane po angielsku, ale już nie miałam siły i czasu robić ich również w języku polskim.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

National Marine Park Area wysepka Cameo dostępna jest w ciągu dnia mostem📍

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Tutaj na terenie morskiego parku, w zatoce Laganas można zobaczyć żółwie!

Woda jest niesamowicie czysta i można dosyć łatwo je zobaczyć. Najpierw myślałam, że to jak szukanie igły w stogu siana (na 135 km kwadratowych), ale okazało się, że jest ich sporo. Najlepiej wyłączyć silnik łodzi przy nich, ponieważ robią okropny pisk w wodzie, który my ludzie wyraźnie słyszymy, więc tym bardziej istoty wodne. Niektóre żółwie były samotne i nieśmiałe, a niektóre całkiem ciekawskie i nie przeszkadzało im moje towarzystwo.

Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wypożyczyć rower wodny i wypłynąć daleko od brzegu. Widziałam, że tak niektórzy robią, choć sama nie próbowałam.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Symbolika totemu żółwia to długowieczność, wytrwałość, niezłomność, ochrona, wycofanie, uleczenie, transformacja, Matka Ziemia. To bardzo stare istoty.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Gerakas plaża to miejsce, gdzie żółwie składają jaja. Możesz tu zobaczyć ich ślady na piasku, a nawet maleńskiego wyklutego żółwia, jeśli masz szczęście. Miejsce dla żółwi na plaży jest odgrodzone linką i specjalnymi konstrukcjami, a sama plaża zamykana ok 20 w sezonie, aby mogły sobie spokojnie wychodzić z wody.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Marathonisi to maleńka wyspa, jest również miejscem częstych odwiedzin żółwi, ale w wodzie dookoła o wiele trudniej zobaczyć je. Nie widziałam ani jednego, więc lepiej szukać między wysepką Cameo i brzegiem Zakynthos.

Można tu przypłynąć taxi-łodzią, wypożyczyć swoją własną łódkę lub wykupić grupową wycieczkę.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Karakonissi to właściwie nie plaża, a skaliste formacje, w tym jedna pocztówkową, którą Wygląda jak okno na morze 📍

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Plakaki beach 📍Tu prowadzi długa i dosyć trudna droga, zwłaszcza w sezonie, gdy jest upał, ale na pewno jest to warte wysiłku! Jest tu mniej ludzi niż w innych miejscach.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Porto Roxa plaża📍Można sobie zająć miejsce na kamieniach i pływać w turkusowej mini zatoczce.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Zachody słońca są spektakularne na Zakynthos!

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Możesz wypożyczyć quad / ATV i jeździć po całej wyspie:

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Filippoi📍 To kolejne miejsce trudno dostępne, ale również warto:

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Mizitheres & Keri Caves 📍

Można zobaczyć Mizitheres z łodzi lub punktu widokowego. To ogromne białe klify, robią więlkie wrażenie, tak samo jak jaskinie Keri, gdzie woda ma kolor niesamowity! Zdjęcia poniżej są bez filtra.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Porto Limnionas📍

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Greckie owoce smakują jak słońce 🙂 Jest wiele opcji również dla weganów i wegetarianów. Właściwie, jedna z moich ulubionych kuchni to grecka, pełna organicznych warzyw (niektóre restauracje mają własne ogródki z tyłu), fasolek i aromatycznych przypraw.

Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder
Zakynthos, trip, travel, Greece, Malvina Dunder

Wypożyczenie niektórych łodzi jest dostępne bez licencji, warto spróbować 🙂

Tzw. “Złota godzina” zachodu słońca na Gerakas:

To właśnie jest klif Mizitheres, nie sposób go złapać w obiektywie, jest tak wielki. Tutaj możesz zobaczyć nagranie z drona, udało się, choć wiatr był silny:

Żółw!

Nauka jazdy quadem 🙂

Ten kolor wody…

To zdjęcie z wcześniej wsponianej Karakonissi:


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s