Zwierzę Mocy Dżdżownica – żywioł ziemi, produktywność, odżywienie / znaczenie, przesłanie, symbolika

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Dżdżownice to małe żyjątka, o których nie myślimy, że są jakimś wielkim, szczególnym Zwierzęciem Mocy, ale są ogromnie ważną częścią ekosystemu. Wychodzą na powierzchnię ziemi po deszczu i wtedy najczęściej je dopiero zauważamy.

Dżdżownice w Polsce i Europie są małe, ale w niektórych miejscach na świecie, np. w Afryce istnieje gigantyczny gatunek.

Żywią się szczątkami organicznymi pobieranymi z gleby, zaś niestrawione resztki wydalają w postaci grudek, zwanych koprolitami. Przyczynia się to do spulchnienia i użyźnienia gleby.

Zwierzęta te drążą korytarze, do których wciągają części roślin i ściółkę, przyczyniając się do spulchniania gleby, do zwiększenia ilości zawartego w niej powietrza i wody, przemieszczania jej składników, a wydalane przez nie substancje organiczne i mineralne również ją użyźniają”. Wikipedia

Zwierzę Mocy Dżdżownica znaczenie kluczowe:

Żywioł ziemi, materia, pokora, ochrona zasobów, praca społeczna, gromadzenie bogactwa, równość płci, ugruntowanie, produktywność, minimalizm, mały nakład kosztów i duży zysk, prostota, trawienie, strona cienia: wąskie spojrzenie na świat, inwazyjność.

Zwierzę Mocy Dżdżownica

To specyficzne żyjątka, które potrafią wyczuć najdrobniejsze wibracje w ziemi.

Zatrzymaj się i połącz z ziemią. Wyjdź na boso, wycisz się, ugruntuj się, “zapuść korzenie”, aby czuć się stabilniej. Możesz również pracować z żywiołem ziemi w ogródku lub z roślinami w domu. 

Teraz jest moment, w którym zagłębianie się w przeszłość, dotarcie do źródła problemów, przekopanie się przez warstwy podświadomości, by rozwiązać problemy. To może pomóc odrzucić niepotrzebny balast i żyć emocjonalnie wzbogacona oraz lekka. Wszystkie twoje życiowe doświadczenia pomagają ukształtować Cię jako osobę.

To również dobry czas, by zabrać się za pracę, jaką długo odkładasz lub nie lubisz, ponieważ możesz się skoncentrować na celu i go osiągnąć, wszechświat Ci w tym sprzyja 🙂 

Dbaj o swoje emocje, aby były zdrowe i stale przepływały swobodnie – nie zalewały Cię, nie blokuj ich, czyli nie zakopuj pod dywan. Zwyczajnie odczuj je, najlepiej w samotności, aż przepłyną dalej.

Idź drogą, jaką sobie wytyczyłaś i jaka jest dla najwyższego dobra. Nie zabieraj się za wiele spraw na raz.

Dżdżownica jest ściśle związana z żywiołem ziemi, czyli materii, ugruntowania, manifestacji. Element ziemi uczy nas o stabilności i uziemieniu. Pomaga nam pozostać wiernym sobie i nadać sens nieustannie zachodzącym zmianom. Odgrywa ważną rolę w samopoczuciu fizycznym.

Możesz skoncentrować się na swoich celach, pracować nad nimi i szybko je zmaterializować.

Jednak, Twoje środowisko musi być odżywcze, a nie jałowe, suche, toksyczne. To gdzie spędzasz wiele czasu, w jakim miejscu i towarzystwie przebywasz, jest bardzo ważne. Masz dobry wpływ na innych i wiele możesz zmienić na lepsze, ale pewnych murów nie przebijesz, szkoda na to czasu!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s