Zwierzę Mocy Kot (biały, czarny, rudy, szary, brązowy, sfinks), mruczenie, ugniatanie, mity, znaczenie, symbolika i przesłanie / totem

kot Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

W wielu starych kulturach na świecie (w Europie przed średniowieczem) uważało się, że koty mają zdolność widzenia nie tylko świata materialnego, ale świata energii, ducha, aury, niewidocznego gołym okiem. Znane były z silnej energii ochronnej przed niskimi wibracjami. 

Tak samo jak psy są naszymi strażnikami w świecie materii, tak samo koty są naszymi strażnikami, ale w świecie energii. 

Z tych powodów, miały wysoki status w starożytnym Egipcie, a jeśli ktoś je skrzywdził, groziła mu kara śmierci. Koty były również mumifikowane, co było przywilejem. 

Kot Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Bogini Bastet

Bastet Egipska Bogini z głową kota i smukłym kobiecym ciałem, jest znana jako opiekunka kotów, bogini ochrony, przyjemności i zwiastunka dobrego zdrowia. Córka Ra, siostra Sechmet (być może to ta sama osoba lecz jej inny aspekt), żona Ptaha.

Bogini Freja

Nordycka bogini Freya / Freja miała rydwan ciągnięty przez dwa koty, co jest opisane w prozie Edda jako „gib-koty” i są przedstawiane w kolorze szarym lub niebieskim. Koty były prezentem od Thora i wykorzystała je do podróży na pogrzeb jej syna Baldura. Freja (w staronordyckim „Pani”) jest najbardziej znaną z nordyckich bogiń, która była siostrą i żeńskim odpowiednikiem Freyra, odpowiedzialna za miłość, płodność, bitwę i śmierć. W niektórych mitach wymyśla magię, w innych jest pierwszą walkirią.

Kocie mruczenie 

Podobno kocie mruczenie ma 20-50 hz i leczy kości, uwalnia bóle oraz napięcia. Nie wiem, czy jest to potwierdzone naukowo, ale wystarczy przyłożyć głowę do ukochanego kota i poczuć wibrację tego wyjątkowego, uspakajającego i leczniczego dźwięku 🙂 

Kocie ugniatanie 

Koty ugniatają często koc lub kołdrę. Wydaje się, że jest to dla nich relaksujące i kojące — wiele kotów mruczy z zadowoleniem, potem zapada w sen lub po prostu odpoczywa. Mogą to również robić, aby zostawić swój zapach. Kocięta instynktownie ugniatają mamę, gdy piją mleko. 

Kocie mruczenie i ugniatanie czasem staje się głębsze, jakby były w transie. To sposób na połączenie się ze światem duchowym, ze źródłem stworzenia, które każdemu z nas “odżywia” siłą życiową, oczyszcza energię i czakry.

Słowa kluczowe: 

Niezależność – elastyczność – giętkość – kroczenie własną drogą – wiara w siebie i poczucie wartości – znajomość siebie (kim jestem, kim nie jestem, czego chcę i czego nie chcę) – pewność siebie – magia – świat energii – strażnik, który widzi świat energii – intuicja – ciekawość – zawziętość – wolność – cierpliwość – obserwacja i akcja w idealnym momencie – przygoda – wyprawa – relaks i regeneracja – sen – tajemnice – kobiecość – noc

Przesłanie dla Ciebie, gdy to zwierzę pojawia się na Twojej drodze…

Zwróć uwagę na tematy związane z kotem, takie jak cieszenie się samotnością i kroczenie własną ścieżką, ciekawość świata, dostrzeganie małych i dobrych rzeczy każdego dnia, nauką otrzymywania (w przeciwieństwie do tylko dawania, aby była równowaga). Odpoczywaj, dbaj o sen, regenerację i relaks. Nie bierz odpowiedzialności za zachowania innych, nie daj się złapać na projekcję innych osób. *Projekcja to wyparte, nieuznane i niewygodne zachowania, myśli i uczucia, z którymi nie chcemy się zmierzyć i dostrzegamy w innych, lecz nie w samych sobie. Np. Jeśli ktoś oskarża Cię bezpodstawnie “jesteś zazdrosna”, to znaczy, że ta osoba jest zazdrosna, ale nie chce wziąć za to odpowiedzialności i zrzuca na innych.

Koty słyną z determinacji, jak uprą się na coś, to bardzo ciężko wybić im taki pomysł z głowy lub zmienić ich tor. 

Robią również “prezenty” właścicielom w postaci martwych owadów lub gryzoni… Cokolwiek myślimy o tych makabrycznych prezentach, koty dzielą się z bliskimi. Każdy ma różne nawyki, niektórzy zazwyczaj głównie biorą, a niektórzy głównie dają i to zaburza relacje. Branie i dawanie powinno być wyrównane. Oczywiście nie chodzi o to, by każdego sprawdzać i robić listę, czy jesteśmy na równi! Chodzi o to, by dawać sobie najpierw to, co potrzebujemy, a następnie DZIELIĆ się z tymi, którzy RÓWNIEŻ SIĘ DZIELĄ. 

zwierzę mocy kot znaczenie

Poszczególne zwierzęta, jak np. papuga, ryba bojownik i właśnie kot, są dodatkowo symbolizowane przez kolor (jego futra), niekoniecznie przez rasę.

Czarny kot

W przeszłości (w średniowieczu w Europie) był terroryzowany i uważany za kota czarownicy. Nawet do tej pory istnieje przesąd związany z pechem i czarnym kotem przechodzącym przez drogę. W rzeczywistości symbolizuje zdrowie i medycynę, tajemnicę i magię. Potrafi uzdrawiać, neutralizować silne negatywne energie i ataki energetyczne, chronić przed złem i pechem. Uważa się również, że pojawia się wokół ludzi, którzy są bardzo chorzy, aby pomóc im przejść dalej. 

Biały kot

Wiele osób wierzy, że istoty duchowe mogą objawiać się w postaci białego kota. Te koty są przyciągane przez energię duchową. Może zwiastować nowy etap w życiu, reprezentuje czystość i duchowość. 

Szary kot

Jego aura pomaga w samodoskonaleniu, kroczeniu samotną ścieżką oraz staniu się osobą bardziej niezależną, samowystarczalną i w związku z tym, również w podejmowaniu decyzji.

Rudy kot

Te koty bardziej żywiołowe stworzenia, które stymuluje zmiany i ekscytacja. Wzmacniają nasze instynkty przywódcze, zmuszając nas do przejęcia steru i rozpoczęcia nowej podróży lub nowego początku.

Brązowy kot

Oznacza stabilność, przyziemność i uziemienie. Ma energię, która daje poczucie bezpieczeństwa, sprowadza na ziemię, przywraca do rzeczywistości, pomaga zaspokajać własne potrzeby, zanim zajmą się innymi, aby nie wypalić się. 

Trzy kolorowy kot

Mówi się, że te koty są pewne siebie i pewne siebie, ciekawskie i potrafią szybko przystosować się do nowych sytuacji, są dość urocze i dobrze dogadują się z ludźmi i innymi zwierzętami.

Bardziej niż inne, mogą mieć różnorodne cechy osobowości, które odzwierciedlają ludzi, do których są najbardziej przywiązani i z którymi spędzają czas.

Kot Sfinks bez futra

To jedyny kot bez kolorowego futerka, który symbolizuje wrażliwość, transparentność, mistycyzm, oryginalność, szczęście, bogactwo.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s