Zwierzę Mocy Żółw (lądowy i morski) – długowieczność, trwałość, spokojne lecz stabilne tempo / znaczenie, symbolika i przesłanie

żółw Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Żółw morski / wodny i lądowy

Niedaleko znanej, turkusowej wyspy afrykańskiej Zanzibar, jest maleńka żółwia wyspa, gdzie można dotrzeć łodzią z portu w Stone Town. Całkiem ciekawa jest jej historia, ale najlepsze są wielkie żółwie, z którymi można mieć bliską interakcję. Niektóre lubią być głaskane po głowie, są dużo większe, cięższe i starsze niż ja 🙂 Żółwie lądowe żyją ponad 100 lat, nawet 190 – 250, a zamieszkują Ziemię jako gatunek od milionów lat, dlatego występują mitologii wielu starych kultur świata.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Zanzibar wyspa żółwi Prison Island

W mitologii hinduskiej ziemię podtrzymują cztery słonie stojące na grzbiecie żółwia. Bóg Wisznu odrodził się jako żółw Kachhapa, który dźwigał ciężar świata na swoich plecach. Podobna historia jest również w kulturze chińskiej i indiańskiej.

żółw lądowy, morski, Zwierzę Mocy, Malvina Dunder

Hasła:

Stałe tempo – pokój – żywioł ziemi – pełnia księżyca i energię księżycowe- wiedza – trwałość i długowieczność – wytrwałość – ochrona – niezłomność – spokój – mądrość

Żółw wodny ma dodatkowe słowa kluczowe: podróż – globtroter – żywioł wody

Przesłanie, gdy to zwierzę pojawia się na Twojej drodze…

Twoje ciało i duch, to Twój DOM. Ciało jest tymczasowe, a duch jest ponadczasowy. Urządź swój “dom”, czyli swoje ciało, swój umysł, swoją duszę, jak możesz najlepiej. Niech Twoja głowa będzie przyjemnym miejscem, które Cię zawsze wspiera, gdzie jest porządek (a nie chaos), gdzie chcesz być i wracać. Pomyśl o tym zwłaszcza, gdy trudno Ci się odnaleźć na Ziemi, gdy szukasz swojego miejsca i nigdzie nie możesz się osiedlić. Czasem nie mamy wpływu na daną sytuację lub nie możemy od razu zmienić, ale zawsze możemy urządzić sobie lepiej w głowie i sercu. To dotyczy również ciała, niech będzie Twoim zdrowym, witalnym domem, świątynią, w której jest czysto (nie ma śmieci w postaci śmieciowego jedzenia), z którego jesteś dumna i gdzie dobrze się czujesz. 

Spokojnie i do przodu, cierpliwości, ponieważ ten, który stabilnie kroczy, może wygrać wyścig. To trudna lekcja dla ludzi w naszej kulturze, gdzie wszystko jest na wczoraj, pracę trzeba wykonać natychmiast, wszystko musi być nowe i kolejny bodziec. Przez to tracimy dwie bardzo ważne rzeczy, bycie tu i teraz, czyli bycie obecną w pełni, odczuwanie każdej chwili, pełne doświadczanie, a także skupienie się na czymś na dłużej. Wydaje się to mało znaczące z pozoru, ale jednak chyba wszystkie starożytne przekazy mówią nam, że powinniśmy ćwiczyć umiejętność długiej koncentracji na danym celu. Tak robią mnisi skupiając się na np. ogniu świecy i ogólnie w medytacji. Natomiast, gdy oglądamy np. filmy na TikTok, gdzie każdy ma 15 sekund, nasza koncentracja cały czas się zmienia. Nie ma nic złego w oglądaniu krótkich filmów, ale lepiej pamiętać również o ćwiczeniu koncentracji.

Nie spiesz się, zanim ruszysz do działania, aby nie wyskoczyć ze swojej skorupy prosto w niebezpieczeństwo.

Pływałam jakiś czas temu z żółwiami w zatoce na Zakynthos, to był pierwszy raz kiedy miałam z nimi aż taki bliski kontakt na żywo i muszę powiedzieć, że żółwie morskie wcale nie są wolne… Wydaje się, że płyną powoli, relaksują się jakby były na wakacjach, a jednak pokonują duże dystanse w wyraźnym tempie.

Tutaj możesz zobaczyć dwa filmy, jakie udało się nagrać z żółwiami na Zakynthos:

Są też potężne żółwie wodne, które wydają się wolne i ciężkie, ale nic bardziej mylnego… Kiedyś widziałam je na dnie w okolicy małej wysepki Gili w Indonezji i pokonywały duży dystans, a wyglądały przy tym jakby nie wkładały żadnego wysiłku. Bez płetw i sprzętu do nurkowania nie sposób za nimi nadarzyć.

Spotkanie z żółwiem również znaczy, by w razie potrzeby, wejść do swojej skorupy i medytować. Ugruntuj się, uporządkuj emocje i myśli, by odzyskać spokój.

Żółw morski jest nomadem i związany jest z podróżami, otwarciem drzwi do globalnych doświadczeń i myślenia oraz poszerzenia horyzontów.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s