Zwierzę Mocy Orka – wspólnota i wspólny sukces, komunikacja, dobre relacje / znaczenie, przesłanie i symbolika

orka Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Na północy Norwegii, np. kiedyś w miejscowości Andenes, a teraz jeszcze wyżej na północ, jest możliwość, by wypłynąć na oglądnie orek i nawet można z nimi pływać! Oczywiście dostaje się piankę ochronną, ponieważ jest bardzo zimno w arktycznych wodach. Orki pływają w tych wodach w styczniu i lutym, ale to zależy od tego, gdzie i kiedy przemieszczają się ławice śledzi, którymi żywią się orki. Firmy organizujące informują, że jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie można pływać z wolnymi orkami, ale nie mam co do tego pewności, jeśli wiesz, daj znać 🙂

W internecie można zobaczyć wiele filmów jak orki podpływają do człowieka pływającego sobie, ale po chwili odpływają. Szukałam czy zdarzają się ataki orki na ludzi i z tego co zauważyłam, to tak, ale tylko na uwięzi w parkach wodnych zoo. W naturze raczej orientują się, że człowiek to nie foka i odpływają. Nie mam jednak całkowitej pewności, będę się dowiadywać. 

W języku angielskim używa się dwóch nazw na orkę: orca oraz killer whale, czyli morderczy wieloryb, co od razu daje nam pogląd na to zwierzę… Orki są wielkie, pływają stadem, są bardzo inteligentne i to czyni je świetnymi drapieżnikami w oceanach. Żadne inne zwierzę im nie zagraża, nawet wielki rekin biały, którego potrafią upolować. 

To rodzina delfinów, choć są o wiele większe, niż delfiny i oczywiście mają czarno – białe ubarwienie. Ich oczy znajdują się na czarnym kolorze skóry, a zaraz za nimi zaczynają się białe specyficzne plamy. Żyją 50-90 lat, przemierzają tysiące kilometrów po oceanach, potrafią pływać 56 km/h, dlatego lepiej nie zamykać ich w małych basenach. 

Zwierzę Mocy Orka

Hasła / słowa kluczowe:

Wspólnota – komunikacja – jedność – ciekawość – intelekt – zabawa – ochrona – rodzina – przyjaźń – silne przywództwo – współpraca – pielęgnacja – wielka siła – miłość – przyjaźń – dobre relacje – wspólne osiągnięcia – lojalność

zwierzę mocy orka znaczenie

Przesłanie dla Ciebie, gdy to zwierzę pojawia się na Twojej drodze…

Orki pływają w stadzie, bawią się razem i polują razem, komunikują się ze sobą, opiekują się młodymi i chronią ich. Potrafią żyć ze sobą w grupie w bardzo dobrych stosunkach, wspierać się, współpracować, pomagać sobie. To coś, czego moglibyśmy się jako ludzkość uczyć od nich 🙂 Gdzie się nie spojrzy u znajomych, w środowiskach pracy, w rodzinach, różnych społecznościach, grupach wszelkiego rodzaju, tych religijnych, czy też duchowych, gdzie ludzie teoretycznie już powinni mieć wyższy poziom świadomości lub wiedzą, żeby nie krzywdzić bliźniego – występują stałe konflikty, niepotrzebne dramaty. Jako ludzkość generalnie, bardzo nam trudno żyć w zgodzie na Ziemi i to trwa już tysiące lat. Szkoda, że nie uczymy się już od dziecka jak to robić, od opiekunów, nauczycieli, mediów. Teraz musimy sami nadrabiać wiedzę, jak tego dokonać – w tym celu zapraszam do innych kategorii na blogu, np. relacje.

Grupie przewodzi orka samica i uczy młodych wszystkiego, pielęgnuje, uczy, tworzy więzi, dba o poczucie komfortu młodych. Z tego powodu znaczenie orki wiąże się często z silną kobiecą przewodniczką, oddaną matką, która rozumie swoją rolę jako lidera, ale także widzi i bierze pod uwagę innych. To jest zbalansowane połączenie zarządzania ze współpracą, ponieważ lider sam nic nie osiągnie, a wiele osób niezjednoczonych, wolniej osiąga cel. Dobre i bliskie relacje są oparte na szacunku, a nie subordynacji.

Bądź dobrym przewodnikiem i liderem, wykorzystaj swoje umiejętności, aby podnosić na duchu innych ludzi. Masz teraz wielką siłę i duży wpływ na najbliższych, wykorzystaj to dla dobra wspólnego.

Unikaj dramatów emocjonalnych, tak jak orka, która świetnie porusza się w świecie wody, czyli emocji. 

Orki pokonują tysiące kilometrów w oceanie, aby spotkać swojego partnera / partnerkę na całe życie. Jest to zachęta, aby nie zadowalać się byle kim w relacji miłosnej, a z wiarą i spokojem otworzyć się na osobę, z którą można stworzyć prawdziwą, wartościową więź. 

Miej oczy szeroko otwarte na wszelkie niebezpieczeństwa, które mogą zagrozić Twojej rodzinie i bliskim. Orki są znane z zaciekłej ochrony swoich rodzin.

Masz teraz wielką siłę, by pokonać swoje problemy, a wysiłki doprowadzą cię do osiągnięcia pożądanych rezultatów, jeśli są dobre dla Ciebie i innych.

Orka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s