Złota rybka, welonka, karaś, koi – spełnienie marzeń, szczęście, dobre okazje / znaczenie, symbol, okazje

złota rybka, karaś, welonka, koi Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Złota rybka, czyli welon, welonka, karaś ozdobny lub złocisty, carassius auratus, jedna z najbardziej popularnych i znanych na całym świecie ryb akwariowych. Ich hodowla jako ozdoba stawów zaczęła się w około VII wieku w Chinach i Wietnamie. Ryba ta lubi być w grupie welonek lub innych łagodnych rybek. Trzymanie ich w akwariach kulach powoduje stres i skraca im życie. Są bardzo przyjazne i ciekawskie. 

Złota rybka jest symbolem bogactwa, obfitości i dobrobytu. Jeśli ta piękna ryba często pojawia się przed tobą, zapowiada pomyślność! Ale jest też negatywna strona, o której dowiesz się niżej…

Zwierzę Mocy Złota Rybka

Słowa kluczowe:

Szczęście – pomyślność – bogactwo – obfitość – dobrobyt – dobre okazje – przypływ dobra – dary – spełnienie marzenia – czas świętowania – fortuna – sprzyjający los – emocjonalne uzdrowienie – płodność – ekspansja – harmonia – życzliwość

Tradycyjnie złote rybki, zwłaszcza Koi, były używane jako symbol szczęścia i pomyślności. Kilka starożytnych opowieści i baśni zawiera również historie o spełnianiu życzeń lub spełnianiu marzeń przez złote rybki. W chińskiej tradycji złote rybki kojarzą się z obfitością. 

Złote rybki mają również długą historię w Feng Shui, umieszczane jej w domu lub biurze może wytworzyć pozytywną energię i przynieść szczęście. Mają również znaczenie duchowe, jako symbol boskiej mądrości, królewskości, współczucia i hojności.

W starożytnej Persji, obecnym Iranie, nadal świętuje się wejście w nowy rok, które zaczyna się pierwszego dnia wiosny, obficie udekorowanym stołem, na którym są ważne symbole, m.in. złota rybka w akwarium.

Naturalnie, ryba jest związana ściśle z wodą i w tym przypadku oznacza uzdrowienie emocji. 

Los Ci sprzyja i jest po Twojej stronie!

Złota rybka, welonka, karaś, koi Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

NEGATYWNA STRONA

Jesteś “złotą rybką”, która tylko dba o szczęście innych i spełnia ich marzenia?

Bycie taką złotą rybką, która przynosi szczęście dla innych wydaje się być dobre, ale nikt NIE powinien żyć życiem innych, a także trzeba pamiętać, że jest wtedy wiele chętnych, aby z tego korzystać i nie dawać nic w zamian. Wielu chciałoby być właścicielem kury znoszącej złote jaja, ale tylko ze względu na zachłanność i korzyści. 

Ważne jest, aby mieć świadomość swoich pozytywnych stron, talentów, darów i je szanować, znać swoją wartość, a także wyznaczyć standard, jakie osoby wpuścisz do grona bliższych znajomych.

Postawiłaś / postawiłeś się w sytuacji, gdzie Twoje zasługi nic nie znaczą?

Czy jest w Twoim otoczeniu (w domu, przyjaźni, związku, pracy) osoba, która trzyma Cię jak złotą rybkę, ponieważ przynosisz szczęście, masz jakieś talenty, zdolności, środki? Może masz szefa, który widzi w Tobie wszystkie dobre cechy, pracowitość i efektywność, ale ukrywa to, ponieważ czuje zagrożenie, że jesteś lepszy / lepsza i możesz uciec gdzie indziej lub manipuluje Tobą, by wyciągnąć jeszcze więcej i przypisać sobie Twoje zasługi? 

Jeśli ty tak podchodzisz do kogoś, to nie dziw się, że karma wraca i przyciągasz osoby, które również chcą Cię wykorzystać dla własnych profitów i wszystkie Twoje relacje są płytkie.

Symbolika złotej rybki ostrzega, aby nie przywiązywać swojego szczęścia do innych ludzi. Najlepsze, co możesz zrobić, to być dla siebie źródłem miłości, radości, dobra, wsparcia.Dzięki temu, nie jesteś zależna od innych, dajesz innym wolność, by byli kim chcą i podejmowali swoje własne decyzje. Masz więcej luzu, gdy zdarzy się konflikt, a gdy związek rozpada się, nie czujesz nadmiernej i długiej rozpaczy. Nie trzymasz się kurczowo negatywnej osoby. Tak dzieje się najczęściej, gdy ktoś jest uzależniony od kogoś, ponieważ sam nie potrafi za siebie wziąć odpowiedzialności. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s