Zwierzę Mocy Chomik – obfitość, gromadzenie, porządki / znaczenie, symbolika, przesłanie

chomik Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (2)

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Chomiki w naturze zamieszkują terany pustynne i półpustynne, dzikie tereny południowo-wschodniej Europy, Bliskiego Wschodu i Azji. Niektóre są hodowane na sprzedaż jako zwierzątka domowe, a niektóre są przystosowane do użytku w badaniach naukowych (testuje się na nich). Obecnie na całym świecie nadal istnieją populacje dzikich chomików, ale są one stosunkowo rzadkie. Jest wiele gatunków chomików, np. syryjski, dżungarski. Są aktywne w nocy. Mogą zapadać w sen zimowy, gdy temperatura jest dla niego niska. Są małe, słodkie, urocze i bardzo popularne jako zwierzątko domowe, choć niestety często trzymane w małych pustych klatkach, gdzie się nudzą. 

Zwierzę Mocy Chomik

Znaczenia kluczowe:

Obfitość – płodność – gromadzenie – zapasy – nadmiar – zachłanność – chciwość – strach przed utratą – uporządkowanie domu i spraw – aktywność – ruch

Chomik głównie kojarzy się z gromadzeniem pożywienia i dóbr. Jak jest w Twoim przypadku, czy to czas coś zgromadzić na zapas, czy raczej nazbierałaś już do syta i przekraczasz granicę? Jeśli masz ochotę odpowiedzieć sobie na to pytanie, weź pod uwagę swój dom, szafki, spiżarnię, lodówkę, szafę na ubrania i buty, akcesoria, kosmetyki, różne miejsca, gdzie coś przechowujesz. Może to dotyczy Twoje laptopa, trzymasz w nim za dużo nieuporządkowanych rzeczy i zrobił się bałagan, a może masz za dużo pracy, zleceń, spotkań, kursów, książek do czytania na raz?

Naturalnie chomiki są aktywne i uporządkowane, cały czas coś robią, układają, pracują, nawet całkiem zdeterminowane, jak się im przyjrzeć, aby osiągnąć ten cel.

Są ciekawe, aktywne lubią ruch i zabawę. W niektórych kulturach chomik jest nawet postrzegany jako symbol szczęścia i pomyślności. 

Znajdywanie radości z małych rzeczy, to prawdziwa sztuka. Chomik przypomina, aby cieszyć się prostszymi rzeczami w życiu, takimi jak spacer, rozmowa z przyjaciółmi lub świeca zapachowa.

Chomiki są terytorialnymi zwierzętami, więc spotkanie z jednym z nich przypomina o ochronie osobistej przestrzeni i energii. 

Symbolika chomika skłania również do „wywęszenia” wielu okazji wokół ciebie i wykorzystania ich.

W dzisiejszych czasach, chomik często kojarzy się z kręceniem w kółko, czyli wracaniem ciągle do tego samego, bezproduktywnym bieganiem, sytuacją bez wyjścia, frustracją. Choć to samo robimy na bieżni 😉 Ale nie wynikając w szczegóły, chodzi o to, by ZŁAMAĆ RUTYNĘ, zrobić coś nowego, nawet małą rzecz, która doprowadzi po kroku od jeden zmiany do kolejnej. Ale z umiarem, nie robić wszystkiego na raz. Kiedy odczujesz, że musisz odpocząć, zrób to, by zregenerować siły do działania na następny dzień. Chomiki hibernują się w czasie zimowym i o tym też należy pamiętać.

chomik Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s