Zwierzę Mocy Gołąb, biała gołębica – pokój, miłość, wrażliwość, nadzieja / znaczenie, symbolika, przesłanie

gołąb, biała gołębica, Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (3)

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Gołąb

Gołąb jest symbolem komunikacji, wolności i uzdrowienia. Gołębie to stworzenia społeczne, które łączą się w pary na całe życie i żyją w dużych stadach. Są bardzo lojalni wobec siebie i tworzą więzi na całe życie.

Mitologia grecka łączy białego gołębia z Afrodytą, boginią miłości (znaną w mitologii rzymskiej jako Wenus). Jest ona często przedstawiana z gołębiami fruwającymi wokół lub spoczywającymi na jej dłoni.

Czystość białej gołębicy stała się symbolem Boga, Ducha i nadziei na całym świecie. Gołębica przyniosła Noemu znak, że “gniew Pana się skończył i znowu zapanuje pokój”. Nowy Testament używa gołębicy jako naczynia Ducha Świętego i słodkiego symbolu uczucia i prawdziwej pobożności.

Znaczenia kluczowe:

Pokój – miłość – czystość – boskość – inspiracja – współczucie – empatia – wrażliwość – podatność na zranienie – serce – łagodność – harmonia – nadzieje – komunikacja duchowa – łaska boża – przebaczenie – proroctwo – lojalność – transparentność – intymność – małżeństwo

Gołąb przynosi pokój i nadzieję dla zranionego serca. 

Prawda jest taka, że jeśli się kocha i chodzi z sercem otwartym po świecie, to jest się wystawionym i podatnym na zranienie. Miłość wymaga ryzyka i wielkiej siły wewnętrznej. Łatwiej jest zamknąć serce, ochronić murem, pewnie dlatego tyle z nas to robi. Nauczyliśmy się tego już w najmłodszym wieku i trzeba dużej pracy, aby porzucić ten nawyk. Jest to nauka, która trwa całe życie.

Współczucie i miłosierdzie jest piękną wartością, której potrzeba więcej na Ziemi. Jeśli potrafimy okazać je najpierw sobie, z miłości do siebie wyznaczać standard interakcji i granice, to wtedy możemy się tym dzielić z innymi bez strachu przed wykorzystaniem i odrzuceniem. 

Jeśli kochasz siebie i chcesz się dzielić miłością, to nie dasz się pochłonąć problemom innej osoby, będziesz swoim i jej oparciem. Jeśli ktoś jest dla Ciebie nie w prządku, to odsuwasz się od takiej osoby na zasadzie, miłość i pokój z daleka. 

Miłość, empatia, współczucie wraz wiedzą i logiką – uzdrawiają nasz świat. Bez współczucia i empatii, świat jest zimny, egoistyczny, narcystyczny, skierowany na konsumpcję i wyzysk. Bez prawdziwej uczuciowej empatii do innego człowieka, ludzie są zdolni do najgorszego, ponieważ współczucie działa jak nasz naturalny przewodnik, który pokazuje, gdzie jest granica i kiedy jej nie przekraczać, bo komuś wydarzy się krzywda.

Cudzy ból jest wtedy moim i twoim bólem, dlatego pomagamy, wspieramy, chcemy rozwiązać problemy, chcemy zmian na lepsze, chcemy lepszego świata, na którym wszystkim będzie się dobrze żyć.

Jesteśmy tak stworzeni, aby czyiś ból nas bolał, ale NIE mamy się w nim zatracać. To jedynie sygnał do działania w stronę dobra. To jest naturalny fundament świata, w przeciwieństwie do obecnego, gdzie odcinamy się od uczuć. Oczywiście są osoby i instytucje, które to wykorzystują, uwielbiają naszą chęć niesienia pomocy, ale jeśli okazujemy miłość sobie, to unikniemy wielu z nich.

Gołąb promieniuje przez twoje uczucia, serce i duszę z prostotą i czystą intencją. Jeśli ktoś okrada cię z tej niewinnej radości, być może nadszedł czas, aby przeciąć te więzy i odzyskać poczucie siebie, a także wzmocnić więzi z Duchem.

Masz dar przynoszenia sobie i innym komfortu, poczucia bezpieczeństwa, uleczenia, możesz go wykorzystać.

MIŁOŚĆ I ODDANIE PCHAJĄ POZA STREFĘ KOMFORTU

Miłość, oddanie celom i sprawom może być tak silne, że przestajemy się bać porażki, przestajemy przejmować się co inni o nas myślą, ogólnie potrafimy przełamać więcej barier i zaryzykować, wyjść poza strefę komfortu.

DROGA DO DOMU I WIADOMOŚCI

Gołębie były kiedyś używane do przekazywania wiadomości, ponieważ wydają się zawsze znajdować drogę do domu. Więc jeśli gołąb pojawi się w twoim życiu, być może nadszedł czas, aby rozważyć wyprawę do miejsca, które nazywasz domem. Być może wkrótce otrzymasz ważną wiadomość.

ALE… Obecnie wiele gołębi, jakie urodziło się w hodowli nie mają tego instynktu powrotu do domu, nigdy nie były w miastach, nie wiedzą jak się poruszać, żywić, itd., dlatego część z nich skazana jest na śmierć po wypuszczeniu na wolność. Dotyczy to przede wszystkim ślubów z białymi gołąbkami. 

gołąb Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s