Zwierzę Mocy Kapibara – wspólnota, dobre relacje, żywioł wody / znaczenie, symbolika, przesłanie

kapibara Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Kapibara to mało znane nam zwierzątko, które właściwie wygląda jak wielka świnka morska. Nie spotkałam go nigdy na żywo, ale niedawno wpadłam w algorytm na mediach społecznościowych, który ciągle pokazuje mi kapibary w spa, pływające w gorących źródłach 😉 

Kapibary pochodzą z Ameryki Południowej, mają od ok 35 – 65 kg, są wielkimi gryzoniami, żyją zawsze w okolicy wody, w grupach 10 – 20 osobników. Żywią się roślinami. Dobrze czują się na lądzie i w wodzie, świetnie pływają, nurkują do 5 minut, potrafią nawet spać z wynurzonym nosem. Odpoczywają w nocy i jedzą o świcie. Kapibary są bardzo przyjazne zarówno w stosunku do ludzi, jak i innych zwierząt. Są bardzo towarzyskie i przyjazne.

Zwierzę Mocy Kapibara

Słowa kluczowe:

Wspólnota – przyjaźń – kontakty społeczne – wyjście do innych pomocnych i dobrych osób – dobre relacje – służba społeczna – realizacja indywidualności w grupie – żywioł wody i ziemi – pływanie 

Kapibara ściśle związana jest ze społecznością.

Koniec izolacji, wyjdź na świat! Nie chowaj się w skorupie, to zachęta, aby wyjść do innych, wspólnie śmiać się, wspierać, pomagać.

Otwórz się na nowe osoby, ponieważ jest to czas, w którym twój krąg społeczny może się szybko poszerzyć i zawiążą się nowe przyjaźnie.

Otaczaj się tylko pomocnymi, przyjaznymi i empatycznymi ludźmi. 

Symbolika Kapibary przypomina o powołaniu do jakiejś formy służby społecznej, realizowaniu się w grupie, wspólnym wysiłkom i wspólnym sukcesom. To może być wspólny projekt lub zabawa. 

Poszukaj możliwości bycia częścią czegoś większego, choć oczywiście zachowaj środki ostrożności, ponieważ wiele wspólnot pięknie się reklamuje, choć jest to tylko marketing.

Kapibary związane są z żywiołem wody i ziemi.

Zaufaj odżywczym i ochronnym aspektom wody i jej mądrości. Woda to emocje, które przypływają i odpływają. Zajmij się swoim aspektem emocjonalnym i rozwijaj inteligencję emocjonalną – możesz zajrzeć do innych artykułów w tym temacie, na tej stronie. Pływanie i kąpiele w wodzie, jak morze, jezioro, rzeka, ocean, bardzo dobrze wpływają na ciało, umysł i duszę. Oczyszczają, “resetują” po ciężkim dniu, energetyzują, dodają siły i dobrego humoru. To świetna terapia, nawet zimą.

Element ziemi jest związany z czakrą podstawy. Znajduje się u podstawy naszego kręgosłupa i jest czakrą, która odnosi się do poczucia bezpieczeństwa. Kiedy jest w równowadze, mamy silne poczucie przynależności. Wiemy, kim jesteśmy i znamy swoje miejsce w naszej grupie jako jednostki.

W negatywnym aspekcie, kapibara oznacza uleganie innym, życie życiem innych, nieznajomość siebie i swoich potrzeb oraz nie spełnianie ich, problem z byciem samą, które prowadzi do wielu różnych trudności. 

Kapibara Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s