Zwierzę Mocy Królik i Zając – obfitość, hojność, kreatywność, intuicja / znaczenie, przesłanie i symbolika

królik, zając Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (6)

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

To dla mnie szczególne zwierzę i mogłabym napisać o nim książkę, ponieważ królik o ubarwieniu zająca, był moim pierwszym zwierzęciem, którego bardzo kochałam, spaliśmy razem, odrabialiśmy lekcje, bawiliśmy się. Dostałam króliczkę z zoo, była w tragicznym stanie, z gołymi plackami bez futra, pogryziona, wychodzona, najprawdopodobniej miała iść na pożywienie dla jakiegoś innego zwierzęcia drapieżnego. Słyszałam z opowiadań, że wyglądała nieco przerażająco, ale ja tego nawet nie zauważyłam. Od tego czasu, króliki towarzyszą mi przez życie. Można je wychować w domu jak psa czy kota, ale trzeba pamiętać, że są bardziej wrażliwe. Ważne, aby miały swój domek – klatkę, gdzie czują się bezpiecznie, ale żeby była zawsze OTWARTA w ciągu dnia. Jeśli poświęci się królikom czas, to odwdzięczają się miłością tysiąckrotnie. 

Niestety na świcie wiele firm testuje kosmetyki na królikach. Trzymane są w maleńkich klatach, nie mogą się ruszać, a ich życie szybko się kończy. Bardzo prymitywny proceder, który nie powinien mieć miejsca w XXI wieku. Całe szczęście jest wiele bardzo dobrych lokalnych, polskich firm kosmetycznych, które tego nie robią.

Jest w Sopocie organizacja “Sopockie Uszakowo Stowarzyszenie Pomocy Królikom” zajmująca się wsparciem dla królików, można pomóc poprzez wolontariat, kupić co potrzeba, adoptować zwierzątka, podarować 1% z podatku, zapłacić za ich faktury (np. za weterynarza) i wpłacić pieniądze: https://www.facebook.com/sopockieuszakowo/?locale=pl_PL 

Zające i króliki różnią się od siebie wyglądem i zachowaniem, np. zające są szczupłe w porównaniu do bardziej krępych królików. Zające mają szaro-rude ubarwienie, króliki są różnorodne. Zając mieszka w lasach i na polanach, a królik w norkach. Zając jest samotnikiem, a królik towarzyski. Jednak ich przesłanie jako Zwierzę Mocy jest dosyć podobne.

królik zając 11 Jaskółka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Zając i Królik

Królik symbolizuje płodność, szczęście i kreatywność, a także współczucie i intuicję. To popularny symbol w wielu kulturach na całym świecie. Te szczęśliwe stworzenia, często kojarzone z wiosną i nowymi początkami, przypominają, że życie jest pełne możliwości.

Często kojarzy się z Alicją w Kranie Czarów, do której bohaterka dostaje się przez norę, prowadzona przez przewodnika białego królika. Nora ma znaczenie innego wielkiego, nieznanego świata i jest jak studnia bez dna. 

Króliki są jednymi z dwunastu chińskich zwierząt zodiaku, a osoby urodzone w Roku Królika są podobno jednymi z najszczęśliwszych chińskich znaków, obdarowanych długim życiem, spokojem, pięknem, miłością i dobrobytem.

Zające i króliki są aktywne nocą, związane z żeńskością, przeczuwaniem i intuicją. 

Kiedyś panował stereotyp, że mamy królików zostawiają je, rzadko odwiedzają i nie są opiekuńczymi matkami. Jednak to tylko bardzo wąskie “ludzkie” rozumienie, oderwane od natury. Króliki, gdy wychodzą poza gniazdo, nie wchodzą do niego tam i z powrotem, aby nie naprowadzić drapieżnika na trop do gniazda – w ten sposób je chronią. 

Króliki i zające są łagodne, pokojowe i nie mają takiej siły jak drapieżniki, jednak mają inną super moc…

Zwierzęta te mają wrogów takich jak np. lisy i ptaki drapieżne, ale potrafią ich zaskoczyć i przechytrzyć, ponieważ są nieprzewidywalne w swoich ruchach. Potrafią czmychnąć do kryjówki lub nawet obronić się kopiąc i skacząc. Zazwyczaj zlewają się z otoczeniem, dzięki kolorom futerka. Dlatego zająca i królika zawsze łączy się z wyostrzonymi zmysłami, szybkością i sprytem.

Patrz, gdzie idziesz…

Kiedy Królik wkracza do twojego życia jako Zwierzę Mocy, nadszedł czas, aby się zatrzymać, intensywnie patrzeć, słuchać i czuć. Króliki czasem pojawiają się tym, na których się „poluje”. Czy w twojej pracy, w domu lub otoczeniu czyha jakieś niebezpieczeństwo? Jeśli tak, nadszedł czas, aby pielęgnować swoje instynkty, zwłaszcza te, które pomagają przetrwać.

Jeśli wydaje ci się, że nie masz takiej siły i zasobów, jak twoi wrogowie, to nie poddawaj się, masz bystrość umysłu, nieprzewidywalność, szybkość, kamuflaż i przede wszystkim intuicję.

Wrażliwość jest magnetyczna…

Wrażliwość to dar, nigdy z tego nie rezygnuj i nie blokuj. To obecnie jedna z najrzadszych i najbardziej atrakcyjnych cech! Większość opiera się na pozorach i płytkości, ze strachu przed odrzuceniem – nic dziwnego, to norma w naszym świecie, nie mamy wiedzy jak żyć inaczej, ale możemy się nauczyć. Bycie wrażliwą, podatną na zranienie, związane jest z byciem autentyczną i dzięki temu, można przyciągnąć do siebie prawdziwych ludzi, którzy z nami rezonują. Relacje są przez to głębsze i bogatsze, prawdziwe, a nie tylko na płytkim poziomie.

Kiedyś uważało się, że królicza łapka przynosi szczęście. Ja mogę potwierdzić, że dotykanie i całowanie łapki królika przynosi wiele szczęścia, ale napewno NIE noszenie zwierzęcych części ciała. Jest wiele pięknych ozdób w kształcie królika, zwłaszcza popularne w okresie świąt wielkanocnych. Jest to zwyczaj przed chrześcijański związany z Ostarą, pierwszym dniem wiosny, który później przeszedł do chrześcijaństwa. 

Znaczenia kluczowe: 

Płodność – obfitość – bogactwo – hojność – kreatywność – intuicja – kobieca energia – zmiana kierunku – otwartość – wielki świat podświadomości – wiosna – nowy początek – możliwości – wrażliwość – przeczuwanie – księżyc – noc – weganizm / wegetarianizm – znaki od wszechświata – zdolności nadprzyrodzone połączone z przyziemnym myśleniem – szybkość – wyostrzone zmysły


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s