Zwierzę Mocy Kura i Kurczak – przyziemność, skromność, trzeźwe podejście do życia / znaczenie, symbolika, przesłanie

kura, kurczak, Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (7)

Gdy zaczynałam pisać o Zwierzęciu Mocy Kurze, myślałam, że to najnudniejszy artykuł. Nigdy nie wiem do końca, gdzie mnie poniesie przesłanie i z zaskoczeniem odkryłam coś bardzo ciekawego…

kura i kurczak Jaskółka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Kura i Kurczak

Kurczak to pokorne i twardo stąpające po ziemi zwierzę, ale, pokora nie jest wynikiem słabości.

Zwierzę Mocy Kura i Kurczak, związane jest z przyziemnym podejściem do życia, pragmatyką, prostotą, BEZ skłonności do fantazjowania i wzbijania się tak wysoko w powietrze, że traci się kontakt z rzeczywistością.

W naszym świecie, kura nie robi wrażenia. Większość osób chce być kimś wyjątkowym, osiągać ogromne sukcesy, mieć rzeczy świadczące o wysokim statusie. Nawet Ci, którzy mówią, że chcą tylko prostego życia, lubią wtrącić swoje uwagi innym i pokazać, że wiedzą więcej. To jest bardzo “wżarte” w naszą kulturę. Boimy się być “nikim” ze względu na odrzucenie – tak naturalnie jesteśmy stworzeni, ale także jest to silniejsze w erze, gdzie rządzi ego i narcyzm. 

Czy jest coś złego w byciu zwykłą osobą? Bez spektakularnych osiągnięć? Lub osobą, która nie musi być wspaniała 24/7 ? 

Każdy z nas jest w pewien sposób zwyczajny, choć każdy ma jakieś osiągnięcia, każdy jest w czymś dobry i utalentowany, ale może to pozostać bardziej prywatną sprawą, ponieważ jeśli ma się tego świadomość, to nie ma się potrzeby krzyczeć o tym komuś w twarz.

To jest wolność! Możesz być bardzo zwykłą osobą, z osiągnięciami, które dla jednego będą małe, a drugiego duże, a także zawsze będą osoby w czymś lepsze ode ciebie. Takie życie 🙂 To daje o wiele lepsze poczucie, niż kierowanie się ego, które zawsze porównuje i skrycie uważa, że jest nikim, więc powie to innym, by poczuć się “lepiej” na ułamek sekundy. Całe szczęście są od nas lepsi – mamy się od kogo uczyć i wymieniać talentami 🙂

Sukces jest niebezpieczny pod tym względem, że jest jak narkotyk, wznosi wysoko od ziemi i uzależnia. Niektórzy stają się bogami w swoim mniemaniu, tracą kontakt z rzeczywistością, zapominają, że sukces osiągnęli z pomocą kogoś innego lub całej grupy osób, że być może był w tym element losu i szczęścia, nad którym nie ma kontroli. Natomiast zastój i porażka skłania do myślenia oraz świadomości siebie, trzeźwego spojrzenia na świat.

To NIE jest ostrzeżenie przed osiąganiem sukcesów i marzeń 😉 Ale inspiracja do zachowania złotej proporcji, czy też złotego środka i pogodzeniu się z tym, że czas przestoju i porażek jest równie ważny oraz cenny, jak zwycięstw. 

A propos “złota”, jest znana bajka Jean La Fontaine’a o kurze znoszącej złote jaja (w oryginalne była to gęś, ale przeszła jako kura), która ostrzega przed chciwością i skąpstwem. 

Żółty kurczaczek i jajo kojarzą się z wiosną, nowym początkiem, odrodzeniem, życiem, witalnością, świeżością, rozkwitem, młodością, płodnością i świętami wielkanocnymi, kiedyś ostarą.

Kury cierpliwie wysiadują swoje jaja, co wskazuje na to, by dbać o swoje cele i plany, poświęcać im czas, uwagę, energię. Gdy dojrzeją, “wyklują się” na świat. 

Ps. Warto się zastanowić nad tym jak traktowane są kury i kurczaki przez farmy masowe i czy chcesz wspierać ten biznes – kupować drób i jajka ze sklepu (jeśli jeszcze to robisz). Tragicznie ciasne klatki, mało powietrza, mało światła, stres, który uwalnia toksyczne hormony, sztuczne środki, antybiotyki, itd. 

Znaczenia kluczowe:

Przyziemność – pragmatyczność – realizm – trzeźwe podejście do życia – praktyczność – pokora – skromność – poświęcanie czasu na swoje cele i plany – cierpliwość – złote jajo – wiosna – życie – narodzenie


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s