Zwierzę Mocy Motyl – metamorfoza, cykle życia, rozwój osobisty i duchowy, lekkość / znaczenie, przesłanie i symbolika

motyl Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (4)

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Na Filipińskiej wyspie Bohol, jest ciekawe miejsce dżungli – Sanktuarium Motyli. Bogaty ogród, gdzie jest wiele rodzajów motyli w różnych stadiach rozwoju. Latają na dużej przestrzeni, można nakarmić słodkimi owocami oraz podziwiać ich kształty i kolory. 

Jest wiele różnych niesamowitych miejsc na Ziemi, gdzie można zobaczyć motyle, ale jest jedno w Meksyku, o którym muszę napisać. To Rezerwat Biosfery Monarch Butterfly. To biosfera o powierzchni 56 259 ha leży w skalistych, zalesionych górach, około 100 km na północny zachód od Mexico City.

zwierzę mocy motyl

Można tam zobaczyć miliony motyli od listopada do marca, po tym czasie wracają na północ, gdy wiosną w Meksyku zaczyna się robić gorąco.

W Meksyku uważa się, że motyle monarchowie są duszami ich przodków. Monarchowie niosą duszę osoby z rodziny lub przyjaciela, który odwiedza bliskich. Wizerunek tego motyla jest ważny zwłaszcza w Święto Zmarłych w pierwszych dniach listopada. Pojawienie się motyla monarchy jest znakiem, aby uhonorować zmarłych członków rodziny i bliskich.

motyl Jaskółka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Motyl

Cechą charakterystyczną motyli jest to, że przechodzą przez fazy rozwoju: od jaja poprzez larwę czyli gąsienicę, nieruchomą poczwarkę po owada dorosłego, czyli imago.

zwierzę mocy motyl

Czas, by wyjść z kokonu! Zrobił się za ciasny i potrzebujesz rozprostować skrzydła, wzbić się wyżej nad łąki pełne kwiatów. 

Korzystaj z każdej chwili, ponieważ czas nieuchronnie leci.

Szkoda życia na tkwienie w martwym punkcie.

Lekcją motyla jest zrozumieć i zastosować w życiu, że cały czas się rozwijasz. Rozumiesz proces transformacji i płynięcia z prądem cyklów życia. Ta umiejętność pomaga tańczyć przez życie.

Motyle przechodzą przez dosyć długie stadium rozwoju, a pełnej formie żyją krótko. Większość około 30 dni, ale są gatunki, które żyją tylko jeden dzień. Jest też wyjątkowy motyl latolistek cytrynek, który żyje do 9 – 12 miesięcy.

Gąsiennica “zmieniłeś się”
Motyl “powinniśmy”

Każdy jest równy, ale jesteśmy w innych fazach rozwoju, przechodzimy przez inne problemy i uczymy się różnych rzeczy. To jest naturalne i warto to szanować, nie próbując porównywać się do siebie. Coś dla ciebie może być banalnie łatwe, ale druga osoba jeszcze nie trafiła na ten rozdział w życiu, z kolei może on / ona być biegła z innej dziedziny, o której ty nie masz pojęcia. Dlatego bardzo ważne jest, by się nie porównywać i nie oceniać na zasadzie “jestem gorsza / lepsza, bo coś wiem lub mam”.

Rozwój nie jest liniowy!

Są też osoby, które nie chcą się rozwijać. Bardzo przykro na to patrzeć, a jeszcze gorzej obrywać za ich prymitywne zachowanie, ale nie mamy nad tym kontroli. Możemy wpływać, ale nie możemy sprawić, by ktoś się zmienił. To może się wydarzyć tylko, jeśli osoba podejmie własną decyzję. 

Motyl przypomina, że każdy dzień życia jest cenny, więc szkoda go tracić na bezproduktywne zajęcia i odpychające osoby, gdy jest wiele innych kolorowych motyli oraz łąk pełnych pachnących, pięknych kwiatów do odwiedzenia. 

Motto motyla to carpe diem, ale nie tak, jak się często używa w popkulturze, by robić to, co się chce, nie myśleć o konsekwencjach, ani o szkodzeniu sobie i innym. Chodzi o to, by wykorzystać, każdy moment na coś dobrego i rozwijać się w taki sposób, by dusza mogła to ze sobą kiedyś zabrać…

Znaczenia kluczowe: 

Metamorfoza – cykle życia – zmiana – przemiana – koło losu – odwiedziny ze świata aniołów lub zmarłych – rozprostowanie skrzydeł – wiosna – piękno – taniec – nektar życia – kolory – kwiaty – rozwój osobisty i duchowy – lekkość – carpe diem – każdy dzień życia jest cenny


Udało mi się nagrać przepięknego motyla na Corfu:


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s