Zwierzę Mocy Rak – podświadomość, intuicja, księżyc, wycofanie w razie potrzeby / znaczenie, przesłanie i symbolika

rak Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Kiedyś można było zobaczyć mnóstwo raków w jeziorach, szczególnie aktywnych nocą, chodzących po dnie. Dziś jest to raczej większa rzadkość z powodu zanieczyszczeń. Raki lubią tylko czystą wodę i po tym można zobaczyć stan jeziora. Są ważną częścią ekosystemu, który oczyszcza wodę z resztek roślin i padliny.

rak Jaskółka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Rak 

Raki uczą nas, jak iść naprzód w życiu, pokonywać lęki, zrzucając starą „skórę”. To zrzucanie skóry jest częścią naturalnego cyklu wzrostu i dojrzałości raków. Podobnie, rozwój duchowy jest procesem postępowym i polega na porzuceniu starych, ograniczających przekonań, problemów i nawyków.

Rak chodzi do przodu, ale pływa do tyłu. Może szybko wystartować do tyłu, jeśli czuje zagrożenie. W ciągnie dnia ukrywa się w wykopanych norkach, a wychodzi w nocy.

Gdy czujesz, że coś jest nie tak – wycofaj się. Ufaj swojej intuicji! Nawet jeśli gołym okiem wszystko wydaje się być normalne, nie pozwól, by zdominował cię umysł. Szósty zmysł jest równie ważny. Nie wiem, jak było w Twoim życiu, ale u mnie, za każdym razem, gdy nie posłuchałam swojego głosu wewnętrznego, bardzo tego żałowałam później i słyszałam to również od wielu kobiet.

Rak zmienia chitynową skorupkę, wzrasta – to przypomina nam, abyśmy nie bali się odpuścić rzeczy, które nas powstrzymują na drodze. 

Raki to także mocny symbol regeneracji. Czasem traci nogi lub pazury, które mogą odrosnąć. Regeneruj się w razie potrzeby.

Jako stworzenie wodne, rak reprezentuje psychikę, emocje, sny i podświadomość. Przypomina nam, abyśmy zwracali uwagę na naszą intuicję, słuchali naszych snów i szukali symboli wokół.

Kolejną cechą charakterystyczną raka, są szczypce, które są dosyć silne jak na takie małe 8 cm stworzenie. Przetnij więzy z przeszłością i toksycznymi osobami. Jeśli masz swój cel, który przynosi dobro dla ciebie i innych – nie puszczaj go. Trzymaj się swojej wiedzy i planów. 

Rak jest znanym symbolem na karcie XVIII Księżyc w Tarocie. 

Karta ta przedstawia m.in. raka z twardą skorupą chroniącą wrażliwe podbrzusze. Jest pokazana wody oświetlona księżycem, ścieżka która zabiera w górę do wyższego ja. Raki, podobnie jak starożytny znak zodiaku Raka, którym rządzi Księżyc, reprezentują energię naszych pierwotnych instynktów i niechcianych uczuć. Raki wynurzają się w ciemności, większość czasu przebywają w głębokich wodach – naszej nieświadomości, gdzie leżą nieakceptowane lęki i pragnienia, które wypływają na powierzchnię, aby dotrzeć do świadomego umysłu.

„Dopóki nie uświadomisz sobie nieświadomości, będzie ona kierowała twoim życiem i będziesz to nazywać przeznaczeniem”.

Carl Jung

Znaczenia kluczowe:

Podświadomość – regeneracja – odnowa ciała – rozwój osobisty, emocjonalny i duchowy – przemiana osobista – intuicja – wycofanie w razie potrzeby – przecięcie więzów – księżyc – sny – energia żeńska – praca nad cieniem – trzymaj się swojego celu, swojej wiedzy i swoich uczuć


We współczesnej kulturze, rak kojarzy się z chorobą nowotworem. W psychosomatyce mówi się często o tym, że jego przyczyną są stare żale, urazy, ciężkie emocje, brak wybaczenia sobie i innym. Dotyczą jednostki i całej lini rodowej. To komórki, które “odcięły się” od pozostałych komórek w organizmie i zaczęły się panoszyć, żyją kosztem innych komórek i niszczą przez to cały organizm.

Normalne komórki mają typowy cykl: rosną, dzielą się i umierają. Z drugiej strony komórki rakowe nie podążają za tym cyklem. Zamiast umierać, rozmnażają się i kontynuują rozmnażanie innych nieprawidłowych komórek. Atakują części ciała.

To jeszcze bardziej pokazuje, jak niebezpieczne jest odcinanie się od swojej podświadomości i nadśwadomości, połączeniu z siłą źródła (bóg, wszechświat, itp). Trzeba siły i odwagi, by wpłynąć w czarne głębiny lęków, traum, wynieść je na powierzchnię i uleczyć, ale to jest jedno z naszych najważniejszych zadań życiowych. 

To oczywiście NIE jest wiedza lekarska, a inspiracja oparta na psychosomatyce i symbolice, by dbać o swoje ciało, umysł i duszę. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s