Zwierzę Mocy Słoń – wielkość, mądrość, szczęście / znaczenie, symbolika i przesłanie

słoń afrykański i azjatycki Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (5)

Zwierzę Mocy Słoń znaczenia kluczowe:

Mądrość – wielkość – siła – moc fizyczna i psychiczna – intuicja – doświadczenie życiowe – długowieczność – stabilność – solidny fundament – wytrzymałość – instynkt opiekuńczy – silna kobiecość – matriarchat – Matka Ziemia – autorytet – świadomość – cierpliwość – duma – honor – świetna pamięć – lojalność – rodzina – miłość – współczucie

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari słonie

Wszystkie z tych zdjęć słoni afrykańskich udało mi się zarobić w Tanzanii.

Są dwa typy słoni na świcie, które moim zdaniem mają nieco inne znaczenia. Różnią się tym, że słonie azjatyckie są zazwyczaj bardziej łagodne i pokojowe, natomiast afrykańskie są zdecydowanie agresywne wobec ludzi, samochodów i drapieżników. Nic dziwnego, przez tysiące lat kłusownictwa dla kości słoniowej, zapracowaliśmy sobie na to jako ludzkość. 

W Azjatyckich krajach można zapoznać się ze słoniami w Sanktuariach. Byłam w jednym z nich jako wolontariusz, gotowałam im ryż z mango dla starszych słoni bez zębów, sprzątałam, karmiłam owocami, ścinałam im bambusy na przysmaki, itp. W tym sanktuarium można również pływać z nimi w rzece i wejść na plecy, pod okiem mahuta i wykąpać małe słoniątka. Mahut to mężczyzna, który zawodowo zajmuje się słoniem. Najczęściej znają się i pracują razem całe życie, nawet 70 lat. 

Thailand elephants Malvina Dunder słonie tajlandia sanktuarium słoni

To zdjęcie jest z Sanktuarium w Tajlandii, Kancha Naburi, gdzie można zostać wolonariuszem.

Ale jest też wiele miejsc, gdzie wykorzystuje się słonie, zakłada sidło, które jest w najgorszym położeniu na jego kręgosłupie, więc jeśli przez lata przewozi turystów, to szybko dostaje kontuzji. Lepiej unikać tej “atrakcji” turystycznej i nie wspierać takiego biznesu. Słyszałam również, że młode słonie są bardzo brutalnie traktowane, aby je wytresować. Czy tak jest w każdym przypadku – tego nie wiem, ale będę szukać informacji.

Słonie afrykańskie rzadko, ale zdarza się, że atakują ludzi i samochody na safari, nawet przewracają je. Mój przewodnik na safari podchodził do nich z największą ostrożnością i dystansem, zawsze trzymając rękę na biegu, aby w razie czego szybko ruszyć, gdyby jakiś słoń nie chciał naszej obecności.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Manyara słonie

Zastanawiałam się przez długi czas, czy publikować to zdjęcie, ponieważ była to bardzo niemądra rzecz jaką zrobiłam, więc proszę przeczytaj dokładnie i naucz się na moim błędzie. Na safari w obozowisku, znajoma zawołała nas, że jest słoń w krzakach niedaleko. W ekscytacji pobiegliśmy go zobaczyć. Byliśmy w chyba 4 osoby razem. Gdy zbliżyliśmy się, słoń spojrzał na nas tak, że od razu wiedzieliśmy, aby się nie zbliżać.

Gdzie było moje myślenie? Chyba w Tajlandii, gdzie słonie są nico inne, niż afrykańskie. Po chwili przewodnicy zaczęli do nas “krzyczeć szepcząc”, że mamy natychmiast się wycofać, bo to bardzo niebezpieczne. Zaczęli wydawać różne odgłosy, klaskać. Wycofaliśmy się i wszystko dobrze się skończyło, choć była chwila grozy. Słonie Afrykańskie są agresywne i nie lubią ludzi, na co niestety zasłużyliśmy przez stulecia polując na ich kły. A one mają świetną pamięć…

Jednak, generalnie słonie są łagodnymi olbrzymami. To kłusownicy i odbiorcy kłów doprowadzili do takiej sytuacji.

Zwierzę Mocy Słoń

W Indiach słoń związany jest z Ganeśa (Ganesha, Ganapati) – bogiem z głową słonia, który jest bardzo sympatyczny, pomaga w nowych przedsięwzięciach i początkach, patron intelektualistów, bankierów, skrybów i autorów. Łagodny, mądry Ganeśa jest jednym z najpopularniejszych bóstw hinduizmu, który usuwa przeszkody i blokady w życiu. Ogromna głowa słonia oznacza mądrość i wiedzę. Słonie nie omijają przeszkód, ani nie są przez nie zatrzymywane. Po prostu je przekładają i idą przed siebie – co oznacza lekkość.

Słoń z podniesioną trąbą przynosi szczęście, jako figurka znana jest na całym świecie.

To wielkie zwierze zachęca do tego, by zdać sobie sprawę z własnej wielkości. Często siebie umniejszamy, nie widzimy własnej wartości i talentów, a one są potrzebna dla świata. Jeśli ich nie widzisz, to nie możesz z nich korzystać w 100%. Teraz nadszedł czas, byś zdała sobie z nich sprawę i wykorzystała dla dobra. To nie ma nic wspólnego z wyważaniem się i nadmiernym podkreślaniem swojej wspaniałości.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Serengeti słonie

Słoń symbolizuje stabilność ze względu na głębokie połączenie z ziemią. Jego długie nogi chronią zwierzę przed drapieżnikami. To zwierzę jest niezachwiane, zdolne do zachowania stabilności w życiu pomimo zewnętrznych ataków i nacisków.

Poszukaj w sobie stabilność wynikającej ze świadomości, że masz to, czego potrzeba, aby iść naprzód z pewnością siebie.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka safari słoń

Słoń jest silnie związany z elementem ziemi, co może oznaczać, że Twoją potrzebę poczucia się bardziej ugruntowaną w swoim życiu. Kiedy czujesz się bardziej “ugruntowana”, jesteś w zgodzie ze swoim światem i nie martwisz się, jak zmieniają się rzeczy wokół, zmiany nie wywołują wtedy takiego lęku. Możesz wykorzystać swoją wewnętrzną moc, aby stawić czoła każdej sytuacji.

Słonie mogą być agresywne w stosunku do innych, gdy jest to konieczne, ale są również bardzo łagodne w stosunku do swojego stada lub ludzi i bardzo towarzyskie. Bądź bardziej opiekuńcza wobec siebie i tych, których kochasz. Dbaj o siebie i otoczenie, chroń swoje skarby i tych mniejszych, którzy potrzebują pomocy. Gdy dbasz o siebie, masz lepszy humor, to naturalnie możesz się nim dzielić z innymi i wprowadzasz dobrą atmosferę do społeczności / rodziny.

Nie tłum w sobie złości, to naturalna emocja ludzka. Naucz się o niej więcej, aby jej nie zrzucać na innych, ani nie tłamsić w sobie. 

Słoń jest wielki, ale wrażliwy, obdarzony zdolnością bardzo głębokiego wyczuwania otoczenia. Czy jesteś osobą o większej wrażliwości niż przeciętny człowiek? Choć może wcale tego nie widać na pierwszy rzut oka lub próbujesz to ukryć nawet sama przed sobą? Kiedy ktoś staje się bardziej świadomy swojej wrażliwości, jest bardziej prawdopodobne, że zaakceptuje ją i nauczy się, jak korzystać z tego daru.

Poproś o pomoc i ochronę bliskie osoby w razie potrzeby lub poproś siłę wyższą (Boga, wszechświat, czy inną siłę, jaką wyznajesz).

słoń Zwierzę Mocy, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s