Zwierzę Mocy Małpa – spryt, żarty, lekkie podejście do życia, chaos / znaczenie, symbolika i przesłanie

małpa Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Małpa znaczenie kluczowe:

Inteligencja – żartobliwość – ciekawość – aktywność – zabawa – entuzjazm – przygody – śmiech – dobry humor – lekkie podejście do życia – nie branie życia zbyt poważnie – oszustwo – chaos – hałas – komunikacja – grupa – nieprzewidywalność – spryt – szybka nauka – ekscentryczność – pomysłowość

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Tym razem przyglądamy się małpie i jej symbolice. Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Mnie zawsze ciekawiły małpy, aż zaczęłam podróżować po Azji i zauważyłam, że mimo wszystko, lepiej podchodzić do nich ostrożnie 🙂 Niektóre z nich potrafią być bardzo inwazyjne, zabierać rzeczy, panoszyć się, krzyczeć i robić bałagan. Na niektórych wyspach, w hotelach są informacje, aby nie zostawiać niczego na balkonie i go zamykać, ponieważ gangi małp wpadają, kradną i demolują. Ale z drugiej strony, od tysięcy lat mieszkają w świątyniach i mają swój nietykalny status. Taka ich natura… to sprytne i nieprzewidywalne zwierzęta, które mogą wprowadzić sporo zamieszania. Rozbawiają i szokują, jednak bez nich, byłoby nudno na Ziemi 🙂

Na wyspie Zanzibar jest park Jozani, gdzie można zobaczyć małpy, które są wyjątkowo nieśmiałe i pokojowe:

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Zanzibar Jozani las park małpy

Ale zazwyczaj są bardzo śmiałe, biorą co chcą, nie przejmują się manierami 😉

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari małpy
Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari małpy

Jest mnóstwo gatunków małp, które znacznie różnią się między sobą. Tutaj poznasz podstawową symbolikę małpy, esencję tej energii.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari zwierzęta pawiany

Zwierzę Mocy Małpa

Zwierzę duchowe małpa reprezentuje inteligencję, żartobliwość i ciekawość. To zwierzę jest również symbolem psot i oszustwa. Gdy trafiasz na małpę na swojej drodze lub często ją widzisz, to czas, abyś się rozluźniła, wyluzowała i bardziej cieszyła życiem.

Z Japonii znamy trzy mądre małpy, które przedstawiają „nie słyszę nic złego, nie widzę nic złego, nie mówię nic złego”, co znaczy, że to, jak mówisz, patrzysz na sytuację i słuchasz innych, ma znaczenie. To w tej samej części świata małpa jest boskim posłańcem, który błogosławi małżeństwo, ciążę, narodziny i chroni ludzi przed negatywnymi bytami.

Bądź dobrej myśli, mowy i działania, nie rozmyślaj nad złymi rzeczami i czarnymi scenariuszami, nie oddawaj swojej uwagi negatywnym myślom, osobom, wiadomościom, ponieważ wzmacniasz je swoję energią. W oryginalnym znaczeniu NIE chodzi o to, by zamykać oczy, gdy dzieje się krzywda, ale generalnie unikać zła. Choć oczywiście w sytuacji, gdy ktoś np. plotkuje i nie masz na to wpływu, ignoruj. Unikaj toksycznych środowisk, by nie otaczać się “złem”. 

To czas, aby działać, złamać rutynę, podróżować, ruszyć na przygody, próbować nowego, odkrywać nowe ścieżki. Nawet jak początkowo wprowadzi to chaos w Twoje życie, nie bierz wszystkiego zbyt poważnie. W końcu odnajdziesz się w tym.

Ważne, aby Twoja postawa wobec życia była teraz lżejsza i z humorem.

Wyjdź na spotkania, rozmawiaj z innymi, wprowadź energie w ruch.

To nie czas na spokój i nudę. Nie bój się próbować i popełnić błędy, strach przed porażką nie powinien Cię zatrzymać na starcie! Każdy mistrz był kiedyś początkującym.  

Jeśli napotkasz na jakiś problem, postaraj się znaleźć nietypowe, kreatywne rozwiązanie, myśl poza sztywnymi ramami.

Możesz się szybko nauczyć wiele nowego i wprowadzić innowacje.

W negatywnym aspekcie, uważaj, aby nie wpaść w chaos i nie stracić z oczu swojego celu. Uważaj na tych, którzy są głośni, wiele mówią, ale nic z tego nie wynika oraz takich, którzy chcą zrobić z Tobą interes, który jest korzystny tylko dla nich. 

małpa Zwierzę Mocy, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s