Zwierzę Mocy Osioł – upartość, pracowitość, determinacja, uczciwość / znaczenie, symbolika i przesłanie

osioł Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Osioł znaczenia kluczowe:

Upartość – determinacja – wiara w siebie – podnoszenie głosu w razie konieczności – stawianie oporu, gdy ktoś nie chce twojego dobra – ciekawość – odwaga – odpowiedzialność – wytrwałość – siła fizyczna i psychiczna – obowiązkowość – pracowitość – silna wola – praktyczność – łagodne i wesołe usposobienie – uczciwość

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

W Rumuni jest znana droga przez góry Transalpina i Tranfagarasan, gdzie są piękne widoki. Na terenach wokół można spotkać wolno chodzące osiołki, warto dla nich wziąć jabłka lub inne owoce lub słodkie warzywa, jeśli chcesz się z nimi zaprzyjaźnić. Ale uwaga, mogą później zablokować drogę i włożyć głowę przez szybę w poszukiwaniu pyszności 🙂 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Rumunia góry Transfagarasan osiołki

Na wyspie greckiej Korfu jest sanktuarium osiołków, gdzie można przyjść na wolontariat, wyczesać, nakarmić, posprzątać i wpłacić datek. Bardzo fajne miejsce:

Osły od tysięcy lat są pomocnikami dla ludzkości. Były używane głównie jako środek transportu i nadal są w wielu krajach. Osły nie są duże, ale bardzo silne.

osioł Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Osioł

Osioł jako zwierzęcy totem symbolizuje pracowitość, uczciwość, prostotę i prawość, a także spokój, łagodność, zdolność adaptacji. Jest jednym ze zwierząt stadnych – oznaką zwartej społeczności.

Osły słyną z tego, że są uparte i dość odważne. Niełatwo je przestraszyć, w przeciwieństwie do koni. Są często niezależne, ciekawe i robią to, co chcą. 

To energia silnej woli, determinacji i wytrwałości. Z mądrością tego Zwierzęcia Mocy, jeśli zdecydujesz się na coś, nikt nie może zmienić twojego zdania. 

Jest znane powiedzenie “uparty jak osioł” i jest to negatywne, choć tak naprawdę, gdyby uprzeć się na coś, co służy dla dobra twojego i innych, to taka upartość się bardzo przydaje w osiągnięciu celu i jest bardzo pozytywna. Wszystko zależy od celu.

Jeśli spotykasz osła na żywo lub w jakiejś innej formie, zastanów się,  czy nie masz zbyt wiele obowiązków, których nie możesz już udźwignąć. Jesteś silna, możesz wiele udźwignąć, chcesz udowodnić sobie i świat, że możesz wiele, ale każdy z nas ma granicę i jeśli ją przekroczy, to czekają go przykre konsekwencje, jak przeciążenie, kontuzja, wypalenie zawodowe, zmęczenie prowadzeniem domu i obwiązkami innych. 

Jaka jest waga, którą możesz wziąć na siebie, by dokonać wysiłku, ale by twoja podróż była do zniesienia – to wiesz najlepiej sama. 

Jesteś osobą, która zapewnia wsparcie, gdy tylko jest to możliwe, a nawet bierze na siebie obowiązki innych?

Ludzie mogą skorzystać z tego faktu i nałożyć na ciebie więcej obowiązków, niż jesteś w stanie udźwignąć. Energia osła prowadzi cię, abyś twardo stąpała po ziemi i podnosiła głos w razie potrzeby. Pomaga wytrwać i być stanowczą w swoim postanowieniu. 

Nikt nie musi ciebie doceniać, chwalić za twój wkład pracy, ale uważaj na dezaprobatę innych, ponieważ to prowadzi do wyczerpania, nadużycia twojej hojności, niedocenienia, urazy lub żalu. Idź tam, gdzie się cieszą z Twojej osoby, aury, uśmiechu i wysiłku. Wszystko musi działać w dwie strony.

To najprawdopodobniej moment, by być otwartą na rozwój, ale wierzyć w swoje zdanie, nawet jeśli ktoś usilnie próbuje, abyś je zmieniła. Jeśli jesteś niepewna siebie lub masz wątpliwości, słuchaj swojego wewnętrznego głosu. Poprowadzi Cię we właściwym kierunku.

Stawić czoła trudnościom na drodze, ponieważ masz siłę wytrwałości, pokonywania dużych dystansów, przenoszenia dużych ciężarów i przezwyciężenia wszystkich przeciwności losu.


Ps. Jakiś czas temu, pierwszy raz jechałam na koniu, to było z przewodnikiem w górach w Albani. Gdy wyszliśmy na drogę polną, czułam ekscytację ze strachem, że siedzę na tak wysokim stworzeniu, nad którym nie mam kontroli, dopiero się uczę i wtedy wyszedł na drogę osioł, który zaczął zaczepiać mojego konia! Był tak pewny siebie, zaczepny i ciekawski, że nie mogłam w to uwierzyć. Ciekawa jestem, jakie są Twoje obserwacje i doświadczenia 🙂


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s