Zwierzę Mocy Pijawka – pasożyt, niski poziom energii życiowej, gorzki lek, detoks / znaczenie, przesłanie i symbolika

pijawka Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Pijawka znaczenia kluczowe:

Pasożyt – zachłanność – chciwość – wampiryzm – narcyzm – nienasycenie – ciągłe niezadowolenie – konsumpcja – skierowanie na osiągnięcie celu – pobieranie – wykorzystywanie – skryte oczekiwania – detoks – gorzki lek – zaspokajanie potrzeb – potrzeba wzmocnienia granic – wycieńczenie – niski poziom baterii 

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zawsze, gdy podróżuję, wchodzę do małych lokalnych sklepów z przyprawami, ziołami, kadzidłami, kryształami, tradycyjnymi kosmetykami, itp. Są fascynujące! Im więcej dziwnych i nietypowych rzeczy, tym lepiej 😉 Zdjęcie u góry zrobione jest właśnie w takim miejscu, gdzie mieli pijawki! Lubię tradycyjną medycynę, organiczne rozwiązania, ale na pijawkę nie zdecydowałabym się… Piszczałam na sam widok 🙂 A Ty zdecydowałabyś się?

Zwierzę Mocy Pijawka

Pijawki to pasożyty, dlatego najczęściej wiąże się je z ostrzeżeniem przed osobami żerującymi na innych. Krew oznacza siłę życiową, w normalnym świecie jest to czas, energia, zasoby, uwaga, aprobata, reakcje emocjonalne.

Spotkanie pijawek jest znakiem, że jest osoba lub osoby w twoim kręgu, które nie troszczą się o Ciebie i nie chcą dla Ciebie dobra. Ważniejszy jest dla nich własny ZYSK i to jest ich priorytetem. Są w twoim życiu tylko z powodu rzeczy, które od ciebie zyskują. Mają bardzo KONSUMPCYJNE podejście do relacji. 

Kiedy to zwierzę pojawia się na radarze, mówi, że powinnaś zdjąć różowe okulary, które nosisz, aby zacząć widzieć ludzi takimi, jakimi naprawdę są.

Jeśli nie wiesz kto lub co wysysa z Ciebie energię, wycofaj się na jakiś czas, aż zobaczysz z pełną klarownością prawdziwy obraz. Czasem trzeba dodatkowej wiedzy, np. psychologicznej, duchowej, z rozwoju osobistego lub o relacjach, aby lepiej poukładać sobie w głowie, jak powinny wyglądać kontakty, a jak nie. Rozmowa z niezależnym doradcą, może być pomocna.

Nie dawaj nikomu taryfy ulgowej, dopóki nie poznasz kim dokładnie jest ta osoba, czyli jak zachowuje się, a nie to jak pięknie mówi oraz czy zachowanie powtarza się jak schemat.

Zwróć uwagę na to, czy są w twoim otoczeniu osoby, które lubią przyjmować Twoje pieniądze, komplementy, pomoc, uwagę, aprobatę, ale nie mają ich dla Ciebie lub bardzo mało, rzucą czasem jakiś ochłap i będą o tym opowiadać, jakby  zrobili dla ciebie coś niezwykłego. Takie napompowane słowa to manipulacja, patrz na CZYNY. Mogą udawać lub nawet myślą, że są pomocni, ale tak naprawdę nie robią nic w tym kierunku.

Odsuń się od takich toksycznych osób, które tylko biorą lub pozornie dają, aby coś dostać, ponieważ, gdy powiesz jaki jest problem, to zaczną zachowywać się w sposób nieracjonalny, oskarżać, obwiniać, manipulować, kłamać, płakać, wciągać inne osoby w swój dramat, plotkować, żalić się innym jak pseudo ofiara, itd.

Być może są osoby, które nazywasz przyjaciółmi, ale to wilki w owczej skórze.

Koniecznie wzmocnij granice. Jeśli potrzebujesz wiedzy jak to robić – zajrzyj do ebook “Przygoda jaką jest życie”, blog postów na tej stronie w tym temacie lub do innych materiałów.

Ludzie pijawki również mogą przyssać się do twojej ciężkiej pracy i osiągnięć, mimo, że nie mają do tego podstaw. Jeśli zapłaciłaś własnymi pieniędzmi, wykonałaś pracę, użyłaś własnych talentów i wysiłku – to jest Twój sukces, a nie tych, którzy nagle mówią, że wszystko jest dzięki nim, aby poczuć się ważniejsi i zdobyć więcej “paliwa” od innych, czyli np. aprobaty. Prawdziwi przyjaciele wspierają z miłości, a NIE dla poklasku, czy innego ZYSKU.

pijawka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

DBAJ O SWOJE POTRZEBY NAJPIERW, ABY POTEM SIĘ DZIELIĆ

Dodatkowo, gdy Pijawka przecina drogę, przypomina ci to o dbaniu o siebie. Bycie bezinteresownym jest dobrą rzeczą, ale nie wolno zapominać o zaspokojeniu własnych potrzeb. Jeśli nie dbasz o własne potrzeby, robisz wiele dla innych, to skrycie liczysz, że odwzajemnią się – rodzi się oczekiwanie. Jeśli tego nie robią, nie doceniają Ciebie i Twojego wkładu pracy, to oczywiście pojawi się rozczarowanie, żal, uraza, złość, że niesprawiedliwie cię traktują. To prawda, ale nie masz kontroli nad nimi, zmienić możesz tylko siebie i swoje podejście. Jeśli dbasz o siebie i czujesz się dobrze, to potem możesz się tym dzielić jako prezent, bez oczekiwań, z osobami, które również to robią. 

Jeśli starasz się być dobrą osobą wobec wszystkich, mieć z każdym dobre relacje za wszelką cenę, to pijawka przypomina, że utrzymywanie w życiu tylko dobrych relacji nie zawsze jest realistyczne. Na pewno znajdą się nieżyczliwi ludzie, którzy są obojętni na twoje uczucia.

CZAS NA DETOKS

Pijawka oznacza detoksykację. Nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej swojemu życiu i pozbyć się toksyczności. To czas oczyszczenia. Niech odejdą wszystkie OSOBY, SYTUACJE i NAWYKI, które żerują na tobie, tworzą dysharmonię, co doprowadza do choroby i innych problemów. 

Musisz zerwać ze złymi nawykami i pozbyć się wszelkich toksycznych emocji.

Zadbaj o siebie, aby nie skończyło się to w ten sposób, że choroba Cię do tego zmusi.

DRUGA STRONA MEDALU

Jest też druga strona… Być może chcesz coś ciągle od innych, wywołujesz niepotrzebne dramaty, masz do wszystkich uwagi, spamujesz innych i generalnie głównie bierzesz w kontaktach z innymi. To jest lekcja do nauczenia się od pijawki – nawyk ciągłego próbowania zdobycia czegoś od innych – nie jest tolerowany na dłużą metę i nie uczy nic w życiu. Ludzie mogą przeoczyć egoizm, jeśli zdarza się raz na jakiś czas, ale ciągłe bycie w pozycji biorcy sprawia, że traci się ludzi wokół siebie. Bycie „pasożytem” odrzuca innych i wywołuje złość, poczucie wykorzystania, żal, itd.

Większość osób, które tu zaglądają i czytają są empatyczne i pomocne, ale nie wszystkie. Dlatego jest to tym bardziej ważne, aby nie dać się zwieść. W świecie natury, wygląd pijawki jest odrzucający, ale w świecie ludzi jest inaczej, mają na sobie piękne maski i słowa zakrywające oślizgłe intencje.

Główna lekcja tego Zwierzęcia Mocy, to znaleźć równowagę między dobrem a złem, dawaniem a braniem. Wymaga to taktowności i rozpoznania kiedy korzystać, a kiedy być hojną.

UZDROWIENIE

Pijawki były używane do celów medycznych. Nawet jeśli ukąszenie wydaje się szkodliwe i nieprzyjemne, właściwie użyte może faktycznie przynieść korzyści właściwej osobie. To przypomnienie, że każdy i wszystko ma swoje miejsce na tym świecie. Może najbardziej straszna sytuacja i osoba, która cię wykorzystała, później przyniesie ci pewną korzyść. Być może to lekcja życiowa, która stała się katalizatorem do rozwoju.

OSIĄGANIE CELU

Kiedy to stworzenie wgryza się w żywiciela, nie puszcza go, dopóki nie będzie pełne. Dlatego uczy, że nie wolno spuszczać wzroku z celu pomimo wyzwań, które napotykasz po drodze. To duchowe zwierzę reprezentuje również spokój i ukrytą aktywność. Przesłanie jest takie, że zawsze powinieneś ukrywać swoje plany.

Trzeba również pamiętać, że pijawka musi robić te rzeczy, aby zdobyć niezbędne pożywienie – tak została stworzona. Musimy dążyć do tego, czego potrzebujemy, ale oczywiście nie za wszelką cenę. 

Pijawka nie ma dbać o zaspokajanie swoich potrzeb, ale my ludzie mamy normy moralne i etykę pracy. Dążąc do swoich celów, pamiętajmy, aby postępować humanitarnie i etycznie. Bycie nieetycznym wydaje się drogą na skróty, ale w rzeczywistości wprowadza mnóstwo negatywnej energii i blokuje rozwój.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s