Zwierzę Mocy Hipopotam – wielkość, zaciekła ochrona, stabilne emocje / znaczenie, przesłanie i symbolika

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari hipopotamy

Zwierzę Mocy Hipopotam znaczenie kluczowe:

Wielkość – siła – matka – żywioł wody – kreatywność – opieka – płodność – świadomość – intuicja – inteligencja emocjonalna – świat uczuć i emocji – uzdrowienie – odnowienie – adaptacja – bliskość z rodziną i przyjaciółmi – nieprzewidywalność – agresja 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari Serengeti hipopotamy

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Opis

Hipopotamy zamieszkują rzeki, jeziora, błota w Afryce, prowadząca ziemnowodny tryb życia, czyli przenoszą się z miejsca do miejsca, ponieważ w Afryce o porze suche wysychają niektóre zbiorniki wody. W wodach lubią najbardziej przebywać i ochładzać się. Są potężne, ich szczęki przegryzają arbuza na raz, bardzo ciężkie i silne, potrafią bardzo szybko pływać i biegać. Gdy atakują łódki, wyglądają jak pędzące motorówki. Wyglądają bardzo przyjaźnie, mają małe różowe uszka i ogonki, ale potrafią być bardzo agresywne i trzeba ich unikać jak bawołów afrykańskich na lądzie. Zaczynają być aktywne po zmierzchu i wtedy wychodzą na ląd, nawet daleko zapuszczają się, aby pożywić się. Mogą zjeść nawet 68 kg pokarmu na raz, jedzą rośliny. Gromadzą się w stadach, gdzie jest samiec alfa i jego harem. 

“Na lądzie hipopotamy są raczej indywidualistami i nie przejawiają instynktu terytorialnego. Należą do najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie ze względu na ich wysoce agresywną i nieprzewidywalną naturę”. Wikipedia

Na Wikipedi możemy też przeczytać bardzo nielogiczną informację “Pomimo że hipopotamy lubią leżeć blisko siebie, nie wydają się tworzyć więzi społecznych, z wyjątkiem tych łączących matki z córkami, i nie są zwierzętami społecznymi. Powód, dla którego gromadzą się blisko siebie nie jest znany.” – jeśli żyją w stadach i spędzają całe dnie razem, całe swoje życia blisko siebie i razem, to wniosek jest prosty, są zwierzętami bardzo społecznymi.

Widziałam niedawno film przyrodniczy, na którym nagrano jak stary, chyba zraniony bawół utknął w wysokim błocie, gdy przechodził przez rzekę, tuż przy brzegu. Zeszły się lwy dookoła i chciały zjeść, gdy przypłynął hipopotam, powąchał go, odstraszył lwy i siedział przy bawole chroniąc go. Ciekawe 🙂

W Tanzani jest Park Serengeti i Jezioro Manyara, gdzie można zobaczyć mnóstwo hipopotamów, z wyglądu są bardzo urocze, zwłaszcza te malutkie. Można się nie spodziewać po nich agresji 😉 Lepiej im robić zdjęcia z daleka:

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari hipopotamy jezioro Manyara

Hipopotam symbolizuje zanurzenie się w twórcze siły kreatywności wszechświata. Możesz nauczyć się łączyć ze tę siłą – źródłem / wszechświatem / Bogiem i rozwijać się na swojej ścieżce życia.

Siła i mądrość żywiołu wody dotyczy inteligencji emocjonalnej, równowagi i właśnie kreatywności. Woda to emocje, które przypływają i odpływają. To inny, cichy świat, nie jak nasz ląd. Zbyt duża aktywność, przesadne robienie czegokolwiek na siłę i zbytnie skupianie się na świecie zewnętrznym wyczerpuje wodę i prowadzi do braku równowagi. Hipo uczy, jak z większą łatwością pływać w wodnym królestwie emocji.

Od tysięcy lat do teraz, wiele kultur i religii świata, widzi połączenie się z siłą boską przez żywioł wody, który jest jak inny wymiar duchowy. To również oczyszczenie i odnowienie, jak np. chrzest w chrześcijaństwie, który oczywiście był zaczerpnięty z innych, jeszcze wcześniejszych tradycji. 

Jakie wiadomości dostarczają Ci uczucia i emocje? To teraz bardzo ważne informacje.

Masz potencjał do wielkości, gdy stojąc na stabilnych emocjonalnych podstawach.

Zwierzę Mocy Hipopotam

W mitologii egipskiej, jest bogini z głową hipopotama Tawaret, bóstwo płodności, rodziny, odnowienie, opiekuńcze w czasie ciąży i połogu, z powodu opiekuńczej natury samic hipopotama względem młodych. Jej imię dosłownie oznacza wielka / wspaniała. 

To zwierzę wydaje się większość czasu medytować, co wskazuje na potrzebę wyciszenia. Oczywiście nie całymi dniami, ale w odpowiednim dla Ciebie czasie 🙂 Dzięki temu budujesz energetyczne pole ochronne, które jest czyste i silne.

Hipopotam symbolizuje matkę, opiekę, płodność w znaczeniu dosłownym lub przenośnym, czyli zdolność do kreatywności i tworzenia, wymyślania nowych pomysłów. Mówi o tym, by tworzyć i chronić, odżywiać to, co robisz lub Twoje własne dzieci i zwierzątka, rośliny, które masz pod opieką.

Domem hipopotamów jest woda, ale chodzą również po lądzie. Przenoszą się ze zbiorników wodnych, jeśli te wyschną. Wędrują wtedy długie dystanse w ich poszukiwaniu. Oddalają się w nocy od ich domów w celu jedzenia. To wskazuje na potrzebę adaptacji, dostosowania się do aktualnych warunków, manewrowania między różnymi terytoriami.

Lepiej z hipopotamami nie zadzierać, w mgnieniu oka mogą się rozpędzić i zaatakować. W świecie ludzi, powinniśmy zachowywać się kulturalnie, choć nie każdy tego przestrzega i jeśli ktoś narusza Twoją granicę, masz prawo, a nawet obowiązek jej bronić. O niektórych zwierzętach mówi się “matka lwica”, “matka niedźwiedzica”, co oznacza zaciekle broniącą kobietę – to samo można powiedzieć o hipopotamicy. Broń swojej rodziny, swoich podopiecznych, swojego własnego wewnętrznego dziecka i swoich projektów, gdy sytuacja tego wymaga.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari hipopotamy

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s