Zwierzę Mocy Koń – wolność, moc, majestatyczność / znaczenie, symbolika i przesłanie

koń Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Koń znaczenie kluczowe:

Wolność – majestatyczność – niezależność – szlachetność – wytrzymałość – pewność siebie – odwaga – witalność – zdrowie – szybkość – przejście – postęp – dzikość – podróż – transport – ścieżka życia – siła – wytrwałość – pęd do przodu – moc – ruch – służba – zaufanie

Finlandia, Laponia, podróże, podróż, Kolorowe Bogate Soczyste, podróże,kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Finlandia, Laponia, podróże, podróż, Kolorowe Bogate Soczyste, podróże,kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Myślałam, że nie będę więcej pisać o koniu, ale tyle razy go spotkałam w czasie podróży, w różnych częściach świat, że jednak do tego wrócę…

Największe wrażenie zrobiły na mnie wielkie, dostojne konie, jakie widziałam w Laponii, ale nie wiem jaki to gatunek. Były we trójkę w zagrodzie, dużo skakały, ganiały się, a gdy biały mnie zobaczył, nagle do mnie zaczął galopować i w ostatnim momencie zmienił kierunek, jakby się bawił i zaczepiał. Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia 🙂 

W Islandii są nico inne, mniejsze konie, bardzo urocze, prawie jak kucyki:

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, Islandia

To było moje marzenie, aby nauczyć się jeździć konno, nie na jakimś wysokim poziomie, ale choćby spróbować i udało mi się w górach w Albani. To jednak było niezłe przeżycie, wyszliśmy w kilka osób z przewodnikiem na teren otwarty, przez góry i doliny, przy kanionie, około 3,5 godziny. Przyznam, że chciało mi się płakać z bólu przez kilka dni 🙂 Cierpienie straszne, ale było warto. Mój koń był łagodny choć uparty i właściwie mało co mnie słuchał, ale mu ufałam, że dobrze zna drogę, przechodził przez głazy, omijał urwiska, był świetny i cierpliwy ze mną:

Jestem ciekawa, co myślisz o koniach, czy znasz je dobrze i możesz coś dodać w temacie 🙂

Zwierzę Mocy Koń

Biały koń w mitologii powiązany jest z bóstwami słonecznymi i bohaterami. Koń jako totem reprezentuje przede wszystkim wolność. Jest majestatycznym zwierzęciem, które ucieleśnia duchową moc niezależności, wolności, szlachetności, wytrzymałości, pewności siebie, triumfu, bohaterstwa. Jego symbol kojarzy się z siłą, odwagą, witalnością i wolnością.

Choć przyznam, że dla mnie koń nigdy nie był głównie symbolem wolności, ponieważ od dawien nie ma wolnych koni na świecie. Być może są na jakiś stepach w Mongolii? Widziałam w Rumuni pół dzikie konie i słyszałam, że niektórzy tak tam robią, że wypuszczają je luzem na jakiś czas. Mnie kojarzą się głównie z tym, że pomagają, a właściwie służą ludziom od tysięcy lat, gdy były jedynym środkiem transportu. Nie wiem ile ma to wspólnego z wolnością, dzikie rumaki zostały udomowione i tak zostało. Nie zmienia to faktu, że są bardzo szlachetnymi stworzeniami i gdy galopują przez pola, zachwycają i gdy ich grzywa faluje na wietrze, ucieleśniają wrażenie wolności.

Przesłaniem konia jako Zwierzę Mocy jest, masz więcej energii i motywacji, by przejść długi dystans, niż Ci się wydaje. Dasz radę dotrzeć tam, gdzie planujesz. 

Kluczem jest moc królewskości, szlachetności i majestatu. 

W starożytnym Egipcie konie nigdy nie były używane do pracy, ale były symbolem władzy królewskiej i bohaterskich czynów w scenach chaosu. Ramzes II wspomina o swoich koniach w poemacie Kadesz, honorując je za udział w bitwie. Przedstawiane są zawsze dwa konie ciągnące rydwan, nie ujeżdżane.

Być może nadchodzą zmiany na horyzoncie w Twoim życiu? Czy Twoje życie przybierze zaskakujący obrót? Czy nie rozwijasz się na drodze tak, jak tego oczekiwałeś? Duchowe znaczenie konia, mówi o czasie podróży. To czas na podbój nowych terenów, jakaś forma podróży, transportu i pojazdu, zarówno w rozumieniu ciała jako wehikułu dla duszy, jak i rzeczywistej podróży, czy aspektu Twojej ścieżki życiowej.

Duchowe znaczenie konia mówi również o Twoim połączeniu z dzikim aspektem, który odmawia dostosowania się lub bycia ograniczonym. To część ciebie, która wolałaby być niezależna i uwolniona. Trzeba wykazać się odwagą i szlachetnością, aby zrealizować swoje pragnienie wolności, niezależności i wykazania się

Ewhaz, jedna z nordyckich run, dosłownie oznacza konia. To runa, która przypomina o zaufaniu do siebie i połączeniu mądrości ciała i umysłu. Ponieważ konie są tak wrażliwe i inteligentne, ale także silne fizycznie, są uważane za symbol najlepszych cech, które ludzie starają się rozwijać. Duchowe znaczenie konia odnosi się do naszej intuicyjnej, wrażliwej strony oraz naszej odwagi i hartu ducha.

Koń związany jest z żywiołem ziemi i powietrza.

Żywioł materii to energia stabilności, wzrostu i obfitości, sukcesów, kariery, materialnych korzyści, fundamentów, ustatkowaniam która wymaga cierpliwości.

Żywioł powietrza, wiatr to umysł, mądrość, duch i dusza, lekkość, wolność, klarowność, niezależność. Zrównoważona energia powietrza to: kreatywność, organizacja, umiejętność dostrzegania subtelności w życiu, wrażliwość. Niezrównoważona to: nieugruntowanie, niepokój, nadmierne myśli i stres, niemożność spania przez całą noc.

Znaczenie Konia wiąże się również z siłą i wytrwałością, a także mocą.

Jest nawet jednostka mocy – koni mechanicznych.

Liczba koni mechanicznych to parametr samochodu, który wzbudza chyba największe emocje wśród miłośników motoryzacji.

Przy określaniu jednostki znanej jako koń mechaniczny (KM), jej twórcy ustalili przelicznik: moc jednego konia mechanicznego w przybliżeniu jest równa mocy zaprzęgu z jednym koniem.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s