Zwierzę Mocy Lis (rudy, fenek pustynny, polarny / arktyczny) znaczenie, symbolika i przesłanie

lis rudy, arktyczny, pustynny fenek Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Lis znaczenie kluczowe:

spryt, niezależność, figlarność, oszustwo, piękno, ochrona, szczęście, zwinność, krytyczne i analityczne myślenie, strategia, gra, świetna nawigacja, długie dystanse, korzystanie z okazji, ostrzeżenie, obserwacja, świadomość, boczne drogi, uzdrowienie szamańskie.


Początkowo chciałam napisać tylko o pustynnym i polarnym lisie, ale tak często widuję się z rudymi lisami, że nie mogę ich tutaj pominąć 🙂 W mojej okolicy mieszkają lisy i krążą po całym terenie, często widuję je, jak chodzę na spacer, a także w nocy pod oknami. Kiedyś udało mi się usiąść na łące i obserwować całą rodzinę wraz z małymi, które się bawiły. Chyba mnie już znają i nie uciekły 🙂 Zazwyczaj widuję je jak krążą i węszą, wyglądają jakby były na misji. Zmieniają drogę, często idą w krzaki, gdy widzą ludzi, chodzą szybkim tempem, ale nie uciekają w popłochu. Bardzo je lubię, ale mają kontrowersyjną opinię od setek lat…

Lisy zamieszkują wszystkie kontynenty na Ziemi z wyjątkiem Antarktydy, dlatego pojawiają się w mitologiach i folklorze wielu kultur.


Tutaj możesz przeczytać ich krótkie opisy lub przejść niżej do samego znaczenia jako Zwierzę Mocy:

Opis

Lis arktyczny

“Występuje na obszarach na północ od północnego kręgu polarnego. Żywi się ptakami (szczególnie ich pisklętami), małymi ssakami (np. lemingami), jajami, rybami i padliną. Przez zimę do wiosny często podążają za niedźwiedziami polarnymi, podobnie jak szakale za lwami, licząc na pozostałości z ich zdobyczy. Nory lęgowe kopie w ziemi, na zboczach, pomiędzy kamieniami. Lisy polarne mają na ogół spokojniejsze usposobienie i są bardziej łagodne od lisów pospolitych”.

Arctic Fox jest znakiem i przesłaniem, że masz iść dalej, pośród próby twojej natury i charakteru. Niektóre potężne siły działają w Twoim imieniu, porządkując sprawy, aby zapewnić pomyślny wynik w najbliższej przyszłości… Arctic White Fox polega na wykorzystaniu intuicyjnej strony jaźni, uszanowaniu tego głosu, tych wiadomości. W tym czasie twój wewnętrzny głos, twoja intuicyjna strona zostaną wzmocnione, więc zwróć uwagę na to, co się objawia. Czcij wyższą jaźń i Boskość…

Fenek lis pustynny

“Fenki są malutkie, do 1,5 kg, mają łagodne usposobienie i łatwo je oswoić. Najwięcej fenków mieszka na Saharze, w jej środkowej części. Fenek śpi za dnia, w piasku Sahary. Kopie norki, a od nich kilka dróg ewakuacji. Ściany wzmacnia roślinami, piórami i sierścią. W norce nie mieszka sam, tylko z całą rodziną. Żeruje nocą. Poluje na chrząszcze, ptaki i jaszczurki, zjada też jaja. Rośliny są dla niego źródłem wody, bez której potrafi się obejść naprawdę długo.”

Lis rudy / pospolity

Wiemy ja wygląda, więc przejdźmy od razu do mitologii i religii:

“W starożytnej Mezopotamii lis był symbolem boga Enlila. W greckim micie o Amfitrionie pojawia się lis teumezyjski, którego bogowie wysłali, by pustoszył okolice Teb.

Od II wieku n.e. w tekstach chińskich występują wzmianki o lisich duchach zwanych huli jing, które niekiedy przemieniają się w ludzi. Wierzenia na ich temat w pełni ukształtowały się około VIII stulecia. Wówczas upowszechniło się w Chinach przekonanie, że stara lisica może zamienić się w piękną kobietę i uwieść mężczyznę, odbierając mu siły życiowe i w końcu doprowadzając go do śmierci. Aby uchronić się przed takim losem i zapewnić sobie życzliwość huli jing, które – jak wierzono – mogły także przynosić szczęście, w północnej części Chin wznoszono liczne poświęcone im świątynie. Motyw uwodzącej mężczyznę lisicy w ludzkiej postaci pojawiał się także w kulturze japońskiej i koreańskiej[13][15].

Na domniemaną przebiegłość lisów uwagę zwrócono w Biblii, gdzie ich mianem określani są fałszywi prorocy w Izraelu (Ez 13,4). Jezus Chrystus nazwał Heroda lisem (Łk 13,32). Wcześni chrześcijanie postrzegali lisa jako zwierzę demoniczne, związane z Szatanem[13].

W mitologii kalifornijskiego ludu Achomawi lis rudy jest razem z kojotem stworzycielem świata i ludzi”. Wikipedia

Zwierzę Mocy Lis – rudy, fenek pustynny, polarny / arktyczny

Mimo, że te trzy typy lisów zamieszkują kompletnie różne części świata, to ich znaczenie jest dosyć podobne. Czy to znajdują się na suchej pustyni, gdzie wydaje się, że nie ma śladu życia, czy to w klimacie umiarkowanym, czy też zamrożonej północy, gdzie jest tylko śnieg – lisy zawsze sobie radzą, są bardzo sprytne, niezależne, wytrwałe i chodzą swoimi bocznymi drogami. 

Symbolika i znaczenie lisa obejmują spryt, niezależność, figlarność, oszustwo, piękno, ochronę, szczęście.

Przesłaniem lisa jest, idź dalej, nie zatrzymuj się, kontynuuj swoją podróż życia. Lisy w ciągu nocy lub za dnia w ukryciu, przemierzają wiele kilometrów. Są bardzo wytrwałe. Ty również masz taką zdolność i to jest czas, abyś ją wykorzystała. Możesz przejść długi dystans w znaczeniu dosłownym lub przenośnym, jak osiągnięcie swoich celów lub pokonanie problemów. 

Jeśli masz już swoje cele, nie mów o nich, ogólnie zachowaj wiele jako sekret i krocz boczną ścieżką pod osłoną nocy, w świetle gwiazd i księżyca. Niech przyświeca Ci intuicja. Możesz również rozwijać swoją kobiecą stronę, energię żeńską Yin, która jest bardziej skupiona na odczuwaniu, szóstym zmyśle, przyjmowaniu i transformowaniu. To także wycofanie, ale NIE stagnacja.

Zdolność adaptacji i szybkiego poruszania się po przeszkodach i blokadach będzie Ci pomagała. 

Inspirując się totemem lisa, możesz pracować nad rozwojem również swoich umiejętności mentalnych: inteligencji analitycznej, zdolności dedukcji, obserwacji. Wyostrz swoją fizyczną czujność i szybkość reakcji.

Lis znany jest z tego, że zakrada się do domostw, bierze co chce i ucieka, nie dając się złapać. Ze względu na swoją przebiegłość zwierzę to zyskało wizerunek oszusta w wielu kulturach. Kiedy lis pojawia się w Twoim życiu, może to oznaczać, że musisz zwrócić uwagę na ludzi lub okoliczności, które mogą Cię zwodzić lub nakłaniać do pójścia ścieżką, która niekoniecznie Ci służy. To duchowe zwierzę może wezwać cię do większej wnikliwości w związkach, czy to w interesach, przyjaźniach, pracy, itp. Zastanów się, czy możesz zostać podstępnie skłoniony do zrobienia czegoś niekorzystnego?

Unikaj konfrontacji.

Korzystaj z okazji.

Łącz pracę z zabawą, staraj się odnaleźć mądrość w każdej sytuacji oraz mieć dobry humor nie biorąc niczego zbyt poważnie. 

Obserwuj.

Lis z ogniście pomarańczowym futrem ma powiązanie z żywiołem ognia i symboliką słoneczną. Rozpal swoje pasje, uruchom kreatywność lub wykorzystaj energetyczny wpływ elementu ognia, aby przezwyciężyć warunki, które już Ci nie służą. Ogień spala i transformuje. Szary lis beżowy symbolizuje znalezienie harmonii i równowagi oraz jeszcze bardziej zwraca uwagę na potrzebę wycofania i kroczenia bocznymi drogami, zlewania się z otoczeniem. Biały lis wnosi magię i czystość do życia, zwraca uwagę na potrzebę oczyszczenia energetycznego i materialnego siebie i swojego otoczenia. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s