Każdy z nas inspiruje się i uczy od innych, ale narcyz nie ma granic i chce “pochłonąć” cechy, rzeczy oraz pracę innej osoby, jednocześnie krytykując wykonawcę – bardzo pokręcona logika, lepiej omijać szczególnie w pracy…

NARCYSTYCZNE KOPIOWANIE W PRACY, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Każdy z nas się inspiruje innymi i uczy się od innych, to naturalna kolej rzeczy na Ziemi. Ale narcyz nie ma granic i wyczucia dobrego smaku. Uważa, że jest uprzywilejowany do korzystania z pracy innych, więc robi to na własnych zasadach. Jednym z celów (najczęściej nieświadomym) osoby narcystycznej, jest wyszukiwanie i pozyskiwanie cech oraz rzeczy innych osób. 

Mam nadzieję, że ten artykuł i przykłady pomogą Ci szybko rozpoznać tzw. czerwone flagi ostrzegające przed narcystycznym zachowaniem i będziesz mogła od razu wycofać się z takiego układu.

Ten artykuł promuje ROZRÓŻNIANIE, a nie osądzanie. 

*Dla szybkiego przypomnienia:

Narcyzm to mechanizm obronny, a narcyz ma na celu pozyskanie paliwa = reakcji emocjonalnych innych, to stała potrzeba KONTROLI nad innymi i sytuacjami, w tym celu używanie różnych MANIPULACJI (np. tworzenie wizerunku publicznego i utrzymywanie go za wszelką cenę), a także pozyskiwanie CECH INNYCH OSÓB (kopiowanie innych) oraz wszelkich innych PROFITÓW.

To może sprawić duży problem zwłaszcza w pracy, dlatego dobrze jest nauczyć się o co chodzi w narcyzmie, aby go omijać szerokim łukiem. Kopiowanie w pracy jest chyba najtrudniejsze i dużo bardziej skomplikowane, niż gdy robi to koleżanka i konsekwencje nie są zbyt znaczące, że zaczęła się ubierać jak Ty i robić co Ty, jak klon, a nie zdrowa zainspirowana osoba.

Narcyz skopiuje nawet twój podpis, czcionkę jaką używasz! Zacznie obserwować konta, jakie ty obserwujesz na mediach społecznościowych. Usłyszysz, gdy mówi publicznie dokładnie twoje własne słowa, jakich niedawno użyłaś. Zacznie się kreować na tancerkę klasyczną – baletnicę, czy coś innego, co jest z tobą związane. Jeśli używasz w swojej pracy graficznej odrobiny eleganckiego złota, narcyz zacznie też to robić, ale oczywiście przedobrzy i stworzy złoty kościelny ołtarz przepełniony blichtrem. Jeśli używasz symbol pióra, to narcyz we „własnej” pracy doda mnóstwo piór. Uważa, że twoja praca i osiągnięcia, są jego własną pracą, ponieważ nie rozpoznaje granic i czuje się uprzywilejowany do korzystania z innych, jak z otwartego bufetu w hotelu. To nie jest inspiracja, to już jest bardzo niepokojące klonowanie drugiej osoby i wręcz obsesja😳 aż ciarki przechodzą😬

Narcyz chce „pochłonąć” ciebie, a potem cię za to nienawidzi. Kopiuje, ale jednocześnie krytykuje i dyskredytuje (czyli bierze twoją prace, używa jako swoją i podpisuje się własnym nazwiskiem). Mówi, że twoja praca nie jest odpowiednia i wszystkim się nie podoba, ale z niej korzysta, np. z setek artykułów, projektów graficznych jak np. karty, stron internetowych, blogów, pomysłów, itd. Bardzo pokręcona logika. 

Możesz myśleć, że „współpracujesz” i długo tłumaczyć (nawet sama przed sobą) zachowania narcyza, ale przychodzi moment, kiedy szala zostaje tak przechylona, że trzeba zmierzyć się z prawdą. Narcyz NIE ma wobec ciebie dobrych intencji i to może być bardzo bolesne. 

Narcyz to osoba bardzo zazdrosna, ale projektuje to i inne negatywne zachowania na innych, czyli oskarża o to innych – dlatego lepiej omijać narcyza szerokim łukiem, ponieważ będziesz obwiniona i oskarżona o rzeczy, których nie robisz i nie czujesz, a będziesz za to płacić. Bardzo nieprzyjemne i frustrujace!

Oczywiście zazdrość to jedna z ludzkich emocji, która nikomu nie jest obca i spełnia swoją ważna rolę, ale tu chodzi o destrukcyjną, niekontrolowaną zazdrość.

Jak powiedział Shakespeare „Strzeż się zazdrości, Zielonookiej bestii, która żre swoje ofiary i drwi z nich zarazem”.

William Shakespeare

Narcyz skanuje internet w poszukiwaniu “inspiracji” i jeśli np. czyimś motywem przewodnim jest kolor czerwony, też musi go mieć i wszystko musi być na czerwono, wszystko!  Jeśli zaraz trafi na coś popularnego kolorowego, to zaraz wszystko musi mieć kolorowe. Jeśli ktoś sprzedaje najwyższej jakości i przepiękne fotografie, narcyz nagle stwierdza, że też jest fotografem, mimo że pro aparatu w rękach nie trzymał. Ludzie na to patrzą z zażenowaniem, ale co powiedzieć. Wierzyć w siebie trzeba, ale warto mieć również zdrową ocenę swoich obecnych możliwości. Takie zachowanie wynika z potrzeby podkreślania własnej wielkości narcyza, fałszywego konstruktu osobowości (brak autentyczność i własnego stylu), wiecznej pogoni za osiąganiem, a także stałą potrzebą uzyskiwania uwagi, reakcji emocjonalnych, cech innych osób oraz bycia “naj”.

Przejdź do innych artykułów z tej kategorii, aby dowiedzieć się więcej na temat zachowań narcystycznych i omijać jak najdalej.

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 😉 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s