Zwierzę Mocy Płaszczka, Manta, Raja – ptak oceanów, dobre zarządzanie swoją energią, wyważenie / znaczenie, przesłanie i symbolika

płaszczka, manta, raja Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Płaszczka znaczenie kluczowe:

Balans – gracja – ptak oceanów – spokój (w przeciwieństwie do chaosu i rozpraszania, wykonywania wielu czynności na raz) – wyważenie – dobre zarządzanie swoją energią – żywioł wody – emocje – zanurzenie w podświadomość – elastyczność – przystosowanie do zmian – wolny lecz skuteczny postęp – cierpliwość – współpraca i symbioza – oczyszczenie z pasożytów – wytyczony kierunek – dyplomacja – dyskrecja – wolność – yin i yang

Spis treści:
Słowo wstępu
Opis i rodzaje płaszczek
“Torebka syreny”
Skoki płaszczek video
Ogromne manty video
Zwierzę Mocy płaszczka, raja, manta, ogończa, orleń, drętwa 🙂

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Płaszczki to ogólna nazwa chrzęstnoszkieletowych ryb morskich, które mają płaski kształt ciała. 

Do płaszczek zalicza się: manty (diabeł morski), ogończe, orlenie, drętwy i raje.

Płaszczki nie są postrzegane jako agresywne zwierzęta i ich śmiertelne ataki są wyjątkowo rzadkie. Ogończe mają ogon zakończony kolcem jadowym, a wprowadzenie jadu do organizmu może zaburzyć akcję serca, oddychanie i wywołuje ból. Drętwy mogą porazić prądem elektrycznym. Zwierzęta te nie atakują jak np. rekin, który podpływa i poluje, wypadek z płaszczkami może wydarzyć się tylko poprzez nieostrożne nadepnięcie lub ciche podpłynięcie do tych ryb, czego mogą się wystraszyć i wtedy zareagować.

Żyją na dnie tropikalnych mórz i oceanów, niektóre zakopują się w piasku, a niektóre prowadzą nocny tryb życia, tak więc zobaczyć je to duże szczęście. 

Niektóre z płaszczkowatych są normalnych rozmiarów, a niektóre manty są ogromne, dużo większe niż nurkowie i ważą 1 tonę, podobno nawet do 3 ton.

Czas trwania ciąży płaszczki to około rok, jest to dość długo w naturze. 

Ciekawostka: znalazłam, w języku angielskim, że płaszczki i rekiny rozmnażają się w “torebce syreny” (mermaid’s purse) co wygląda w bardzo specyficzny sposób i nawet czasem można zobaczyć na plaży.  Torebki Syrenki to twarde woreczki ze skóry, które chronią rozwijające się zarodki rekina i płaszczki. Podczas gdy większość rekinów i płaszczek wydają żywe potomstwo, niektóre z nich składają jaja otoczone tą twardą osłonką. Te wyrzucone na brzeg torebki, prawie zawsze są puste, ponieważ odłączyły się od dna morskiego po wykluciu się młodego rekina lub rai, ale bardzo rzadko, można znaleźć ją z żyjątkiem wciąż w środku:

Nazwy płaszczkowatych są często mylone, ponieważ faktycznie są do siebie podobne. Są jednak między nimi różnice, np. raje lubią pływać przy dnie i zakopywać się w piasku. Manty nie mają kolczastego ogona, lubią również otwarte wody. Zdarza się, że wyskakują z wody (jak delfiny), ale to bardzo rzadko można zobaczyć:

Manty nazywane są diabłem morskim ze względy na kształt i czarno-biały kolor, ale jest to dosyć dziwne skojarzenie, ponieważ nie są agresywne i bardziej przypominają anioły spokojnie poruszające skrzydłami, a spotkanie ich to wielkie szczęście.

Płaszczki wolą raczej przebywać blisko dna oceanu.

Drapieżnikami, które na nie polują to rekiny, orki i szablogrzbiet waleniożerny (omg, co za nazwa! To innymi słowy orka karłowata) oraz oczywiście ludzie (przez rybołóstwo). Niektóre płaszczki mają ślad od ugryzień rekina, któremu uciekły.

Jeśli chodzi o tematykę Zwierząt Mocy, ich znaczenia są podobne.

Tutaj możesz zobaczyć nagranie jak manty są ogromne i niesamowite:

Zwierzę Mocy płaszczka, raja, manta, ogończa, orleń, drętwa 🙂

Płaszczka przypomina ptaka szybującego swobodnie po niebie, jednak jej środowiskiem jest woda.

Woda w oceanie stale jest w ruchu, przepływa, zmienia się, na co trzeba nauczyć się reagować ruchem, elastycznością, zdolnością do adaptacji. Woda to żywioł emocji, uczuć i głęboka podświadomość, a płaszczki poruszają się w głównie przy dnie, więc jest to tutaj szczególnie ważny element. Jak mówią dawne nauki, jedyna stała w życiu to zmiana.

Zanurz się w głębiny podświadomości, w przekonania i emocje, które leżą na dnie przykryte piaskiem. Tam jest ciemno i bywa niebezpiecznie, ale wydobywając je na światło dzienne, możesz zdobyć siłę, odwagę i mądrość, która bardzo pomaga w życiu. To tzw. praca z cieniem.

Płaszczki pływają bardzo spokojnie, choć do przodu, są zawsze wyważone, ich boki zbalansowane, aby machały skrzydłami i unoszą się z gracją. Nie są chaotyczne i nie zużywają zbyt wiele energii na niepotrzebne ruchy, nie kręcą się w tą i z powrotem. Unikaj dramatów, zamieszań i rozpraszania uwagi na niepotrzebne rzeczy.

Do płaszczek przyczepiają pasożyty, dlatego ważne są również dla niej inne gatunki ryb, które oczyszczają jej skórę. To symbioza, czyli współpraca dla korzyści obydwu. To wskazówka o tym, że współpraca jest ważna, ponieważ człowiek nie jest samotną wyspą i potrzebujemy siebie na wzajem. Szukanie dla siebie pomocy na czas (a nie, gdy jest już za późno) jest dojrzałe i odpowiedzialne. To również oczywiście wskazówka, by stale oczyszczać swoje życie, ciało, umysł, aurę z pasożytów i nie pozawalać innym korzystać z własnej energii życiowej, ponieważ każdy ma do niej własny dostęp, swoje własne źródło. 

Gdy pojawiają się niebezpieczeństwo, drapieżnik na horyzoncie, naturalną reakcją płaszczki jest ucieczka i ukrycie się, kamuflowanie na dnie. Rzadszą reakcją płaszczki jest atak ogonem. Mądrością w życiu jest rozróżnić, kiedy walka może poczekać, a kiedy trzeba do niej stanąć. Jednak najczęściej najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest spokojne lecz szybkie odsunięcie się od niebezpiecznych sytuacji i osób. 

Przepływaj z gracją przez wszystkie trudne wyzwania życia i nieprzyjemne emocje, jak płaszczka – wolno lecz skutecznie i szybko szybując do przodu. Nie jesteś niewolnikiem własnych myśli i emocji, nie jesteś również niewolnikiem cudzych przekonań, problemów, emocji. Twoim prawem jest wolność.

zwierzę mocy płaszczka karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s