Narcyz nie ufa, “wszyscy go zdradzili”, ponieważ oczekuje bezwarunkowej lojalności wobec jej / jego toksycznych zachowań / Narcyzm i toksyczne zachowania

narcystyczny brak zaufania, zdrada, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Narcyz nie ma do nikogo zaufania, obawia się i ubolewa, że w przeszłości „wszyscy go zdradzili”. Zabezpiecza się na różne sposoby, zawsze trzymając bliskich na dystans w pewien sposób, tłumacząc to na różne skomplikowane, zakręcone sposoby.

Tylko problem polega na tym, że traktuje osoby w sposób toksyczny i OCZEKUJE w zamian BEZWARUNKOWEJ LOJALNOŚCI. Jeśli ktoś nie dotrzymuje tej bezwzględnej lojalności, to jest od razu podejrzany.

W końcu jak się mówi o narcyzie, jest tylko „ja, ja, ja i ja” 🙂 Na zasadzie „moja ważna postać, która jest tak wspaniała i wzbudza tak wielkie zainteresowanie, że muszę ją chronić na wszelkie sposoby”

Między innymi z tych powodów, uważa się, że nie zbuduje się prawdziwej więzi z narcyzem, relacja jest powierzchowna i kontrolowana przez narcyza. 

W końcu narcyzm to mechanizm obronny, co wiele wyjaśnia. 

Oczywiście dla wizerunku i pozyskiwania korzyści od innych, narcyz użyje pięknych słów, by wyglądało, że jest inaczej, ale lepiej patrzeć na CZYNY, czy mają pokrycie w słowach.

Wnioski i czerwone flagi (ostrzeżenia):

Jeśli ktoś kontroluje, kręci, manipuluje – to znaczy, że jej / jego zachowanie wynika ze strachu, a nie miłości. 

Pojawia się paranoja, że wszyscy mają złe intencje., nawet tam, gdzie ich nie ma.

Pojawia się stały element narcyzmu – podkreślanie własnej wielkości.

Oczekiwania zawsze prowadzą do rozczarowania – to bycie zamkniętym, a nie otwartym.

Narcyz jest zawsze ofiarą, a inni są winni i źli – z takiego podejścia nie ma rozwoju. 

Narcyz przedstawia się również jako waleczna ofiara, która przeżyła tak trudne zdrady i wyszła z tego zwycięsko – to manipulacja, która ma na celu wybielenie własnego wizerunku. 

Jeśli nie mamy siły na to, by otworzyć serce i być zranioną, to nie ma wrażliwości i nie ma prawdziwej więzi. To skazanie się na życie w pozornym bezpieczeństwie, ale wielkiej samotności.

Stale prowadząc STRATEGIE w swojej głowie, odcinamy się od mądrości serca i komplikujemy sobie i innym życie, które mogłoby być dużo prostsze. 

Wizerunek dla narcyza jest priorytetem i poświęci innych dla utrzymania go, zwłaszcza jeśli ktoś zobaczył prawdę na jej / jego temat. Stąd bierze się wiele jej / jego strachu.

Narcyz zawsze musi być wyżej od drugiej osoby w relacji – tu nie ma rozwoju dla drugiej osoby, ponieważ to wzbudza poczucie zagrożenia u narcyza.

Ten artykuł ma na celu ROZRÓŻNIANIE, a nie krytykowanie.

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s