Jak wyglądają “przeprosiny” narcyza, czyli kolejna manipulacja. Jeśli ich nie przyjmiesz to wpadnie w szał / Narcyzm i toksyczne zachowania

NARCYSTYCZNE przeprosiny, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Przeprosiny” narcyza

Czy narcyz przeprasza? Tak, jeśli ma w tym cel. Wymaga, aby “skasować” przeszłość, a jeśli temu nie ulegniesz, to nawyzywa Cię za wszystkie czasy, rzuci bezpodstawne oskarżenia, obwini i wpadnie w szał. To jedno z typowych zachowań narcystycznych.

Można z tego od razu wywnioskować, jak szczere są to przeprosiny, jeśli ktoś wpada w szał, gdy na nie zareagujesz po myśli narcyza…

Czy narcyz przeprasza?

Tak, jeśli ma w tym cel, interes, coś chce wywołać, choćby sprawdzić czy ma nad Tobą kontrolę lub chce zmanipulować, pozyskać tzw. paliwo narcystyczne, czyli reakcje emocjonalne, czas, uwagę, trzymać dobre pozory dla własnego wizerunku. 

Lepsze pytanie brzmi, czy przeprosimy narcyza są szczere? Nie, ponieważ są formą kontroli i mają na celu coś wywołać w drugiej osobie lub innych. Nie mają na celu rzeczywistej, długotrwałej zmiany na lepsze oraz nie mają pokrycia w czynach, co widać z czasem. Narcyzowi nie jest przykro, że cierpiałaś.

Gdy narcyz przeprasza, masz mu ulec, musi być po jej / jego myśli. Jeśli więc nie ulegasz temu, używasz jakiś konkretnych argumentów, odnosisz się do tego, jak zachowywał się narcyz i tego co stoi na drodze do PRAWDZIWEGO POJEDNANIA, to stanowisz problem i jest ogromna szansa, że narcyz cię nawyzywa za wszystkie czasy, obwini, oskarży o bezpodstawne rzeczy, generalnie wybuchnie wielką złością i jeszcze dodatkowo oskarży Cię, że to ty jesteś złośliwa i fałszywa.

Narcyz jak zawsze projektuje swoje zachowanie na innych, czyli, widzi w innych to, co sam robi, aby był tym “dobrym”, a druga osoba “zła”.

Jednym z książkowych zachowań narcystycznych jest doprowadzanie do bardzo złej sytuacji, wrogość, pogarda, odrzucenie, obwinianie drugiej osoby, a także włączanie osób trzecich w konflikt i nastawianie ich przeciwko niej – generalnie SPALENIE ZA SOBĄ MOSTU, a potem POWRÓT jak gdyby nic się nie stało, “przeprosiny” z manipulacją, że trzeba skasować przeszłość, ponieważ to jest negatywne tkwić w przeszłości i w żalach.

Bardzo przykra manipulacja, ponieważ wiadomo, że nie należy rozpamiętywać starych spraw, należy je zakończyć, wyciągnąć wnioski i zabrać je ze sobą jako cenne doświadczenie. Niestety, w tym wypadku to jest manipulacja, używanie pięknych słów w złym celu. 

Narcyz zwyczajnie chce się wybielić i nie obchodzą go krzywdy jakie spowodował. Jest mu jedynie przykro z powodu niewygodnych konsekwencji dla siebie samego.

Jak łatwo nie liczyć się z innymi, a potem mówić wielkie słowa o wybaczaniu i tym, że przeszłości nie da się zmienić…

Jak łatwo być łaskawym i „wybaczać” osobie, która zawsze się starała, szanowała i miała dobre intencje. To raczej żadne wyzwanie w takiej sytuacji… O wiele trudniej jest przebaczyć osobie traktowanej jak przedmiot do korzystania i deptania.

To zły pomysł “kasować” przeszłość, wymazywać z pamięci złe wydarzenia. Jeśli je przeżyłaś i nauczyłaś się dzięki temu cennej lekcji, to przecież nie chcesz jej zmarnować, słono za nią zapłaciłaś! Nie chcesz dostać amnezji i powtórzyć kolejny raz to samo, przejść przez ten sam ból.

Zwłaszcza osoba, która bardzo długo ufała i wierzyła w osobę toksyczną / narcystyczną – powinna zacząć zapamiętać wszystko dokładnie, po latach kasowania wszystkich znaków ostrzegawczych i wybaczaniu. 

Wygląda na to, że wystarczy sprawdzić czy osoba poczuwa odpowiedzialność za swoją połowę problemów w relacji (przyjacielskiej, biznesowej lub miłosnej), konsekwentnie odnosić się do problemów jakie zaszły, aby dowiedzieć się z kim masz do czynienia. Reakcja wiele pokaże na temat tej osoby. Oczywiście w tym samym czasie, warto jak zawsze pracować nad sobą i rozwijać się, aby uleczyć swoją połowę problemów i nie przenosić ich dalej 🙂

Wybaczenie przychodzi naturalnie wraz z uleczeniem emocji i pracą wewnętrzną, ale to wcale nie oznacza kontaktu z osobą, której się wybaczyło.

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s