Narcyz OSKARŻA, jakby nagle stracił rozum i miał amnezję, bazuje na abstrakcji i ogólnikach. Trzymaj się FAKTÓW i zachowaj spokój / Przykłady / Narcyzm i toksyczne zachowania

NARCYZ oskarża obwinia, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Narcyz oskarża, jakby nagle stracił rozum, nagle nie miał pojęcia kim jesteś, kim byłaś i co zaszło.

Dziwna forma “amnezji”, ale…

Dobrze wie kim jesteś, ale chce Cię doprowadzić do szału tłumacząc się (to paliwo narcystyczne).

Dlatego nie tłumacz się.

Jeśli musisz, ponieważ jesteś np. w pracy, trzymaj się FAKTÓW i zachowaj spokój.

Narcyz bazuje w swoich oskarżenia na ogólnikach i abstrakcji, a nie rzeczywistości i zaistniałych faktach. 

Przykład, narcyz mówi “źle wykonałaś projekt, miałam przez to tyle problemów, nie spałam po nocach, tyle dodatkowej pracy, jeszcze inni musieli mi pomóc”. Pytasz, dlaczego, co konkretnie wymaga poprawy i słyszysz odpowiedź, która brzmi następująco: “no tam było coś, ale to zmieniłam, bo jednak tak było lepiej, ale wyszło jeszcze coś innego i wtedy okazało się, że wymiary były inne i ktoś coś powiedział”widzisz, że w tym NIE ma żadnej informacji? ŻADNEJ. Zero logiki, zero faktów, zero konkretów. To jeden wielki bełkot, oskarżenia rzucane na wiatr i obwinianie, aby narcyz poczuł się lepiej, plus narcystyczna potrzeba tworzenia dramatu.

Dlatego trzymaj się faktów i unikaj narcyzów 🙂

Kolejny przykład, znasz się z narcyzem kilka lat, myślisz sobie, że mimo dziwnych sytuacji, to generalnie jest dobrze, a nagle się okazuje, że narcyz rozpowiadał o tobie nieprawdziwe lub naciągnięte plotki przez cały ten czas, rozmawia o tobie z innymi w negatywny sposób, nagle oskarża o to, że “jesteś fałszywa, ponieważ to widać po twoich oczach” i “masz negatywną energię, to widać po tobie”. Widzisz, tu znowu nie ma żadnego konkretnego przykładu – ponieważ NIE istnieje.

Być może doszukujesz się w sobie problemów, ponieważ wiesz, że nie jesteś idealna i masz wiele pracy nad sobą, ale lepiej nie słuchać opinii na swój temat od narcyza, tylko od profesjonalisty, coacha, czy zdrowej przyjaciółki, a najlepiej siebie – swojej zdrowej, mądrej i dojrzałej części siebie. 

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s