Zwierzę Mocy Pluskwa – “diabeł tkwi w szczegółach”, inwazyjność, ataki / Znaczenie, symbolika i przesłanie

pluskwa Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości

Zwierzę Mocy Pluskwa znaczenia kluczowe:

Szczegóły mają znaczenie – “diabeł tkwi w szczegółach” – pasożyty – ataki werbalne, fizyczne lub energetyczne – straty – obrażenia – rozłam – podział (zamiast jedności) – stres – trudne doświadczenia – nieszczęście – zła passa – pech – ból – podsłuch – inwazyjność – sprzeciwianie i nasyłanie innych przeciwko jednej osobie – brud – ubóstwo


Spis treści:
Słowo wstępu
Ten świat jest dualny
Moja straszna historia z pięknego hotelu w Paryżu…
Znaczenia kluczowe
Zwierzę Mocy Pluskwa

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Ten świat jest dualny

Dla uspokojenia od razu zaznaczę, że te negatywne rzeczy są wbudowaną częścią życia i nikt ich nie ominie. Czasem jest to “normalna” kolej rzeczy na Ziemi, a czasem sami się do tego przykładamy 🙂 Warto więc pracować nad rozwojem osobistym, aby być w stanie rozróżniać jak sobie sami szkodzimy i to zredukować, a co jest poza naszą kontrolą i nauczyć się przechodzić przez to z większą mądrością, wiarą w siebie i bogactwem wewnętrznym.

Nasz świat jest dualny, jest w nim strona światła i cienia – obie są ważne, ponieważ nie poznalibyśmy własnej siły, gdybyśmy nie przeszli przez problemy, nie zdobylibyśmy mądrości, gdybyśmy nie pomylili się sporo razy, itd.

Te wyzwania tak właściwie, to nie problem. Problemem jest to, że najczęściej nie mamy wiedzy i przykładów, jak sobie z nimi radzić. Od dziecka jesteśmy uczeni wielu rzeczy, ale nie za bardzo prawdziwie potrzebnych życiowych umiejętności.

Nie licz na czas wiecznej błogości, kiedy już załatwisz wszystkie problemy, osiągniesz stan zen oraz olśnienie, nie spotka Cię żadna nieprzyjemna sytuacja i będziesz tylko spełniać swoje marzenia. To nie jest realne 🙂 Ale za to można nauczyć się lepiej sobie z tym radzić. Możesz zajrzeć do tej książki, jeśli problemy Cię przygniatają, przerażają, a chcesz pewniej nawigować po tym zakręconym świecie:

https://ridero.eu/pl/author/dunder_malvina_u4c8g/
EMPIK https://www.empik.com/szukaj/produkt?author=dunder+malvina
PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Malvina-Dunder,a,815824910

Pluskwy to małe owady wysysające krew, żywią się zwierzęcą i ludzką krwią. Pluskwa jest pasożytem jak pijawka, ale ta ma chociaż jedno pozytywne znaczenie związane z detoksem, oczyszczeniem i uleczeniem. Pluskwa to niestety szkodnik siejący spustoszenie. Występuje na całym świecie, zwłaszcza w tropikach i subtropikach, ma długość od 3 do 4 milimetrów.

Moja straszna historia z pięknego hotelu w Paryżu…

Opowiem moją historię związaną z tym tematem… Spałam w pewnie setkach lub tysiącach różnych hoteli (przez częste podróże) i raz zdarzyło się, że moja bliska osoba została pogryziona przez pluskwy… Co ciekawe nie stało się to w zwykłym hotelu w tropikach przy lotnisku, gdzie wynajęliśmy pokój tylko na kilka godzin snu, aby lecieć zaraz gdzieś dalej, tylko w centrum Paryża w drogim, luksusowym hotelu z gwiazdkami. Wcześniej nawet nie wiedziałam o istnieniu tych żyjątek, które mogą ukrywać się w meblach tapicerowanych i wychodzić w nocy na żer. Ja uszłam bez ugryzienia, ponieważ śpię szczelnie przykryta kołdrą z podwinięciem na stopach i często w skarpetkach, pewnie dziwne, ale tym razem mnie uratowało 😉 Natomiast mój narzeczony, który często śpi odkryty, został cały pogryziony, pluskwy potraktowały go jak otwarty bufet w hotelu. Nie dość, że jest to obleśne, wstydliwe, to jeszcze bolesne i musiał iść do lekarza na ratunek, gdy po czasie ugryzienia zaczęły się ukazywać, dopiero po powrocie do domu.

pluskwa Zwierzę Mocy, zwierzęta mocy karty

Zwierzę Mocy Pluskwa

Kiedy się pojawia na Twojej drodze, nadszedł czas na gruntowne porządki, solidne oczyszczenie swojej przestrzeni, energii i wszystkich sfer życia. Przyjrzyj im się dokładnie, czy wszystko jest w porządku? Diabeł tkwi w szczegółach, uważaj, aby nie przeoczyć drobnostek i tego, co pisane drobnym wierszem, aby to, co negatywne “nie rozniosło się” dalej. Zatrzymaj to w porę.

Pluskwy przypominają, że nawet najmniejsze żyjątka mogą mieć wielki wpływ na otoczenie, dlatego lepiej ich nie ignorować. Przychodzi moment kiedy to “małe” jest tak natarczywe, że nawet nie da się dłużej ignorować. 

Oznacza to, że możesz być teraz w sytuacji, gdzie musisz wyznaczyć silną granicę i w razie czego stanąć do jej obrony tyle razy ile trzeba, ponieważ ktoś będzie natarczywie próbował ją przekraczać przy każdej okazji. 

Pluskwy to inwazyjność i jak się mówi “siła złego na jednego”. Może być to czasem osoba toksyczna, która sprzeciwia przeciwko Tobie innych i nasyła swoje “minionki”. 

Nie oddawaj im swojej energii życiowej (krwi), ani emocji, ani uwagi, ponieważ to ich tylko karmi. Każda Twoja reakcja emocjonalne daje im pożywienie! Dlatego najlepsze jest oczyszczenie i wyrzucenie ze swojego życia oraz spokój. Jeśli potrzebujesz pomocy lub zwykłej rozmowy, lepiej udaj się do kogoś niezwiązanego z sytuacją lub do profesjonalisty. Lepiej nie rozmawiać o problemie z osobami wmieszanymi w sytuację, przynajmniej w najbliższym czasie, dopóki wszystko się wyklaruje.

Doceniania najprostsze rzeczy, takie jak sen, wygodne łóżko, urządzenie, na którym czytasz ten tekst, domowe zacisze, ponieważ one nie są gwarantowane. To błogosławieństwa. 

Uważa się, że pluskwy są oznaką ubóstwa lub myślenia z pozycji braku, a nie obfitości. Choć moim zdaniem niekoniecznie, ponieważ czasem jest to zwyczajne ostrzeżenie, by nie wpaść w ubogi stan myślenia, zwłaszcza, gdy przechodzimy przez trudny czas i otrzymaliśmy kilka cisów od losu. Pluskwy nie są występują tylko w ubogich miejscach, ale wręcz przeciwnie, mogą być w luksusowych hotelach, choć oczywiście tu się dba, aby jak najszybciej się ich pozbyć.

Pluskwy mogą również oznaczać brak odpowiedzialności i kontroli. Istnieją pewne warunki, które mogą być siedliskiem tych szkodników i zwykle są to obszary, w których występuje lekkomyślność, nieczystość i brak organizacji.

Są uciążliwym znakiem, że coś musi się zmienić w Twoim życiu. Trzeba je porządnie oczyścić, uporządkować, wyrzucić pewne rzeczy, zorganizować, wprowadzić więcej dobrego. Palo Santo i szałwia to świetne rośliny oczyszczające, które usuwają z domu negatywną energię.

Pluskwy to uciążliwość, której pozbycie się może być trudne. Chociaż nie przenoszą żadnych chorób, mogą powodować wiele problemów.

Pluskwy niosą ze sobą wiadomość, że zbyt długo tkwisz w swoim gniewie i innych niskich emocjach, a teraz musisz coś zrobić, aby poprawić swoją sytuację, już nie da rady ignorować problemy. Aby było jasne, zapewne masz prawo do swojego gniewu, lęku, żalu, itd., ale być może robisz za mało, aby je “przetrawić”. Nie ignoruj swoich emocji, ani nie przerzucaj ich na swoją rzeczywistość widząc je we wszystkich dookoła, tylko nie sobie. To jest trudne! Jeśli potrzebujesz pomocy, poczytaj inne posty na blogu, książki lub poproś o pomoc odpowiednią, wykwalifikowaną osobę.

Nie ma czasu na zwlekanie i przekładanie rzeczy na później.

Niektórzy uważają, że pluskwy są oznaką strachu, a ich pojawienie się w domu jest oznaką, że masz do czynienia z jakimś rodzajem strachu lub niepokoju w swoim życiu. Gdy odkryjesz szkodnika, zapewne odczuwasz strach, obrzydzenie, zmartwienie. Być może stałaś się bardzo pochłonięta swoimi myślami i emocjami, które zaczynasz manifestować w życiu? W życiu jest wiele powodów do strachu i część z nich ma sens, ale tu bardziej chodzi o tworzenie czarnych scenariuszy w głowie i “nakręcanie się” rzeczami, które się nie wydarzyły i być może nigdy nie wydarzą.

Te insekty ukrywają się i wychodzą w nocy, gdy wszyscy śpią, co oznacza ukrycie, utajnienie. Próbujesz coś ukryć (nawet przed samą sobą) czy też może ktoś inny chce przed tobą coś ukryć?

Niektóre kultury uważają, że pluskwy oznaczają pecha, a nawet że ktoś rzucił klątwę, stosował czarną magię. Nawet jeśli to prawda, nie martw się, ponieważ to Ty masz wolną wolę w swoich rękach i tylko Ty wibrujesz swoją energią, nikt inny nie może “wibrować” za Ciebie 🙂 Jeśli masz wysokie, czyste wibracje, to niskie energię nie mają jak się do Ciebie przyczepić. Odbijają się i wracają do nadawcy lub nawet jeśli padnie pod Twoje nogi jakaś kłoda, to możesz ją zwyczajnie przeskoczyć i iść dalej swoją drogą.

Chyba nie ma osoby, która by lubiła te wyżej wymienione negatywne sytuacje, ale ignorowanie ich lub opór przed nimi, nikomu nie pomoże. Wymagają odporności, wytrzymałości, zachowania spokoju, wiary w swoją siłę, zaufania do siebie i siłę wyższą (Bóg, wszechświat, itd), dystansu do siebie i innych, postawy, aby nie brać wszystkiego zbyt poważnie. Ale takie rozliczenie się i zamknięcie rozdziały, otwiera nowy, który jest lepszy. Tego Ci życzę, abyś z odwagą szybko rozprawiła się z tym, co już Ci nie służy i weszła w nowy diamentowy etap swojego życia!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s