Zwierzę Mocy Waran, mityczny smok z Komodo – nieustraszenie, stare dusze, siła alfa / znaczenie, symbolika, przesłanie

waran Zwierzę Mocy, mityczny smok z komodo, znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości.

Zwierzę Mocy Waran kluczowe znaczenia:

Stara wiedza – historia – zmiana – niezależność – pewność siebie – instynkt – siła alfa – żywioł ognia – długowieczność – przekazywanie z pokolenia na pokolenie – przetrwanie – mity – waleczność – wojownik – słowa ostre jak brzytwa – stare dusze – etap samotnej drogi – determinacja – nieustraszenie – agresja – terytorialność 


Spis treści:
Słowo wstępu
Warany ( ciekawostki i film)
Zwierzę Mocy Waran, Smok z Komodo
Znaczenia kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Warany to rodzina jaszczurek, które żyją daleko od nas w ciepłych krajach, takich jak Afryka, Australia, Azja, wyspa Komodo oraz inne otaczające, Timor, Cejlon, Nowa Gwinea. Prowadzą tryb dzienny, polują lub żywią się padliną, potrafią biec do 30km/h oraz pływać w pogoni, wyróżniają się inteligencją. Część waranów wyginęła dawno temu, a te które przetrwały do dziś, to jedne z najstarszych zwierząt na Ziemi. Nawet nieco przypominają małe dinozaury 😉

Najbardziej znanym przedstawicielem jest waran z Komodo, zwany również smokiem z Komodo, który był podobno uważny za mityczną istotę do 1912 roku przez wschodnią część świata. Jest największym z waranów, ma do około 3 metrów i 90 kg. Są drapieżnikami jak inne gatunki, ale także kanibalami. Na terenie, gdzie mieszkają, nie mają innego zagrożenia oprócz siebie, są tzw. drapieżnikami alfa. Polują na na mniejsze zwierzęta lub wielkie jak jeleń, dzik. Jako broni używają swojego ogona o potężnej sile uderzenia oraz zabójczym szczękom. Przez długi czas uważało się, że mają tak specyficzną florę bakteryjną w paszczy (w ślinie), że ugryzienie może spowodować śmierć od infekcji bakteryjnej, jednak są naukowcy, którzy jakiś czas temu wykryli, że warany z komodo i kolorowy, faktycznie produkują jakiś rodzaj toksyny – jadu. Potrafią wchodzić na drzewa i pływać. Ich pokryta grubymi łuskami skóra to zbroja. Mają nie tylko ostre kły, ale także ostre pazury rozszarpujące na strzępy. Ale całe szczęście nie zieją ogniem, jeszcze tego by brakowało 😉 Za to uwielbiają gorące środowisko i temperaturę 35 C. Samice w ostateczności mogą się same zapłodnić (warany są jajorodne), ale wtedy rodzą tylko samce, więc nie jest to najlepsze wyjście dla przetrwania. Mają również specyficzne języki, które wystawiają jak gady. 

Komodo to mała wyspa należąca do Indonezji, która była zamknięta na jakiś czas w 2022 roku, aby odpoczęła od turystów i natura mogła się zregenerować, dlatego jeśli wybierasz się tam osobiście zobaczyć ich smoki, to lepiej sprawdzić dostępność.

Tutaj krótki film z National Geographic w j. angielskim, możesz zobaczyć jak warany wyglądają, jaką mają niesamowitą grubą skórę pokrytą smoczymi łuskami i jak poruszają się 🙂

Zwierzę Mocy Waran, Smok z Komodo

To niesamowite, że generalnie warany i ludzie żyją razem z zgodzie od co najmniej 2 tysięcy lat na jednej małej wyspie Komodo. Dobry przykład na to, że można żyć z innymi, mimo dużych różnic, jak opinie, styl życia, wybory, itp. W Indonezji jest podobno mit o tym, że księżniczka urodziła dwójkę dzieci, jeden człowiek – syn, a drugi jaszczurka – córka. Dorastali razem, ale mieszkańcy nie byli zadowoleni z żyjącej wśród nich gigantycznej jaszczurki. Pewnego dnia Orah wyjechała do lasu i już nie wróciła. Z biegiem czasu Gerong stał się dorosły i zapomniał o swojej siostrze. Był myśliwym i pewnego dnia polował na jelenia, ale na drodze pojawiła się ogromna jaszczurka. Gerong był gotów zapolować na jaszczurkę włócznią, gdy nagle pojawiła się Lea, matka Geronga. Powiedziała mu, że to jej siostra. Gerong przyjrzał się uważnie i rozpoznał Orah. Potem Orah wróciła do lasu, a Gerong do wioski. Od tego czasu mieszkańcy traktują warany z Komodo z szacunkiem.

Waran to przede wszystkim silny żywioł ognia, a także odrobinę wody i ziemi, ale to nie ma tu aż tak dużego znaczenia. Ogień to pasja i inspiracja, energia, która jest bardzo pomocna, gdy jest kontrolowana, ale niestabilna i wręcz niebezpieczna, jeśli nie jest kontrolowana. Ogień reprezentuje światło, ciepło, energię, metabolizm i moc transformacji. Ludzie z silnym elementem ognia mają cechy przywódcze i są żądni przygód, odważni, pewni siebie, zmotywowani, energiczni i postępowi. Trzeba jednak uważać, aby ogień się szybko nie wypalił, w dosłownym znaczeniu jest stanem fizycznym, emocjonalnego i psychicznego wyczerpania spowodowanego przez długotrwałe zaangażowanie w sytuacje, które są obciążające.

Jeśli jesteś w zagmatwanych lub napiętych sytuacjach, waran przynosi wiadomość o wytrwałości. Teraz nie czas na poddanie się domniemanemu wrogowi. Nawet, gdy sprawy nie rozwiązują się tak szybko, jak byś chciała, to nie poddawaj się. Smok z Komodo jest wojownikiem i strażnikiem. Gdy przejdziesz przez najgorsze, wyniesiesz z tego uniwersalną mądrość, jaka będzie Ci służyć oraz doświadczenie, z jakiego będziesz mógł być dumny. 

Jak już czytałaś, waran to po prostu smok, nie ma chyba nic gorszego, niż wejść na terytorium takiego drapieżnika, dlatego jest to również ostrzeżenie przed przekraczaniem cudzych personalnych granic i pilnowaniem swoich własnych, aby inni ich nie przekraczali, ponieważ mogą się wtedy posypać ostre jak brzytwa słowa, a nawet może to spowodować ogień, zapalenie się do czerwoności i agresji. Waran to nie mały kąsający piesek, jak ugryzie to konsekwencje są bardzo poważne.

Waran może zapowiadać samotny okres w Twoim życiu, ale to nie musi być długo, zależnie od Twojej sytuacji i preferencji. Czasami to tylko kilka dni lub tygodni, kiedy musisz się wycofać. 

Nie usłyszysz mądrości swojej duszy, gdy spędzasz czas z innymi, rozmawiasz, pracujesz, itd. Potrzebujesz ciszy, by usłyszeć subtelny głos wewnętrzny i przygotować się na szybkie podejmowanie decyzji i działanie, kiedy przyjdzie ten moment. Dlatego tym bardziej, jeśli możesz, poświęć chwilę na odbudowanie sił, np. wyspanie się i uporządkowanie swoich uczuć. Potem możesz wrócić do swojego życia z czystą głową i energią gotową do akcji.

Czy czujesz strach lub masz wrogów, którzy stoją na Twojej drodze do celu? 

Jeśli pojawia się jakiś konflikt, wyzwanie na horyzoncie, stój twardo na ziemi, postaraj się, aby Cię  stres nie poruszył i nie zwalił z nóg, a emocje nie wytrąciły z równowagi. Waran radzi sobie dobrze na lądzie, w wodzie i na drzewach, każdych warunkach oraz przetrwał chyba wszystko, w końcu pojawiły się na Ziemi prawdopodobnie ok 3.8-3.6 mln lat temu. To czas, by stanąć do walki, jeśli trzeba. Rusz do przodu i zawalcz o siebie i swoje cele z siłą i autorytetem – oczywiście NIE jak zwierzę, ponieważ my ludzie, powinniśmy zachowywać się w sposób cywilizowany i podlegamy prawie karmy, więc każdy z nas zbierze to, co zasiał. To jest element starej wiedzy, o którym dobrze wiedzą stare dusze.

waran, smok z komodo Zwierzę Mocy, zwierzęta mocy karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s