Zwierzę Mocy Ośmiornica i Kałamarnica – samouk, niezależność, inteligencja, najwyższy cel / Znaczenie, przesłanie i symbolika

ośmiornica, kałamarnica Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Ośmiornica znaczenie kluczowe: samouk – niezależność – inteligencja – nauka od środowiska – strategie – pomysłowość – kamuflaż – żywioł wody – emocje i uczucia – elastyczność – dopasowanie – ciekawość – kreatywność – regeneracja – odbudowa utraconego – błyskotliwa ucieczka od niebezpieczeństwa – wyższy cel – pozostawienie po sobie czegoś ważnego dla potomnych


Spis treści:
Słowo wstępu
Opis
Film
Zwierzę Mocy Ośmiornica
Znaczenie kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Ośmiornica wygląda jak z innej planety, ma osiem macek, przyssawki, potrafi zmieniać kolor i strukturę skóry kamuflując się z otoczeniem, psika atramentem, który nazywa się sepia i odrzutuje się jak rakieta. Jest mięczakiem, który był długo zaliczany przez wielu ludzi, jako raczej prymitywny, aż do czasu słynnego filmu na Netflix “My octopus teacher”, polski tytuł “Czego nauczyła mnie ośmiornica”.

Moim zdaniem film bardzo ciekawy, poruszający, a także nagrania niesamowicie wysokiej jakości. Warto zobaczyć, ponieważ ocean to inny świat, jakiego nie widzimy na codzień, nie mamy stałego dostępu, aby zanurzać się w nim na jak długo chcemy i eksplorować co tam się dzieje. Pomijam to, jak filmowiec, który to nagrał, potrafi świetnie pływać, nurkować i zna się na środowisku wodnym. Pokazuje nam świat niedostępny dla większości.

Zwierzę Mocy Ośmiornica

Czego możesz nauczyć się o siebie, swoich emocjach i swoim otoczeniu?

Ośmiornica związana jest z żywiołem wody, to wgląd w podświadomość, emocje i uczucia, oczyszczenie i ruch. Księżyc wpływa na oceany, gdy rośnie i maleje, a także na nas samych. 

To stworzenie morskie dotyka naszych głębokich emocji i ma zdolność, by poruszać się po tym niedostępnym miejscu z łatwością.

Ten mięczak nie ma kości i jest bardzo elastyczny, jak woda, która dopasowuje się do kształtu naczynia. 

Ośmiornica w razie potrzeby wychodzi na ląd, gdy poluje lub ktoś na nią poluje, ale musi powrócić do jej domu.

Prowadzi nocny tryb życia, co jeszcze bardziej podkreśla powiązanie z księżycem, który rządzi ruchem oceanów, przypływami i odpływami, energią kobiecą, emocjami i uczuciami, podświadomością, tym co niewidoczne, ukryte, nieuchwytne.

Porusza się po samym dnie swojego królestwa, mieszka pod kamieniami, w różnych szczelinach, zakopuje się w piasku, muszlach oraz przykrywa wodorostami. 

Często wykorzystuje prądy oceaniczne, by poruszać się i płynie wraz ruchem wody, to jest wskazówka, by wykorzystać moment i energię, by nie zużywać swojej siły na marne. Ośmiornica napewno nie dryfuje z prądem, ale jest sprytna i inteligentnie porusza się po swoim środowisku. Jeśli poczujesz emocje, to daj sobie je poczuć, nie walcz z nim, oczywiście również nie wyrzucaj ich na inne osoby, ale zwyczajnie poczuj i zobacz gdzie Cię chcą zaprowadzić i co pokazać. Jak to zwierzę, które bazuje na dnie mórz, pamiętaj o stabilności i uziemieniu…


Tutaj możesz zobaczyć jak ośmiornice są ciekawskie i interaktywne 🙂

A tutaj spotkanie nurka z gigantyczną ośmiornicą:


Wyobraź sobie, że zanurzasz się w oceanie i osiadasz na dno, czujesz przepływy prądów wody i tak samo emocji, ale stoisz na ziemi (na piasku) i czujesz stabilność. Odczuwasz emocję, a ona po chwili naturalnie sama odchodzi, dokładnie tak, jak prąd wodny, który zawsze się porusza i rozchodzi, nigdy nie zostaje w miejscu. Bolesne, nieprzyjemne, ciężkie emocje zawsze w końcu odejdą, więc nie trać nadziei. Te dobre, przyjemne emocje, też kiedyś odejdą, nie trzymaj się ich kurczowo, ponieważ będziesz walczyć z prądem. 

Jak się mówi, nic nie trwa wiecznie, wszystko przeminie, ponieważ takie jest tutaj prawo. 

Jeśli ten głowonóg straci mackę w wyniku ataku, jego organizm odbudowuje nową. Natura jest niesamowita, że tak stworzyła te zwierzęta i mogą pozbierać się po tak dotkliwym obrażeniu. To dodaje nadziei, że o nas również dba, choć w inny sposób i możemy ZREGENEROWAĆ SIĘ po trudnych przeżyciach.

Nasza dusza ewoluuje z każdym doświadczeniem.

Przypomina nam, abyśmy nigdy nie koncentrowali się na naszych ograniczeniach, a zamiast tego wykorzystywali naszą kreatywność do pokonywania przeszkód i rozwiązywania problemów.

Cechą charakterystyczną tego mięczaka jest wysoka umiejętność poznawcza. Ma dobrą pamięć i zdolności logiczne, inteligencję i zaradność. Mimo, że rodzice jej niczego nie nauczyli, ponieważ giną jakiś czas po złożeniu jaj, to ośmiornica uczy się od otoczenia, obserwuje, jest ciekawa, próbuje, wykorzystuje różne sposoby na to, by przeżyć, a nawet się bawi.

Korzystaj ze swojej inteligencji emocjonalnej, a także logicznej. Sama duchowość na Ziemi nie jest wystarczająca i sam umysł również nie wystarcza, by rozwijać się. 

Ośmiornica to mistrz kamuflażu, może nawet zmienić kształt, strukturę skóry, otoczyć się muszelkami, wyglądać jak liść. Oznacza to „ukrywanie się” w niebezpiecznych lub niepewnych sytuacjach oraz unikanie bycia na widoku wraz ze wszystkimi opiniami, planami, celami, itd. Nie pokazuj swoich asów w rękawie, pewne rzeczy powinny zostać tajemnicą, ponieważ nie każdy ma wobec innych dobre intencje. 

Ośmiornica ma osiem nóg, które reprezentują NIESKOŃCZONOŚĆ, koło życia, cykle. Wykorzystaj całą swoją wiedzę, doświadczenia, którą zgromadziłaś do tej pory i skoncentruj się na tym, co pomaga Twojej duszy, co będziesz kiedyś mogła zabrać do innych wymiarów. 

Kolejną cechą bardzo specyficzną jest to, że po zapłodnieniu ośmiornice zaczynają stopniowo umierać. Samiec zaczyna się starzeć od razu i ginie w ciągu kilku tygodni, a samica składa sznury jaj i opiekuje się nimi 24/dobę, dostarcza im tlenu, ochrania, nie robi nic innego, nie poluje i nie żywi się. Gdy jaja zaczynają się powoli wykluwać, ośmiornica jest już ledwo żywa i umiera. Pozostawienie po sobie potomstwa jest dla ośmiornic ostatecznym aktem życia i całkowitym spełnieniem.

Młode ośmiornice muszą przetrwać same, siłą rzeczy nie mają nikogo do ochrony, nauki, wprowadzenia w trudne życie podwodne. Muszą być inteligentne, aby nauczyć się same wszystkiego ze swojego środowiska, mieć czujne zmysły i instynkt, 

Jest takie powiedzenie, umiesz liczyć, to licz na siebie 🙂 Ale nie w znaczeniu negatywnym, że nikomu nie można ufać, ponieważ to nie jest fakt, ale w takim, by brać pełną odpowiedzialność za siebie, nauczyć się wielu umiejętności życiowych i praktycznych, nabrać “mądrości ulicy”, czyli nie tylko z książek i wykładów z dyplomami, ale z czystej praktyki. Nieważne jaki to ma prestiż i status, ważne by działało. 

Idź drogą swojego powołania, by zostawić tutaj coś wartościowego na ziemi po sobie, zostawić kiedyś tę ziemię lepszą, niż ją zastałaś. Powodzenia!

Zwierzę Mocy Ośmiornica znaczenie, przesłanie, symbol, karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s