Zwierzę Mocy Goryl – ogromna siła, inteligencja, autorytet i pokojowe nastawienie / Znaczenie, przesłanie i symbolika

goryl Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Goryl znaczenie kluczowe: siła – spokój – komunikacja – inteligencja – szacunek do samego siebie – autorytet – współczucie – role społeczne – więzi łączące osoby – lojalność – pielęgnowanie – przywódca – godność – ciekawość – zaradność – niezawodność – stabilność – niezachwianie – pewność siebie – wrażliwość – wspólnota – obserwacja – dobra pamięć – agresja – zastraszanie


Spis treści:
Słowo wstępu
Opis
Interakcja z gorylami w naturze
Zwierzę Mocy Goryl
Znaczenie kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…
Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!
Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.
Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Goryl to niesamowicie wielkie, silne i umięśnione zwierzę roślinożerne, które może podnieść nawet około 980 kg, sam waży do 200 kg i ma unikatowy odcisk palca (jak człowiek). Prowadzi spokojny tryb życia, nocą i popołudniu odpoczywa, żyje na ziemi, choć potrafi dobrze poruszać się po drzewach. Śpi na zbudowanym legowisku z gałęzi i liści.

Żyje w rodzinach na swoim wybranym terytorium, na obszarach Afryki środkowej, głównie w Kongo, Ugandzie i Rwandzie, gdzie można się wybrać ze specjalnym przewodnikiem, który prowadzi śladami goryli, by zobaczyć je w ich naturalnym środowisku. Nazywa się to “gorilla trekking”, co jest dosyć kosztowne (od ok. 200 – 1500 USD za dzień) i czasochłonne, zabiera około 3 dni na wysokim terenie, gdzie powietrze jest rzadsze, ale to przygoda życia. Trzeba zachować dystans do goryli, ale czasem one mogą podejść do człowieka, pewnie z ciekawości i nawet dotknąć. Nie odnotowuje się napadów goryli na ludzi. Były wypadki w historii, ale rzadkie i z winy człowieka. Goryle górskie to spokojne zwierzęta, które nie zaatakują nikogo, jeśli nie zostaną sprowokowane, poirytowane, szturchane lub wystraszone. Jeśli dochodzi do spotkania i wszystko odbywa się spokojnie, to każdy wraca do swoich spraw. W sytuacji, gdy goryl jest zdenerwowany, podobno najlepiej okazać spokój i uległość, bardzo powoli wycofywać się. Oczywiście sprawa ma się inaczej, gdy to dzikie zwierzę jest trzymane w klatce, zoo, czy innych sztucznych warunkach i jest sfrustrowane, nieszczęśliwe oraz oderwane od korzeni. Jeśli człowiek stosuje się do zasad panujących w parkach natury w Afryce, jest to najbardziej etyczny rodzaj interakcji z tymi niesamowitymi zwierzętami.  

Niestety goryle są gatunkiem zagrożonym wyginięciem. Im więcej jako ludzkość wycinamy lasy, tym mniej miejsca i pożywienia dla zwierząt.

zwierzę mocy goryl znaczenie przesłanie symbol

Zwierzę Mocy Goryl

Goryl to głównie symbol siły, nie tylko fizycznej, ale także emocjonalnej, duchowej i psychicznej.

Przesłaniem jest spokój, niezawodność i bycie skałą dla siebie oraz innych w trudnych chwilach. Twoja obecność może wprowadzać komfort i wsparcie. 

Grupa goryli ma ok. dziewięciu członków, którzy porozumiewają się za pomocą dźwięków i gestów, są bardzo wyczuleni na dynamikę grupy, interakcję i energię każdej sytuacji.

Współpracują w grupie, która składa się zazwyczaj z samca, kilku samic i dzieci, a każdy członek dobrze zna swoją rolę. Lubią mieć kontakt ze sobą i spędzać razem czas, pielęgnować, rozmawiać, wspólnie opiekować dziećmi, itd. 

Goryle są lojalnymi przywódcami, odpowiedzialnymi za całą grupę. Cieszą się dużym szacunkiem wśród członków swojego stada. Wszystkie goryle zwracają się do samca w roli przywódcy, aby podejmować decyzje, rozwiązywać problemy, znajdować nowe żerowiska i zapewniać ogólne bezpieczeństwo. Tutaj goryl symbolizuje szacunek w hierarchicznej grupie.

Mądry lider rozumie, że słuchanie i konsekwencja są o wiele bardziej skuteczne, niż agresywne polecenia lub insynuacje, “miła krytyka”, fałsz, knucia, dramaty.

Bycie silnym przywódcą polega na przyciąganiu swoją energią i autentycznością. Jeśli wykształcasz w sobie takie cechy, ludzie postrzegają cię jako przywódcę ze względu na siłę, uczciwość i honor. Promieniujesz siłą, mocą i odwagą, ale masz też miękką stronę. Jesteś wrażliwy, potrafisz kochać i współczuć, troszczysz się o ludzi wokół i chronisz ich.

Goryle bawią się, płaczą, kochają, smucą, złoszczą. Jednak w przeciwieństwie do ludzi, nie ukrywają swoich uczuć przed innymi członkami stada. Częścią mądrości goryla jest inteligencja emocjonalna i unikanie tłumienia pojawiających się emocji.

Sama obecność goryla jest bardzo silna, mimo, że zwierzę jest spokojne. Wygląd i postawa wywołują respekt. To bardzo ciekawe i piękne połączenie, a także inspiracja, że możemy być spokojne i silne jednocześnie, mieć silną rolę społeczną oraz wrażliwość i współczucie wobec innych.

Goryl jest fizycznie bardzo silny, ale nie wykorzystuje tego, by krzywdzić innych. Te łagodne olbrzymy, w swoim otoczeniu są zazwyczaj spokojne i cierpliwe. Służą jako przypomnienie, aby zrównoważyć władzę i autorytet ze sprawiedliwością i miłością. 

Naukowcy uważają, że geny goryla i  człowieka różnią się od goryla tylko w niewielkim procencie. “Genomy wszystkich trzech gatunków są w każdym razie bardzo podobne: ludzie i szympansy mają ponad 98% wspólnych genów, podczas gdy ludzie i goryle ponad 96%”

Goryle są inteligentne, mogą nauczyć się nawet języka migowego, aby komunikować się z ludźmi, używać podstawowych narzędzi. Tak więc, goryl oznacza intelekt, zdolności adaptacyjne i pomysłowość.

Są również świetnymi obserwatorami i uczą nas bycia “tu i teraz”, obecności w każdej chwili myślami i emocjami. Nie chodzi o to, by być stale szczęśliwą, ponieważ to nierealne, ale by zauważać co się dzieje. Bądź uważną obserwatorką swojego życia, dzięki czemu, więcej się nauczysz o sobie, innych i świecie. Wykorzystaj swoje umiejętności obserwacji podczas zawierania nowych znajomości lub wzmacniania więzi w istniejących związkach.

Goryle mają też świetną pamięć, potrafią rozpoznawać twarze i miejsca po latach. Być może masz dobrą pamięć, która teraz wskazuje Ci na coś ważnego?

Jak wszystkie zwierzęta, goryle mają zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy, a do nich należą agresja, złość,  gniew, niechlujność, lenistwo.

Goryl Zwierzę Mocy przesłanie, znaczenie, karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s