Zwierzę Mocy Foka i Uchatka – pocieszenie, rozweselenie, wyobraźnia, zabawa – przesłanie, symbolika, znaczenie

Foka, uchatka Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Foka i Uchatka znaczenie kluczowe:

Pocieszenie – rozweselenie – radość – zabawa – entuzjazm – dziecięca ciekawość – otwartość – przyjaciel – dobry towarzysz – elastyczność – lekka postawa – pokonywanie problemów, jak przeszkód na placu zabaw – kreatywność – lekkoś ducha – wdzięczność – przygody – łagodność – wyobraźnia – elastyczność – stabilność emocjonalna – tu i teraz


Spis treści:
Słowo wstępu
Zwierzę Mocy Foka i Uchatka
Znaczenia kluczowe


Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Foka i uchatka to różne gatunki zwierząt, ale ich znaczenie, jako Zwierzęta Mocy są podobne.

Zwierzę Mocy Foka i Uchatka

To niesamowite jak foki uwielbiają zabawę. Niektórzy nurkowie porównują je do psów ze względu na to, jak są przyjazne, zaczepne, aby się bawić. Dlatego foka przypływa do Ciebie, gdy masz zmartwienia i chce Cię rozweselić!

Tutaj możesz zobaczyć film jak foki zachowują się pod wodą. Nurek opowiada jak mają różne charaktery, ale wiele z nich uwielbia się bawić, ale nie robi krzywdy, mimo że są dużymi, ciężkimi dzikimi zwierzętami:

Oczywiście foki mają również drugą stronę, są nieśmiałe i wcale nie chcą podpływać do ludzi, są drapieżnikami, ale to naturalne i zaraz przejdziemy do pozostałych znaczeń.

Chce odwrócić Twoją uwagę od zmartwień, abyś nie brała swoich problemów zbyt poważnie – nie zrozum tego źle – problemy przez jakie przechodzisz są ważne, ale Twoje emocje są najważniejsze, dlatego trzeba je trochę rozweselić. Dużo łatwiej wtedy pokonać przeszkody. Na świecie jest wiele rzeczy, jakie są martwiące, nawet szokujące i przerażające – ale nie możemy im się dać pochłonąć, to ani Tobie, ani światu nie wyjdzie na dobre.

To przypomnienie o wdzięczności za wszystko kim jesteś i co masz, ponieważ to łatwy i szybki sposób, by zmienić koncentrację ze zmartwień na dobro. Jeśli rzeczywiście odczujesz wdzięczność w sobie, to podwyższasz swoje wibracje i przyciągasz więcej dobrego, zamiast tego, czego nie chcesz!

Wyznacz sobie moment w ciągu dnia, by odetchnąć lub wyjść w ładne miejsce. Spójrz dookoła, skoncentruj się na obecnej chwili, która jest najważniejsza (nie przeszłość, nie przyszłość).

Zastanów się, co lubisz robić? Kiedy wyznaczysz na to czas?

Pomyśl o dzieciach na placu zabaw, przechodzą przez przeszkody z radością. Są zajęcia na np. siłowniach, gdzie uczestnicy tworzą sobie coraz to bardziej wymyślne przeszkody, aby je pokonywać, ponieważ chcą się sprawdzić i wyćwiczyć, to ich nakręca do działania. Niektórzy wolą rozwiązywać krzyżówki, sudoku, grać w scrabble. Artyści inspirują się kolejnym projektem, który jest jeszcze większym wyzwaniem, niż wszystko co robili do tej pory, dzięki temu wstają rano z łóżka, aby jak najszybciej działać. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi, problemy i wyzwania mogą nas pozytywnie doładować energią do działania, nadać sens życiu. Co to jest dla Ciebie?

Foka, Uchatka Zwierzę Mocy, Malvina Dunder (2)

Nie bój się zaczynać coś nowego, ani wygłupić się, ani popełnić błędy.

My ludzie, często jesteśmy zbyt poważni i przeszliśmy przez tyle krytyki, upokorzeń, arogancji i agresji w życiu, że trzęsiemy się, gdy mamy spróbować coś nowego, co naturalnie wiąże się z tym, że będziemy najgorsi przez początkujący okres, przewrócimy się, powiemy coś głupiego, nie będziemy wiedzieć wielu rzeczy i będziemy popełniać błędy. 

Foka lubi akrobacje, to “showman”, klaun, który nie boi się tego, co ludzie o niej pomyślą. Wygłupia się i wprawia innych w radosny śmiech. Przyzwyczajeni jesteśmy widzieć foki w wodnych zoo, które robią sztuczki dla publiki za jedzenie, ale te w środowisku naturalnym również uwielbiają podpływać do nurków z ciekawością i gotowością do zabawy.

To przesłanie, aby wyjść poza strefę komfortu. Jak możesz to zrobić, gdy się boisz? Przede wszystkim przypominając sobie, że wszyscy jesteśmy ludźmi i nikt ekspertem się nie urodził. Każdy ma swój czas i swój rytm. Każdy ma inny start w życiu. Nie możemy się do siebie porównywać, ponieważ jesteśmy różnymi ludźmi, z różnymi predyspozycjami i różnymi doświadczeniami. 

Foki spędzają swoje życie w wodzie, ale rodzą dzieci na lądzie. Jest tutaj równowaga żywiołu wody i ziemi, czyli emocji i uczuć oraz stabilności materii. Woda nie ma kształtu, rozlewa się na wszystkie strony, a ziemia jest materią, jak naczynie. 

Kreatywność, miłość, współczucie, wyobraźnia, marzenia, wizje – są jak woda i potrzebują naczynia. Żywioł ziemii jest jak granice, naczynie, które nadaje im struktury, pozwala skoncentrować je i tworzy idealne połączenia, by wzrastać. 

Foka podkreśla znaczenie wyszukiwania szczęścia w swoim życiu każdego dnia. Opowiedz dowcip, posłuchaj go lub znajdź inny sposób na wywołanie śmiechu, to podniesie wszystkich na duchu.

Wraz ze zdrową porcją fantazji, foki wydają się mieć nieskończoną energię, entuzjazm i zaraźliwą miłość do przygód.

Jeśli jesteś tutaj i symbolicznie przypłynęła do Ciebie Zwierzę Mocy Foka, poczuj jej przyjazną, lekką i entuzjastyczną energię, którą się z Tobą dzieli. Wszechświat Cię kocha i przypomina o tym, że nie jesteś sama.

Wystarczy spojrzeć na foki, aby od razu nam się humor poprawił i rozczuliły nas swoim urokim i słodkością 🙂


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s