Zwierzę Mocy Panda – siła spokoju, determinacja, harmonia sprzeczności – znaczenie, symbolika, przesłanie

panda Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Panda znaczenie kluczowe:

Delikatna siła – pokój – determinacja – cierpliwość – szczęście – pozytywne nastawienie do życia – zabawa – niezdarność – równowaga energii męskiej i żeńskiej Yin i Yang – połączenie ze wschodnią mądrością – energia skoncentrowana na sercu – zdolność pielęgnowania – znaczenie emocji – dbanie o swoje otoczenie – stabilny postęp – harmonia sprzeczności


Spis treści:
Słowo wstępu
Opis
Zwierzę Mocy Panda
Znaczenie kluczowe


Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Opis

Panda wielka, niedźwiedź bambusowy mieszkający w Chinach. Waży 70-110 kg i ma wzrost 1,2–1,5 m, długość życia 20-30 lat. Żyją zazwyczaj samotnie, poruszają się, by szukać nowe pędy bambusa, ale powoli oszczędzając energię. Układ pokarmowy pandy jest jak u drapieżnika, ale pożywią się roślinami i zjada ok. 12 kg bambusa dziennie (podobno też bardzo rzadko je ryby itp.). Wielu zoologów wskazuje też, że ma układ rozrodczy jak szop, a nie niedźwiedź, dlatego były problemy z klasyfikacją tego gatunku. Również mleko jakim karmią pandy młode, nie przypomina mleka innych ssaków, stąd problem z utrzymaniem ich przy życiu w sztucznych warunkach.

Jest tylko 1864 osobników (na dzień dzisiejszy, miejmy nadzieję, że szybko wzrośnie), gatunek jest zagrożony wyginięciem przez coraz mniej miejsca dla nich.

To zwierzę narodowe Chin.

Zwierzę Mocy Panda 

Panda to silny niedźwiedź, ale bardzo łagodny i pokojowy. Jednak wyróżnia się wielką determinacją i cierpliwością, gdy chce osiągnąć cel. Pandy często są bardzo niezdarne, ale wygląda na to, że się tym w ogóle nie przejmują i wytrwale dążą do celu. To przesłanie, żeby nie zbaczać z drogi i obranego celu, nawet jeśli popełniasz wiele błędów i wiele rzeczy Ci nie wychodzi. Nic nie szkodzi, z perspektywy wyższej, to tylko więcej doświadczenia i nauki dla Ciebie, które w przyszłości Ci się przydadzą. 

Tutaj na video młode pandy, jak widać bardzo zdeterminowane 😉

Mądrość pandy uczy, jak spokojnie i sukcesywnie iść przez życie, utrzymując stałe tempo i kierunek. W kulturze Wschodu zwierzę to jest symbolem pokoju i harmonijnego rozwiązywania konfliktów.

Dbaj o swój komfort, troszcz się o siebie lub innych, odżywiaj się zdrowo, spędzaj jak najwięcej czasu w miejscu o ciepłej atmosferze. Panda jest symbolem energii skoncentrowanej na sercu, a jej duch zajmuje się aspektami naszego życia związanymi z pielęgnacją i kultywowaniem łagodności i pełnej miłości troski.

Panda spędza większość życia samotnie, co wskazuje na czas samotności, niezależności, wyznaczania granic, być może właśnie po to, aby mieć czas na dbanie o siebie i wprowadzenie równowagi w życie.

Każdy potrzebuje swojej przestrzeni – wygodnego i bezpiecznego miejsca, domu, gdzie może odpocząć po dniu, chaosie świata zewnętrznego. W naturze pandy lubią bardzo ciche, spokojne miejsca. Usuwaj ze swojego życia i przestrzeni źródła negatywnych emocji.

Jeśli pojawia się jakiś konflikt lub trudna chwila, trafiając na Zwierzę Mocy Panda, staraj się go rozwiązać pokojowo lub odsunąć.

Pielęgnuj swoje emocje i dbaj o swoje cenne serce.

Panda symbolizuje sprzeczność, ponieważ jej układ pokarmow jest jak u drapieżnika, ale żywi się roślinami oraz jej układ rozrodczy jest jak u szopa, a nie jak u niedźwiedzia, dlatego ciężko ją było zaklasyfikować do konkretnej grupy. Na ziemi mamy tendencję, aby nadać komuś / czemuś łatkę, włożyć do jednej kategorii, ale człowiek, świat, emocje, sytuacje są kompleksowe i wielowymiarowe. Np. możesz być spokojna i aktywna, kobieca i silna, możesz kogoś kochać, ale być zła w jakiejś sytuacji, możesz być męski i wrażliwy. Nie pozwól, by ktoś Cię włożył do małego pudełka i przykleił etykietkę 🙂 Niech robią i myślą, co chcą, ale poznawaj swoją wielowarstwową istotę i ufaj sobie oraz osobom, które mają Twoje dobro ma celu.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo 🙂 Pandy znane są ze swojej niezgrabności w ruchach i upadkach. Uwielbiają się turlać, fikołkować i ryzykować, ale niestety też przez to krążą żarty, że to i tak cud, że nie wyginęły i dlatego są gatunkiem zagrożonym wyginięciem 😉 Oczywiście wiemy, że to wycinanie lasów przez ludzi jest tego przyczyną, ale obserwując pandy, można się czasem przerazić:

Te misie są czarno – białe symbolizując energię Yin i Yang. To w nauce wschodu jest energia męska (yang) i żeńska (yin), które nie mogą bez siebie istnieć bez zaburzenia równowagi. 

Energia żeńska YinEnergia męska Yang
Przyciąganie
“Pasywność” w dobrym znaczeniu
Powolność
Otrzymywanie
Intuicja
Czucie
Wewnątrz
Ciepło
Delikatność
Kreatywność
Zmyslowość
Spokój
Granice
Opieka (nad młodszymi i mniejszymi. Nie dorosłą zdrową osobą)
Skupienie na relacjach
Wrażliwość
Lekkość
Aktywność – działanie
Szybkość
Dawanie
Myślenie
Logika
Na zewnątrz (ekspansywność)
Skupienie na celu
Wsparcie
Ochrona
Ukierunkowanie
Odwaga
Dyscyplina
Pewność siebie
Skupienie na pracy
Decyzyjność
Powaga
Inicjowanie
Planowanie
Brak harmonii:
Ofiara
Bezsilność 
Słaba
Manipulacja
“wiszenie na kimś”
Zależność
Uległość
Dramat 
Nadmiar emocji
Ofiarowanie siebie
Poświęcanie dla innych
“Podlizywanie”
Brak asertywności
Brak harmonii:
Wykorzystywanie 
Agresja
Kontrola
Obsesja
Walka
Krytyka
Unikanie
Nie wspieranie
Brak stabilności
Konfrontacja 
Zawłaszczanie 

Zastanów się jak możesz te energię w sobie zrównoważyć i w jakich sytuacjach możesz wykorzystywać, np. energii męskiej w pracy, a żeńskiej w domu lub męskiej w związku i żeńskiej, aby zrozumieć swoje emocje.

panda Zwierzę Mocy znaczenie, karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s