Zwierzę Mocy Żaba i Ropucha – szczęście, bogactwo, manifestacja celów / znaczenie, symbolika, przesłanie

żaba ropucha Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Żaba

Szczęście – skok do przodu – witalność – zmiana – szybkość – raptowna przemiana – odnowienie – świeżość – deszcz – rześkość – potencjał – wzrost – płodność – bogactwo – głos – oczyszczenie – deszcz – żywioł wody – wiosna – narodziny – Yin – księżyc – zdrowie – skok poza strefę komfortu

Zwierzę Mocy Ropucha

Bogactwo – obfitość – płodność – magia i czary – wielkość – stabilność – długowieczność – zdrowie – jad – uleczenie – żywioł ziemi (materii) – udana manifestacja celów – przemiana w stałym tempie 


Spis treści:
Słowo wstępu
Różnice
Zwierzę Mocy Ropucha
Żaba – opis i znaczenia w różnych częściach świata
Zwierzę Mocy Żaba

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Żaba i ropucha należą do płazów bezogonowych, ale nieco różnią się i ich znaczenie również. Jednak na przestrzeni setek, a może nawet tysięcy lat, często są używane wymiennie w różnych dokumentach historycznych i legendach, dlatego możesz o nich przeczytać w tym jednym artykule, zwracając uwagę na różnice. 

Zwierzę Mocy Ropucha

Nie jest szybka jak żaba i nie skacze, inaczej się porusza, krocząc. Jest większa, ociężała i mięsożerna. W Polsce pod ochroną. Mają gruczoły jadowe w skórze, co jest ich ochroną przed drapieżnikami. W odróżnieniu od zawsze wilgotnej skóry żaby, ropucha jest sucha i pomarszczona. Żyje ok 10 – 12 lat, choć “Naukowcy uważają, że Georgie, szara ropucha sprowadzona do ogrodu w Hull w Anglii w 1973 roku, może być najstarszą żyjącą dziką ropuchą na świecie. Ma co najmniej 40 lat – być może więcej. Ropuchy na wolności żyją zwykle 10-12 lat, podczas gdy te w niewoli mogą żyć ponad 20 lat.Frogpets 

Jest bardzo pożyteczna w ogrodzie i to duże szczęście, jeśli w nim zamieszka 🙂

Zwierzę Mocy Ropucha znaczenie kluczowe:

Bogactwo – obfitość – płodność – magia i czary – wielkość – stabilność – długowieczność – jad – uleczenie – żywioł ziemi (materii) – udana manifestacja celów – przemiana w stałym tempie.

Ropucha jest szczególnie doceniania w Chinach, gdzie jest totemem długowieczności, bogactwa i jest uważana za pomyślny omen. Chociaż ropucha ma bardzo pozytywne znaczenie w tradycyjnej kulturze chińskiej, nie jest uważana za świętą, jak chiński smok.

Chińska żaba pieniężna / ropucha trójnoga 

Istnieje znana z mitów figurka chińska, żaba z czerwonymi oczami siedząca na stosie pieniędzy, z monetą w pysku. Na plecach ma siedem punktów odgrywających ważną rolę w chińskiej astrologii. Najbardziej pomyślny chiński symbol zarabiania pieniędzy, który umieszcza się w domu, biurze, sklepie na szczęście.

Ropuchy związane z czarami

Żaby i o wiele częściej ropuchy, związane są w folklorze i kulturze europejskiej z czarami. Kiedyś uważano, że ropuchy towarzyszyły czarownicom, które używały ich do czarów, leczenia lub trucia oraz uważano, że zamieniały się w tego płaza. Jest wiele dokumentów historycznych, które opisują wierzenia, przesądy, rytuały i sposoby leczenia za pomocą ropuchy, które brzmią jak tragiczne i głupie torturowanie zwierząt, więc nie będę ich tu opisywać. Płazy te miały zarówno znaczenie szczęścia oraz pecha. Mogłby również oznaczać uzdrowicielkę oraz starą wiedźmę.

Żaba 

Żaby są bardzo starymi płazami na Ziemi i występują ich przeróżne gatunki, kolory, zamieszkujące Europę, miejsca tropikalne, a nawet pustynie. Mają różne właściwości, niektórych w dżunglach nie wolno dotykać ponieważ są trujące.

Egipska bogini Heket z głową żaby

W religii i mitologii starożytnego Egiptu Heket (pisane również jako Hekat, Heqtit lub Hekt) była boginią z głową żaby, która uosabiała pokolenie, narodziny, poród i płodność. Heket była czasami przedstawiany z ciałem żaby, a amulety z żab były powszechne w starożytnym Egipcie jako zapewniające płodność.

W kulturze Chińskiej związana z kobiecą energią Yin oraz księżycem.

W kulturze rdzennych amerykanów, Indian, żaby symbolizują deszcz i powódź.

Kolor zielony oznacza – zdrowie, bogactwo, obfitość, świeżość (jasny) lub dojrzałość (ciemny), witalność, soczystość.

Zwierzę Mocy Żaba 

Żaby na całym świecie mają swoich zwolenników, którzy umieszczają ich figurki w domach i ogrodach, ponieważ są urocze i przynoszą szczęście.

Żaba i ropucha rozwija się etapami (od skrzeku, poprzez kijankę, żabkę z ogonem, do pełnej formy), co jest symbolem przemiany, czyli rozwoju. Biorąc pod uwagę inne cechy charakterystyczne żaby, jak skoki, podkreślone jest szybkie tempo tego rozwoju oraz raptowność. 

Żaba składa kilka tysięcy jaj (skrzek), z których rodzi się wiele kijanek, więc od początku historii, ludzie utożsamiającą je z płodnością. To oczywiście nie musi oznaczać tylko dzieci w tradycyjnym znaczeniu, ale także projekty, nad którymi pracujesz, czy Twój biznes lub coś, co tworzysz w domu, ogrodzie, itp.

Zawsze zamieszkują obszary wodne, najlepiej pokryte bujną roślinnością. Zawsze związane są z  wodą, ale też ziemią. Żywioł wody to symbol emocji, a żywioł ziemi to świat materii, które powinny być harmonii.

Zapada w sen zimowy i budzi się na wiosnę. 

Żaby komunikują się za pomocą całkiem donośnego głosu i w grupie dają koncert 🙂 Zwraca uwagę na komunikację werbalną i mówienie swojej prawdy.

Tutaj możesz zobaczyć przeróżne, niesamowite kolorowe żaby oraz posłuchać ich głosu:

Potencjał i umiejętność dostrzeżenia dobra oraz wyjątkowości w innym…

Żaba występuje w wielu różnych baśniach na całym świecie, a jedną z najbardziej znanych jest o pocałunku, który zmienił żabę w księcia. W oryginalnej wersji Braci Grimm nie było żadnego pocałunku, ale najbardziej znane stały się inne wersje / inspiracje tej bajki o księżniczce, która dostrzegła coś ciekawego w żabie, jaką napotkała i pocałowała ją, co złamało zaklęcie i przemieniło w księcia. Dzięki temu, że księżniczka potrafiła patrzeć sercem i przebić się przez pozory wyglądu zewnętrznego, pomogła księciu i zyskała nagrodę, miłość.

To piękna cecha niektórych osób, że potrafią w każdym wypatrzyć coś dobrego i docenić. Ile osób przeszłoby obok zwykłej żaby patrząc na nią z góry, jak na hałaśliwego płaza…

Uwielbiam prace i książkę Alison Armstrong “The Queens Code”, którą zaczyna od tego, że są kobiety, które zmieniają zwyczajnego mężczyznę w księcia oraz takie, które “hodują żaby”, czyli nie mają tej zdolności lub wręcz przeciwnie, każdego księcia zmienią w żabę – wywołując w nim najgorsze cechy swoim wysłanym negatywnym zachowaniem. Zmieniasz żabę w księcia, czy mężczyznę w żabę? 😉

To umiejętność inspiracji, pozytywnego wpływu na innych, własnym przykładem. 

Żaba wskazuje na potencjał każdej osoby.

Gdy spotykasz żabę na swojej drodze, przygotuj się na skok w nowe, cudowną rześkość i świeżość wiosny, odrodzenie witalności, zdrowia i siły. Skoncentruj się na swoich emocjach i sercu, aby je uleczyć (jeśli nie są), oczyścić się z bólu przeszłości, aby przyciągać do swojego życia bogactwo, rzeczy i osoby, jakie pragniesz. Nie chcesz zapewne wpaść w to samo środowisko i powtórzyć cykl z przeszłości 🙂 To już jest zamknięte. Jako ludzie, mamy tendencję do tego, że ciągnie nas do tego, co znamy z kiedyś i czujemy się bezpiecznie, nawet, gdy nie mamy tam prawdziwego bezpieczeństwa! Taka dziwna ludzka przypadłość 😉 Teraz jest czas na nowe, na skok poza własną strefę komfortu. Szczęście Ci sprzyja!


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s