Zwierzę Mocy Patyczak – magia drzew, kamuflaż, umiejętność rozróżniania / znaczenie, symbolika, przesłanie

patyczak Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Patyczak znaczenie:

Kamuflaż – związek z drzewami – potrzeba przebywania w naturze – bezruch i spokój – wyciszenie – praca nad planami poza wzrokiem innych – patrzenie poprzez pozory i iluzję – umiejętność rozróżniania – ostrożność – obserwacja – cierpliwość 


Spis treści:
Słowo wstępu
Opis – co to są patyczaki?
Zwierzę Mocy Patyczak
Znaczenie kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Opis – co to są patyczaki?

Patyczaki, inaczej nazywają się straszyki (owady) i obejmują wiele różnych gatunków, niektóre wyglądają bardziej jak patyki, a inne mają skrzydła. Mają od ok. 1 cm – 6 cm. Żywią się liści, głównie w nocy, kiedy są bardziej aktywne i mniej narażone na atak. Są mistrzami kamuflażu! To jest wręcz niesamowite jak upodobniają się do drzew, ich gałęzi oraz liści pod względem kształtu i koloru. Niektóre wyglądają jakby porośnięte mchem. Przypominają liście na wietrze, gdy się poruszają i mogą wpaść w stan bezruchu na kilka godzin, gdy jest taka potrzeba. Jeden gatunek może przybrać barwę otoczenia. Mają zdolność odbudowy odnóży po ich utraceniu. Niektóre odstraszają napastników kolorami ostrzegawczymi, trzepotaniem skrzydeł, kłuciem odnóżami oraz gruczołami wydzielającymi substancję odstraszającą. Zamieszkają terenu tropikalne i subtropikalne.

zwierzę mocy patyczak

Zwierzę Mocy Patyczak

Gdy na Twojej drodze pojawia się patyczak, oznacza to czas wyciszenia i kamuflażu. Nie ma sensu teraz, aby wyróżniać się z tłumu, mówić swoje opinie i o swoich planach. Im mniej inni widzą i wiedzą, tym lepiej dla Ciebie (na ten moment). 

Kamuflaż w znaczeniu symbolicznym nie polega na tym, że dostosowujemy się całkowicie do otoczenia, naśladujemy osobowość innych i zachowania, mówimy innym to, co myślimy, że chcą usłyszeć. Większość świata to robi, ale to nie jest dobre ani dla Ciebie, ani dla innych. Może to łatwiejsza droga, aby na kimś zrobić wrażenie, ale na krótko. Moim zdaniem, to również nie rozwija człowieka na drodze życia w głębszym znaczeniu. Natomiast w tym wypadku, kamuflaż oznacza wstrzymanie się od głośnego wyrażania swojego zdania, zabierania konkretnego stanowiska, udzielania się na forum, udziału w konfliktach. Mogą być ku temu przeróżne przyczyny, choć nie zawsze wiemy jakie. To bardzie czas obserwacji otoczenia, wycofania się, otwarcia na nowe informacje i wydarzenia. 

Patyczaki wyglądają jak części drzewa, ale są owadami – oznacza to, że musimy spojrzeć poprzez pozory, poprzez iluzję na istotę rzeczy. Aby tego dokonać, trzeba wyciszyć się, odłożyć na bok przekonania na dany temat i informacje, przyjrzeć się na spokojnie i sprawdzić, czy wszystko jest takie, jakie nam się wydaje na pierwszy rzut oka. 

Uważaj, aby się nie pomylić 🙂 Postaraj się wykształcić w sobie umiejętność ROZRÓŻNIANIA, zamiast oceniania od razu osób i sytuacji. Tendencja do oceniania od razu innych pozytywnie i negatywnie jest niebezpieczna. To oczywiście nie jest łatwe, często od razu czujemy, że ktoś nam się podoba lub nie, z niewiadomych przyczyn, ale dając sobie i innym czas, zyskujemy prawdziwszy obraz. Jako ludzie, mamy tendencję do projekcji, czyli przenoszenia własnych nieuznanych cech, zachowań na innych, dobrych i złych, które niekoniecznie są w nich, co okazuje się z czasem.

Niech sprawy rozwijają się w swoim naturalnym tempie, bez zbędnego przyspieszenia. Konieczna jest cierpliwość, która jest łatwiejsza wiedząc i ufając w rytm wszechświata. Tak samo, jak nasionko, które kiełkuje pod ziemi, w swoim czasie kiełkuje i wyrasta na drzewo. Są sprawy, jakich nie możemy przyspieszyć, a rozkopywania nasion, by sprawdzić czy już coś się z nimi dzieje, tylko pogarsza sytuację 🙂

Jeśli masz swoje plany i cele, postara się je zachować dla siebie. 

Znajdź chwilę na wyciszenie, medytację w formie, jaką preferujesz, to może Ci pomóc odnowić siły witalne, ukorzenić się, czyli ustabilizować, czy też spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy i znaleźć rozwiązania problemów.

“Gdy korzenie są głębokie, nie ma powodu obawiać się wiatru”. Przysłowie afrykańskie

Patyczaki są ściśle związane z drzewami, ich niezwykłymi właściwościami, naturalną medycyną, wzmacniającą energią. Koniecznie wybierz się do parku, lasu lub swoim ogrodem. Zwłaszcza jeśli czujesz samotność, drzewa to wspaniali przyjaciele 🙂 Może interesuje Cię temat drzew? Jest znana książka “Sekretne życie drzew”:

W tradycji Maorysów wszystkie patyczaki są szanowane jako dzieci Tāne, boga lasów. Mówiono, że jeśli patyczak wylądował na kiś w lesie, oznacza to, że wkroczył do świętego miejsca. Jeśli patyczak wylądował na kobiecie, był to znak, że jest w ciąży.

Zobaczyć patyczaka w naturze, to duże szczęście i znak, że osoba jest bardzo spostrzegawcza, ma umiejętność rozróżniania. 

Znalazłam ciekawy film, ale tylko w j.angielskim, mam nadzieję, że to Ci nie przeszkadza:

patyczak Zwierzę Mocy znaczenie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s