Zwierzę Mocy Ryś – tajemnice, niezależność, cicha pewność siebie, dalekowzroczność / znaczenie, przesłanie i symbolika

ryś Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Ryś znaczenie:
Szybkość – intuicja – dzikość – tajemnice – dyskrecja – świetny słuch i wzrok – jasnowidzenie i jasnosłyszenie – dalekowzroczność – światło księżyca – instynkt – przeczucia – samotność – niezależność – własne ścieżki – energia żeńska – podświadomość w łączeniu ze świadomością – cierpliwość w czekaniu na idealny moment – wnikliwa obserwacja – zwinność – elastyczność – zaradność – cicha pewność siebie


Spis treści:
Słowo wstępu
Zwierzę Mocy Ryś
Znaczenie kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Tutaj jest krótki i ciekawy film o polskich rysiach:

Zwierzę Mocy Ryś

Totem rysia służy jako pomocny symbol ochrony, samodzielności i pewności siebie. Jest również pomocny, gdy musisz zachować dyskrecję w swoich wysiłkach.

Rysie mają świetny słuch i specyficzne uszy z włoskami na końcu, jak anteny. Zwróć uwagę jakie słowa pojawiają się w Twoim otoczeniu, jakie piosenki słyszysz, co przekazuje Ci Twoja intuicja za pomocą wyrazów? Słuchaj między wierszami…

Również ich oczy zwracają szczególną uwagę, są piękne, hipnotyzujące i błyszczące, do tego mają doskonały wzrok w ciągu dnia i w nocy. Niektóre legendy mówią, że potrafią przeszyć wzrokiem tajemnice i osoby na wylot, czyli poznać prawdę. 

“Łacińska nazwa rysia Lynx pochodzi od greckiego lygx lub lenkos, to znaczy świecący. Zawdzięcza ją swojemu bystremu wzrokowi. Polskie określenie „ryś” to słowo prasłowiańskie, dziś moglibyśmy je przetłumaczyć jako „szybki” – por. „ruszyć rysią” – ruszyć szybko. Rysia nazywano też ryścem, ale później (od XVI wieku) nazwa ta została zarezerwowana dla lamparta.” Wikipedia 

Rysie są rzadkie i mało kto wie, co robią, jakimi ścieżkami przemierzają kilometry, gdzie mają swoje domy. Preferują dzicz i tereny z dala od ludzi. Stają się aktywne po zmroku, gdy my przestajemy dobrze widzieć. Preferują samotność i żyją na własnych terytoriach. Z tych powodów, utożsamiamy je z sekretami, tajemnicami i dyskrecją. 

Wycofaj się ze zgiełku codziennych spraw, wyjdź do ciszy, natury, słuchaj i obserwuj. Jesteś na dobrym tropie, szukaj znaków lub pozwól, by do Ciebie przyszły wskazówki.

Wyznawcy hindu mówią, że modlitwa to rozmowa do boga, a gdy medytujesz, to bóg mówi do ciebie. 

Mniej mów, więcej słuchaj, zgodnie ze znanym “mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.

Ryś to symbol pustelnika, czyli osoby odosobnionej, która wiele wie, ma wiedzę, mądrość i intuicję. 

Ufaj swoim przeczuciom.

Rysie znane są na świecie, jako świetny łowca, który bezszelestnie porusza się, czeka na najlepszy moment i ułamek sekundy rusza do akcji. W naszym ludzkim języku, możemy to bardziej odbierać, jako osiąganie celów i realizacja planów, a im częściej to wykonujemy, tym mamy więcej praktyki i stajemy się doskonalsi w osiąganiu sukcesów.

Dalekowzroczność mówi o tym, by powstrzymać własną impulsywność, nie robić nic na pokaz, ani dla krótkiego rezultatu, a myśleć o konsekwencjach na przyszłość i planować w dłuższym terminie. 

Jeszcze jednym ważnym punktem, jest prawdziwa pewność siebie, którą często nazywam “cicha pewność siebie”, ponieważ ta prawdziwa, jest spokojna i milcząca, to bardziej energia, niż słowa i wygląd. Tutaj, w połączeniu ze znaczeniem tego Zwierzęcia Mocy, to jeszcze jest bardziej podkreślone. Ryś kroczy jak król, a jego uszy są jak korona, futro jak szata najwyższej jakości. Jego tajemnicza aura, dyskretne zachowanie i pewność siebie, tworzą esencję “cichej pewności siebie”, dumy w pozytywnym, dobrym znaczeniu, bez arogancji, bez wyższość i bez zaślepienia.

Gdy spotykasz tego dostojnego, szlachetnego kota na swojej drodze, w znaczeniu przenośnym, jest to przesłanie, by zachować cierpliwość i działać szybko w idealnym momencie, tak samo jakby zrobił to ryś. Zachowaj dystans od innych osób i spraw, a także zachowaj swoją prywatność i dyskrecję wobec siebie i innych. Słuchaj i czytaj między wierszami. Patrz przez pozory świata materialnego. Odkrywaj tajemnie wszechświata… 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s