Zwierzę Mocy Ryba – kreatywność, odrodzenie, kompas, inteligencja emocjonalna / Znaczenie, przesłanie i symbolika

ryba Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Ryba znaczenie kluczowe:
Emocje i uczucia – elastyczność i adaptacja – kreatywność – płodność – moc odrodzenia – szczęście – zmienność – zdrowie – energia żeńska – element wody – oczyszczenie – kompas emocji – inteligencja emocjonalna


Spis treści:
Słowo wstępu
Zwierzę Mocy Ryba
Znamy tylko 10% oceanów
Żywioł wody 
Kolory i ich znaczenia z książki “Analiza Kolorystyczna” Dunder
Ćwiczenie sprawdzające stan Twoich emocji
Elastyczność i nieuchwytność
Relacje
Teoria “pozwól im”
Totem
Znaczenia kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Ryba

Świat podwodny jest nam raczej obcy, ponieważ nie możemy w nim oddychać, ani eksplorować tak, jak ląd. Tam rządzą specyficzne prawa. Znamy zaledwie 10% oceanów!

“Obecnie mniej niż 10% globalnego oceanu jest mapowane przy użyciu nowoczesnej technologii sonarowej”

National Oceanic and Atmospheric Administration

Wszyscy na Ziemi jesteśmy bardzo zależni od wody, a ryba w szczególności, gdzie jest stale zanurzona. To żywioł emocji, głębokich uczuć, podświadomości, oczyszczenia oraz mocy odrodzenia. Łączy się z energią żeńską, kreatywnością i płodnością. Stale jest zmienna i przepływa jak prądy morskie oraz oceaniczne, oczyszcza nas w ten sposób. Uczy nas o tym, że emocje są jak fale, które przypływają i odpływają, taka ich natura i nie należy ich ignorować, ani blokować, ani uciekać na inne sposoby, ani reagować rzucając nimi w inne osoby, wywołując sztorm w życiu innych.

Gdy przestajesz się szarpać i siłować, zaczynasz się unosić na wodzie. Zaczynasz oddychać spokojniej oraz czuć swobodnie, co daje Ci większą elastyczność poruszania się w wodzie i unoszenia z lekkością i swobodą. Masz więcej siły i przebywanie w wodzie sprawia radość. Tak samo jest z emocjami…


Tutaj możesz zobaczyć jak ryba wita i oprowadza po swoim podwodnym świecie swojego ulubionego nurka 😉 Kobieta opowiada nam o swojej przyjaciółce rybie, która przypływa do niej od 2 lat, (przez ponad 60 zanurzeń na moment nagrania):


Jest mnóstwo gatunków ryb i ich kolorów. W Polsce najczęściej widzimy te srebrzyste, które jeszcze bardziej łączą się z księżycem, podświadomością, tajemnicą, kobiecością i niedostępnością.

Jeśli spotykasz na swojej drodze jakąś konkretną kolorową rybę, możesz dodatkowo sprawdzić jej kolor.

Znaczenia kolorów podstawowe hasła:

Zielony – zdrowie, bogactwo, obfitość, świeżość (jasny) lub dojrzałość (ciemny), witalność, soczystość

Fioletowy – tajemnica, mądrość, przemiana, duchowość, alchemia

Różowy – delikatność, żeńskość, uczuciowość, romantyzm

Niebieski – harmonia, intelekt, zaufanie, spokój, ochrona

Turkusowy – kreatywność, komunikacja, intuicja

Żółty – optymizm, ciepło, szczęście

Pomarańczowy – entuzjazm, kreatywność, działanie, radość

Czerwony – siła, aktywność, seksualność, pasja, agresja

Beżowy – neutralność, ciepło, tło

Brązowy – stabilność, materia, uziemienie

Biały – czystość, klarowność, odbicie światła

Czarny – formalność, elegancja, niewiadoma, “pochłaniacz” kolorów i energii

Srebrny i szary – wycofanie, podświadomość, ukrycie

Złoty – sukces, zwycięstwo, świadomość, odkrycie

Możesz zajrzeć do mojej książki o kolorach “Analiza Kolorystyczna” M & M Dunder:

📚https://ridero.eu/pl/author/dunder_malvina_u4c8g/

EMPIK https://www.empik.com/analiza-kolorystyczna-dunder-malvina-dunder-malgorzata,p1235451050,ebooki-i-mp3-p

PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Malvina-Dunder,a,815824910


Ćwiczenie pokazujące stan Twoich emocji

Woda może być przejrzysta, spokojna, turkusowa, czarna, granatowa, szaro-niebiesko-zielona, ciemna, mętna, wzburzona, płaska jak tafla, odbijającą iskierki słońca, odbijająca światło księżyca, może być źródlana, może być otchłanią oceanu po horyzont, pływaka lub głęboka jak rów mariański itd.

Zatrzymaj się, zamknij oczy i wyobraź sobie jakiś zbiornik wodny. Jaki jest? Mały czy duży? Chcesz tam wskoczyć czy uciec? Jest klarowny czy brudny? Pływają w niej jakieś ryby? Są muszle i perły?

Woda to symbol Twoich emocji i pokazuje co dzieje się w Tobie w tym momencie. Jeśli jest brzydka i odstraszająca, zawsze może się szybko zmienić, ponieważ taka jest zmienna natura wody. Możesz sobie pomóc zastanawiając się co sprawia, że jest taki Twój stan emocji? Jeśli woda jest piękna, to również możesz zapytać się siebie, co robisz dobrze, aby tę drogą zmierzać dalej. To nasz KOMPAS…

Twój Kompas

Twój kompas jest bardzo ważny, ponieważ wskazuje Ci gdzie iść oraz gdzie NIE iść. Jednak generalnie bardzo mało wiemy i uczymy się o emocjach, więc warto zagłębić się w ten temat i podwyższyć inteligencję emocjonalną 🙂 Możesz zajrzeć np tutaj: “Kieruj się uczuciami, rób co czujesz” może być bardzo ryzykowne… Rozwój osobisty i emocjonalny

Poniżej możesz natchnąć oczy pięknymi, kolorowymi rybami i posłuchać muzykę relaksującą 🙂

Ryba jest śliska, elastyczna i bardzo trudno uchwycić ją w dłoń. Jej natura uczy nas właśnie elastyczności, przepływu i nieuchwytności. Nie daj się zatrzymać na swojej drodze, zmień tor trochę w prawo lub lewo lub znajdź inną drogę. Jeśli możesz to unikaj konfrontacji, ale rób swoje.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię i potencjał twórczy,  zdolność opieki oraz współczucie.

Uczucia i emocje łączą się z sercem i relacjami. Pamiętaj, że najważniejsza relacja to ta, którą masz z samą sobą. Jeśli ta jest dobra, to wszystkie inne będą dobre, a jeśli ktoś nie jest w stanie tworzyć dobrej więzi, to niech rozpłynie się – dosłownie 🙂 

To przypomnienie, aby równie NIE kontrolować innych na przeróżne sposoby, miłe i agresywne. Znasz teorię “pozwól im”? Oznacza, by dać innym robić, co chcą robić. Nie trać czasu na kontrolę innych, tylko skoncentruj się na tym, co Ty możesz zrobić dobrego. Niech pokarzą Ci swoje prawdziwe kolory…

Jeśli Twoim totemem jest ryba, masz dużo współczucia, empatii, potrafisz również odczuwać przepływy energii (emocji w sobie, w otoczeniu i innych), możesz być uzdolniona w dziedzinie jakiejś formy terapii i uzdrawiania. Masz silną intuicję i zdolności pozazmysłowe, metafizyczne, medium, czy jakikolwiek je nazwać.

Kiedyś ryba była silnym symbolem bogactwa, obfitości (ryby często są w bardzo licznej grupie), szczęścia. Jest nawet powiedzenie “gruba ryba”, czyli ktoś wpływowy o znaczącej pozycji w środowisku. Otwórz się na przypływ dobra i szczęścia oraz odpływ smutku, braków oraz tego, co powinno odejść 🙂 Idą nowe zmiany i czas płynąć dalej do przodu…

Ryba Zwierzę Mocy karty znaczenie symbolika przesłanie

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s