Ból i złamane serce po relacji z narcyzem / Narcyzm i toksyczne zachowania

ból i złamane serce, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Moment uświadomienia sobie, że osoba którą uważałaś za przyjaciela / partnera – nie jest osobą, za którą się podaje i nie ma wobec Ciebie dobrych intencji – jest bolesny i wstrząsający.

Często jest to moment, w którym nie możesz się dłużej okłamywać, zaprzeczać temu co widzisz, tłumaczyć zachowanie tej osoby, obwiniać siebie za wszystko co się stało.

Jesteś już tak źle potraktowana, że nie ma tego jak wytłumaczyć. Patrzysz wstecz i widzisz jak długo się to ciągnęło. Mimo pięknych słów, poprawy żadnej nie było, ani również szczerych dobrych intencji też nie było.

Dobrym przykładem na to jest to, że gdy nie zachowujesz się po myśli narcyza, zwyczajnie zachowując swoją niezależność nikomu nie szkodząc, to nagle w ułamek sekundy następuje zmiana. Byłaś “dobra”, zrobiłaś wiele dobrego (fakt), ale teraz jesteś “zła” i narcyz zapomina o wszystkim co było dobrego, obwinia o wszystko, obgaduje, sprzeciwia przeciwko tobie innych, odnosi się z upartą arogancją, nienawiścią i pogardą.

Czy tak może zrobić zdrowa, stabilna osoba, która darzyła kogoś szczerymi dobrymi uczuciami? Napewno nie. Ale narcyz od początku miał cel, a inni są tylko środkami do niego, dlatego może tak zrobić.

Brzydota, jaką zobaczyłaś na koniec, gdy maska spadła, to prawdziwa twarz.

Chyba nie ma nikogo bardziej wściekłego i niespełna rozumu, niż narcyz, który traci kontrolę nad drugą osobą i wyrzuca z siebie całą swoją brzydotę.

Strach w narcyzie jest wtedy aktywowany i walczy jak o przerwanie, myśląc, że musi zniszczyć kogoś, kto zobaczył prawdę. 

Narcyzi utrzymują wizerunek spokojnej, wyważonej osoby, dopóki nie przedstawisz rzeczowo co zrobili. Wtedy wychodzi z nich niezrównoważenie i szaleństwo. Oczywiście prywatnie, ponieważ wizerunek dla narcyza to priorytet. 


Widziałaś w tej osobie dobre rzeczy, a narcyz w tobie złe.

Mówiłaś innym dobre opinie o tej osobie, a narcyz mówił o tobie złe.

Przekonywałaś innych do tej osoby, nawet jak mieli obiekcje, a narcyz przekonywał innych przeciwko tobie.

Dzieliłaś się, a narcyz. brał i brał i brał.

Wielki ból, ponieważ tyle dobrego się dało tej osobie, nie zawsze wyszło idealnie, ale miało się dobre intencje, a w zamian otrzymuje się coś takiego.


Jesteś w szoku, ale dla narcyz to nic nowego, zrobił to już innym wiele razy i dokładnie wie, co się dzieje.

To bolesne jak zdrada, ale dochodzi do tego jeszcze zrozumienie, że od początku relacja nie była szczera. Była korzystna tylko jednostronnie i taka miała być dla narcyza. Bez namysłu, narcyz nagle się zmienił o 180 stopni, a to dla normalnej osoby nie jest możliwe. Chyba, że się jest narcyzem, który od początku to wiedział i tak prowadził relację. 

W złości można powiedzieć sobie okrutne rzeczy i żałować je później. Wszyscy jesteśmy ludźmi i to nam się zdarza. Ale osoba narcystyczna to inny wymiar problemów, nic nie jest szczere, każde słowo jest manipulacją, bardzo ciężko się dogadać, jeśli chcesz zachować swoją godność i niezależność.

Człowiek jest jak przedmiot dla narcyza – to wstrząsające, ale trzeba sobie uświadomić tę prawdę. Byłaś “kurtką przeciwdeszczową” potrzebną na jesień. Wymagania, niezadowolenie i humory narcyza rosły i nagle stałaś się “złym” przedmiotem w jej / jego oczach. Taka cecha charakterystyczna narcyzmu – ktoś jest postrzegany czarny lub biały, raz jest dobry, a raz zły, zależnie od fazy narcyza oraz zależnie od tego, czy łatwo może Cię kontrolować. Jeśli myślisz to, co chce narcyz, to jest dobrze, a gdy masz swoją opinię, to jest źle wg. narcyza.

Pamiętaj, że nie jesteś w tym sama. Narcystyczne manipulacje i zachowania są niemalże identyczne! Są określone przez psychologów i mają dokładne nazwy. Ktoś, kto jest narcyzem, ćwiczy swoje gierki od tylu lat, że staje się mistrzem manipulacji. To nie Twoja wina, że ktoś chciał Cię bardzo oszukać, ale odpowiedzialność za uleczenie Twojego pięknego serca jest Twoja. Tego Ci życzę, siły na rozwój osobisty i uleczenie cudownego serca.

Narcyzm wydaje się być wyszukany, ale jest pospolity, gdy poznasz te sztuczki, to możesz omijać je z daleka:
Narcyzm jest pospolity i przewidywalny, NIE wyjątkowy i super inteligentny jak uważa narcyz 😉 Jeśli dałaś się nabrać, to komplement dla Ciebie, że nie myślisz w sposób narcystyczny… / Podstawowa wiedza i manipulacje w hasłach

Ten tekst promuje rozróżnianie, a nie ocenianie.
Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s