Zwierzę Mocy Pancernik – ochrona, bezpieczeństwo w sobie, własne drogi / Znaczenie, symbolika, przesłanie

pancernik Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Pancernik znaczenia kluczowe:

Ochrona przed światem zewnętrznym – pancerz – stawianie granic – bezpieczeństwo w sobie, fizyczne, emocjonalne i duchowe – samotność i własne drogi – wiara w siebie – wyjątkowość – asertywność – wyrażanie swojej prawdy – dokopanie się do korzeni – spokój – powolne lecz stabilne tempo – żywioł ziemi 


Spis treści:
Słowo wstępu
Pancernik – co to za zwierzę
Zwierzę Mocy Pancernik
Zwierzę Mocy Pancernik znaczenia kluczowe 


Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Pancernik

To nietypowe zwierzę, które żyje z daleka od Polski, dlatego najpierw kilka informacji na jego temat 🙂 Pancernik to rodzina ssaków łożyskowych, które są pokryte bardzo specyficznym pancerzem, skąd bierze się nazwa. Żyją na terenie Ameryki Północnej i Południowej, w wilgotnych miejscach jak np. dorzecza Amazonki oraz na terenach trawiastych i górskich, nigdy suchych pustynnych. Są raczej owadożerne lub wszystkożerne i najczęściej prowadzą samotniczy tryb życia. Mają długość 40-100 cm, ważą od 1 do 10 kg zależnie od gatunku. Raczej mają przeciętny lub słaby wzrok, ale dobry słuch i węch. Brzuch zazwyczaj nie jest chroniony pancerzem. Prowadzą najczęściej nocny tryb życia, ale są gatunki o dziennym trybie życia. Spędzają czas w norach. Potrafią pływać i chodzić po dnie wody. Są raczej powolne. Żyją ok. 8-12 lat. Pancerniki mogą przenosić trąd, ale tym podobno można się zarazić tylko spożywając jego mięso, lepiej więc je zostawić w spokoju dla obopólnego bezpieczeństwa 🙂

Zwierzę Mocy Pancernik 

Od tego niezwykłego zwierzęcia możemy nauczyć się przede wszystkim ochrony i silnych granic, zwłaszcza gdy otacza nas chaos, niesprzyjające warunki i trudne sytuacje. Jednak nie czekaj, aż napotkasz na swej drodze trudności, tylko już teraz zajmij się tym tematem, aby je zminimalizować na przyszłość.

W kulturze indiańskiej pancernik wiąże się z pozytywną energią ochrony i obrony. 

W życiu każdej osoby zdarzają się momenty, że trzeba się ochronić przed światem zewnętrznym, chaos, zgiełkiem, toksycznym środowiskiem, itd. Jednak od razu lepiej zaznaczyć, że są to momenty, a nie styl życia skoncentrowany na zabezpieczeniu się przed życiem!

Ważne: można ochraniać się ze strachu, który wynika z własnych negatywnych myśli i nieuleczonej przeszłości lub z mądrości, ponieważ sytuacja tego wymaga.

Tutaj mówimy o zdrowej ochronie, która ma na celu polepszyć jakość życia. Wielu z nas, w wyniku ukształtowania przez społeczeństwo i doświadczenia życiowe, STRACIŁO NATURALNĄ OCHRONĘ. Nie wiemy, że mamy do niej prawo lub nigdy nie nauczyliśmy się jak to odpowiednio robić. Jeśli spotykasz pancernika na swojej drodze (nie tylko na żywo, ale też na zdjęciach i jak tutaj), to znaczy, że teraz przyszedł na czas na podszkolenie się w tej dziedzinie…

Jesteś ważna, kropka. Twoje uczucia, potrzeby, prawda, moralność, energia, osoba, czas – mają znaczenie i zasługują na szacunek. Jeśli masz tego świadomość, zwracasz na to uwagę, to łatwiej Ci stawiać granice, odmawiać, mówić swoją prawdę bez obrażania innych i wtedy czujesz się lepiej.

Wszyscy jesteśmy tak samo ważni i dlatego również trzeba zauważać i szanować granice innych.


To szeroki temat i możesz zajrzeć niżej, aby dowiedzieć się więcej. Stawianie granic, ASERTYWNOŚĆ, wyrażanie swojego zdania, czy jakkolwiek to inaczej nazwać, powinny być naszą podstawową umiejętnością, ale mało kto został tego nauczony, więc sami musimy się wziąć za robotę 🙂
Mity na temat stawiania granic… Czy ktoś Cię nauczył co to naprawdę jest?
Stawianie granic, a nie gadanie o tym ma MOC. Jak to robić…


Jeśli jednak ćwiczysz tę umiejętność wyrażania swojej prawdy dla dobra swojego i innej osoby, to czujesz się bezpieczniej w swoim ciele! 

*Podkreśliłam “dla dobra swojego i innych”, czyli obopólnego dobra, ponieważ często dajemy upust swojemu ego i twierdzimy, że to mówienie prawdy, podczas gdy jest to bełkotem. Ego NIE zna prawdy. Mówienie bez zastanowienia – niekoniecznie jest mówieniem prawdy i mądrości. 

Zwłaszcza jeśli jesteś osobą wrażliwą, empatyczną, miłą, życzliwą, lubisz pomagać – przyda Ci się taka zdrowa ochrona.

Poniżej krótki film jak pancernik zmienia się w kulkę i pozostaje w niej około godzinę, dlatego ludzie, którzy to nagrywali przenieśli go dalej od drogi:

Pancernik dosyć dużo kopie w ziemi, co symbolizuje potrzebę dokopania się do się korzeni danej sprawy lub w sobie. Czasem sprawy i osoby wyglądają inaczej, niż na pierwszy rzut oka. 

Gdy pancernik wykona swoją pracę, idzie spać do nory na większość doby. Pamiętaj o odpoczynku, o tym, by wycofać się, gdy tego potrzebujesz. Zauważ swoją dobrze wykonana pracę i zregeneruj się.

Zwolnij również tempo, te zwierzęta są raczej powolne choć systematyczne.

Jeśli ktoś Cię stawia w niekomfortowej, negatywnej sytuacji, nad którą nie masz kontroli i asertywność nie pomogła, możesz wziąć przykład z pancernika, który zwija się w kulkę 🙂  Wyobraź sobie, że masz pancerz jak to zwierzę i to, co myślą inni, nie ma na Ciebie wpływu, jesteś dobrze przed tym chroniona.

Pancernik jest związany z żywiołem ziemi, czyli materii, stabilności, głębokich korzeni.

Lubią także wodę, co związane jest z oczyszczeniem i to ma duży sens, nie tylko w znaczeniu przyziemnym, ale także energetycznym, że sytuacje, które wymagają ochrony, wymagają również oczyszczenia. Jeśli musisz się bronić, poświęć również czas na oczyszczenie umysłu, ciała i duszy z ciężkiej energii i stresu, czy to poprzez wodę, kąpiele w domu czy też morskiej wodzie.

pancernik Zwierzę Mocy znaczenie, karty Zwierzęta M

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s